Blart. O chłopcu, który nie chciał ratować świata

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Blart. O chłopcu, który nie chciał ratować świataGdyby wielki czarownik powiedział ci, że los ludzkości zależy od ciebie, ty:a) wziąłbyś parę zapasowych skarpetek i wyruszył ratować ludzkośćab) pomyślałbyś chwilę, wziął parę zapasowych skarpetek i wyruszył ratować ludzkośćac) zostałbyś w domu, aby paść świnie swojego dziadkaaBlart wybrał c), choc

Vandia | 2013-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Ja się zastanawiam, skąd się biorą tacy ludzie. Którzy piszą takie książki. A tym bardziej osoby, które decydują się je tłumaczyć.

Książka, książka, książka... Co mnie napadło, żebym zaczęła ją czytać? Przecież mam całą półkę książek, które czekają w kolejce. Otóż.. Chciałam jakieś fantasy bez miłości. Zero. A ta książka wyglądała dodatkowo na śmieszną, więc czemu nie?

Niech mnie ktoś broni następnym razem przed takim pomysłem...

Były momenty, że książka mnie rozśmieszyła. Trochę. Ale większość to nielogiczna sieć bzdur. Brr... Książkę rekompensuje jej zakończenie, gdzie śmiałam się do łez. "Zginąłeś szlachetną śmiercią. - Ćśśś, on jeszcze żyje! - Aha. Giniesz szlachetną śmiercią." To jeden z tych bardziej logicznych cytatów. Cała książka jest nimi nafaszerowana. Aż do przesady.

Książka jest PRZESADZONA. Jakby na siłę miała być śmieszna. Mnie chyba nie uwiodła jakoś szczególne. Jednak, jak mówiłam, zakończenie - bomba.

Może to po prostu nie moje gusta? Tę książkę mogliby mi...

fuzja | 2014-08-14

Z pewnością nie jest to książka na najwyższy poziomie, ale nieźle się uśmiałam.
Poza tym, że jest to miła odmiana po rutynowych "szlachetnych i gotowych na wszystko" bohaterach

Septimus | 2014-08-04

Jest wiele historii o bohaterach ratujących świat. Owszem, zdarzali się tacy, którzy byli sceptycznie nastawieni, jednak po głębszym zastanowieniu zdecydowali się kroczyć jasną ścieżką bycia ratownikiem ludzkości, przez co zdobywali sławę i bogactwo. Który to bohater mógłby oprzeć się takim pokusom? No właśnie. Ilu z tych bohaterów odmówiło? Znam tylko jednego. Właśnie Blarta, który od tego wolał paść świnie dziadka i dalej wieść żywot zwykłego chłopca. Zostaje jednak zmuszony do wyprawy, by uratować ludzi przed Zoltabem, złym czarnoksiężnikiem, który planuje uciec z więzienia. Samo to, jak bardzo Blart różni się od typowych bohaterów budzi ciekawość. Przy czytaniu o jego potknięciach, failach i pomyłkach prawie dusiłam się ze śmiechu, książka bardzo poprawiła mi humor. Zdecydowanie polecam ją zarówno młodzieży, jak i starszym osobom.

Baba_Jaga | 2014-11-18

Tylna okładka "Blart. O chłopcu, który nie chciał ratować świata" zachwala książkę jako połączenie Terrego Pratchetta i Monty Pythona w jednym. I to niefortunne zdanie skłoniło mnie do zakupu tej niegrubej książeczki jako lektury do pociągu. Terrego Pratechetta uwielbiam, więc spodziewałam się jakiejś fajnej parodii. Niestety, grubo się rozczarowałam. Lektura okazała się nudna i kompletnie nieśmieszna. Może nie trafia do mnie ten rodzaj parodii. Przebrnęłam przez to z trudem, tylko dlatego, że nie lubię nieodczytanych książek. Końcówka trochę ratuje to "dzieło", ale mimo wszystko jest to pozycja nie warta czasu.

Misty | 2012-01-07

Książka zainteresowała mnie tytułem. I w sumie w nim zawarta jest cała fabuła: poznajemy Blarta, chłopca, który nie chce ratować świata. "Blart..." jest przyjemną, pełną humoru książką, którą szczerze polecam.

scorpius | 2011-03-17
Na półkach: 2011, Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 17 marca 2011

Dobra książka. Potrafi rozśmieszyć.
Po przeczytaniu można odnieśc wrażenie że jest nie do końca dopracowana.
Nie wciągnęła mnie, ale nadaje się na te chwile, gdy nie ma się co czytać.
Poruszony wątek bezmiaru ludzkiej głupoty i braku logicznego myślenia. :)

Venix | 2013-02-11

Może to i parodia, jednak najgorszego typu

| 2010-12-29
Przeczytana: październik 2010

Wiele zwrotów akcji, komiczni bohaterowiem i morze śmiechu.
Ma sie wrażenie, że została napisana dla dzici, a to z powodu lekkiego stylu i myśli. Jednak czasem warto sie po prost rozerwać i odetchnąć od poważnej lektury.

Saiko | 2011-01-22

Hm, ostatnio próbowałam powtórzyć i znudziła mnie w połowie, ale pamiętam ile radochy mi dała kilka lat temu, więc wysoka ocena.

Haerowen | 2012-08-29

Dostałam ją kilka lat temu w prezencie na urodziny od brata. Oczywiście ładnie podziękowałam, starając się ukryć, że niezbyt mi się taki prezent spodobał, bo przecież kochany starszy brat długo myślał nad tym, co może mi się spodobać.<br />
Gdy zaczęłam ją czytać... zaskoczyło mnie to, jak bardzo mnie wciągnęła. Nie ocenia się książki po okładce. Przeczytałam ją w swoim rekordowym czasie i miło ją wspominam.<br />
Książka jest przede wszystkim bardzo humorystyczna i na swój sposób oryginalna. Najbardziej spodobało mi się łamanie tych bajkowych schematów. W dobrej książce główny bohater musi być odważny, przystojny i chętny do pomocy. NIE, nie i jeszcze raz nie. I ta książka idealnie to przedstawia.<br />
Polecam.