Bloodline
837180329X

Inne wydania

Pełna dramatyzmu powieść o chciwości, zdradzie, sabotażu, niebezpieczeństwie i związkach, które prowadzą do zbrodni. Roffe && Sons, potężna międzynarodowa korporacja farmaceutyczna, na czele której stoją zdesperowani, żądni pieniędzy członkowie rodziny Roffe, traci swego właściciela, jednego z najbogatszych ludzi na świecie, który ginie w tajemniczym wypadku, pozostawiając zarządzanie imperium swojej jedynej córce. Elżbieta, inteligentna, ambitna i piękna kobieta, wbrew oczekiwaniom pozostałych członków rodziny, nie zgadza się po śmierci ojca na sprzedaż Roffe && Sons. Postanawia nie tylko ocalić firmę od bankructwa, ale doprowadzić ją do dawnej świetności. Aby tego dokonać, musi zmierzyć się z tymi, którzy podstępnie usiłują jej w tym przeszkodzić, jak również z tym, który czyha na jej życie...

alicjuszka | 2014-08-17
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Z rodziną najlepiej wychodzisz na obrazku - to motto przewodnie książki.

Tam, gdzie rządzi pieniądz zapomnij o łączących Cię więzach krwi, one przestają mieć znaczenie.
Elżbieta w dzieciństwie jest osobą skromną, stroniącą od tłumów, choć gdyby chciała, miałaby wszystko, co by zechciała. Jej jedynym marzeniem jest być blisko ojca, który od zawsze był bliżej pracy niż swojej jedynej córki, której matka zmarła przy porodzie.
Ona jest jednak uparta i w końcu udaje jej się namówić ojca do współpracy. Niestety, nie trwa to długo, ale na tyle długo, że udaje jej się poznać choć częściowo firmę od środka. Nie trwa to długo, ponieważ jej ojciec ginie w trakcie jednej z wycieczek w Alpy, w trakcie wspinaczki spada w przepaść. Czy to nieszczęśliwy wypadek, czy zaplanowane z zimną krwią morderstwo?
Sam Roffe, bo o nim tu mowa, był większościowym udziałowcem w jednym z największych zakładów farmaceutycznych na świecie "Roffe&Sons". Jego córka. Elżbieta, po jego śmierci zajmuje jego...

Monika | 2012-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2012

Rewelacyjna historia, a właściwie to kilka historii różnych osób w różnych czasach. Jest nawet wątek osadzony w getcie w Krakowie.

To moja druga książka pana Sidney'a i już zaczynam się rozglądać za kolejnymi.

Polecam!

Karol-inka | 2015-12-30
Przeczytana: 15 października 2015

Kryminał dla wymagających. Książka opowiada o tym do czego zdolni są ludzie dla pieniędzy, jak nisko potrafią upaść. Dodatkowym plusem jest, że autor pozwala nam poznać tyle postaci tak dokładnie i wyrobić sobie opinię na ich temat. Czytałam w skupieniu do samego końca. Naprawdę warta polecenia!

malineczka74 | 2010-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2010

Książka niewielka objętościowo ,wydana w 1977 jest zarówno kryminałem jak i powieścią obyczajową.Podzielono ją na dwie cześci - pierwsza opisuje losy rodziny Roffie - wywodzącej się z krakowskich Żydów.Byli ubodzony i wiedli życie sprzedaców obwoźnych.Dopiero marzenia i zaparcie Samuela - stały się podwaliną sławy , bogactwa i sukcesu.Samuel pokochał córkę lekarza Teresę i za wszelką cenę chciał ją poślubić.Stał się chłopcem na posyłki jej ojca i zafascynowała go medycyna i farmacja.Dzięki odwadze,determinacji ,ryzyku i uporowi - wynalazł szczepionkę - która otworzyła mu drogę do pieniędzy, które przeznaczył na otworzenie aptek i droge do ołtarza z Teresą.Rodzinny interes przekazał w ręce synów i otworzył filie w Anglii,Włoszech ,Francji,Niemczech i Ameryce.Mottem jego było ,aby interes pozostawał w rękach wyłacznie rodziny.To po latach doprowadziło firmę prawie do bankructwa .Potomkowie - jako ludzie zachłanii,zaczęli zyć ponad stan,popadli w hazard,złe towarzystwo,nałogi...

eve | 2015-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Książka warta przeczytania. Akcja książki trzyma do ostatniej jej strony. Dobry kryminał. Jeżeli ktoś szuka burzliwych uniesień miłosnych to raczej nie ten gatunek książki. Treści nie nie będę opisywać bo od tego jest książka ale problematyka warta jest bu napisać coś na jej temat. Większość z nas ma jakieś marzenie, które chce zrealizować i odnieść sukces jako osoba prywatna i biznesmen. Jednak co wtedy gdy to osiągniesz? Kto przejmie tę pałeczkę? Czy potomek/następca będzie potrafił docenić spuściznę tak by dalej ją rozwijać i o nią dbać?

Veronki | 2016-03-03
Przeczytana: 2016 rok

Po kolejnej powieści dalej uważam że Sidney Sheldon jest moim ulubionym autorem, szybka akcja pełna zwrotów akcji.Polecam

Stefania Michaels | 2011-12-20
Przeczytana: 2010 rok

Szczerze mówiąc nie spodziewałam się tego, że książka będzie tak ciekawa. Chociaż koniec mógłby być jeszcze bardziej zaskakujący, albo autor powinien sprawic, że winowajca bardzo nam się spodoba jako bohater książki i wtedy, kiedy jego wina by się wydała to byłby szok.

Gosia9101 | 2013-12-09
Na półkach: Przeczytane, Sidney Sheldon
Przeczytana: 09 grudnia 2013

Jedno trzeba przyznać, książka trzyma w napięciu. Fabuła książki powinna zadowolić każdego czytelnika.

książek: 1912
Czarnoskrzydła | 2012-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2012

bardzo ciekawa książka z niemałą zagadka do rozwiazania i wciaż paląca niepewnośćią

Rak25 | 2012-03-06

Bardzo dobra książka, polecam