Śmierć w pigułce

Okładka książki Śmierć w pigułce Kenneth Boegh Andersen
Okładka książki Śmierć w pigułce
Kenneth Boegh Andersen Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Wielka wojna diabłów (tom 3) fantasy, science fiction
Wielka wojna diabłów (tom 3)
Den forkerte dod
Jaguar
2011-11-01
2011-11-01
Frank Jaszuński
Wielka wojna diabłów Filip Engell Śmierć w pigułce Den forkerte dod

Po raz trzeci w Piekle

Kolejne przygody Filipa są naprawdę ciekawe. Fabuła jest ok, Filip próbuje ratować swojego przyjaciela, a za razem oprawcę. Autor w świetny i humorystyczny sposób opisuje Piekło, Niebo ale też Hades i inne mityczne krainy. Postacie w nich występujące starają się być poważne ale średnio im to wychodzi. W książce jest wiele pobocznych tematów które tak naprawdę są ważniejsze od głównego. Opis Boga i Lucyfera którzy ze sobą dyskutują, grają w gry i próbują się nawzajem okantować jest komiczny, ich kłótnia i wymiana zdań, boki zrywać. Spotkamy tu wiele historycznych postaci, chociażby jak Piłat, Herkules, które są ukazane w prześmiewczym świetle. Świat duchowy stworzony przez autora jest świetny, inny. Książkę szybko i dobrze się czyta.

No cudo!

No cudo!

Jest to opowieść o chłopcu, który raz za razem trafia do Piekła. Dzieje się to przypadkowo i za każdym razem Filip w pewien sposób ratuje świat.
Tym razem, przez jego nieuwagę, ginie jego niegdysiejszy prześladowca, obecnie przyjaciel. Żeby go ratować Filip wyrusza do Piekła. Szukając kolegi zwiedza również Niebo i Hades.
Urzekły mnie opisy Nieba, Boga, Hadesu. Autor świetnie wplata mitologię w akcję powieści. Dodatkowo pokazuje okrucieństwo wszystkich Bogów. Kary często są nieadekwatne do popełnionych przestępstw a anielskiego Filipa to nie rusza. Ba, sam popędza batem dusze potępione.
Książka ma swój klimat. Występują w niej najróżniejsze smaczki, np Jahwe któremu Lucyfer ukradł bambosze. I pomimo, że pierwszy tom był dość słodki to im dalej tym mroczniej, ciemniej i brutalniej.

Urzekły mnie opisy Nieba, Boga, Hadesu. Autor...

No nareszcie! Filip Engell nie jest juz takim aniołkiem, jak podejrzewa Aziel i jego spółka. A jako uczeń Diabła ma potencjał do pokazywania rogów. I wreszcie u chłopca dochodzą do glosu te zupełnie ludzkie uczucia, choć wcale nie najlepsze.
Końcówka ksiązki wzbudza apetyt do jak najszybszego przeczytanie kolejnej części ;-)

Trzeci tom poświęcony Filipowi przyjąłem dosyć pozytywnie. Początek ciekawy, miejscami również zabawny. Dopiero później panująca w piekle atmosfera kieruje się w stronę mroku i smutku. Dość powiedzieć, że jest to jedyna część tego cyklu posiadająca otwarte zakończenie. A to oznacza, że mamy ogromną chęć, aby zagłębić się w historię przedstawioną w czwartym tomie.

Książka na początku troszkę się dłuży, czuje się powtórkę z rozrywki gdyż Filip ponownie trafia do piekła. Oczywiście do momenty tym razem akcja nie rozgrywa się tylko w piekle ale mamy okazje obaczyć inne krainy, Filip robi się też odważniejszy, doroślejszy, w jego zachowaniu widać wyraźnie wpływ Lucyfera. Cała historia robi się też poważniejsza, nie jest już tak lekka i wolna od konsekwencji jak wcześniej. Zakończenie zaś jest chyba najlepszym z całej serii, takiego obrotu sprawy się nie spodziewałam.

Przedostatnia część przygód anielskiego diabełka Filipa. Książka jest równie wciągająca jak dwie poprzednie części. Zakończenie naprawdę zaskakujące i sprawiające, że chce się sięgnąć po następną część. Szkoda tylko, że tak mało jest Lucyfera.

Trzeci tom o Filipie jak by tu opisać to w jednym słowie? Nie da się ! Może w jednym zdaniu? Niiieee. Po prostu się nie da jest zbyt pełna akcji po prostu jest godna polecenia bez dwóch zdań i koniec... kropka.

To była też fajna książka <3
Filipek rządzi <3

To była też fajna książka <3
Filipek rządzi <3

Oprócz irytującej Satiny to nie mam zastrzeżeń. Jestem pozytywnie zaskoczona tym jak fabuła jest dobrze rozciągnięta przez wszystkie części.

Kenneth Boegh Andersen Śmierć w pigułce Zobacz więcej
Kenneth Boegh Andersen Śmierć w pigułce Zobacz więcej