Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Okładka książki Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły Adele Faber, Elaine Mazlish
Adele FaberElaine Mazlish Wydawnictwo: Media Rodzina poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
How to talk so kids will listen, listen so kids will talk
Media Rodzina
2013-01-01
2013-01-01
Beata Horosiewicz, Mariola Więznowska

Okładka książki Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być Adele Faber, Elaine Mazlish
Jak być rodzic... Adele Faber, Elaine...
Okładka książki Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły Adele Faber, Elaine Mazlish
Jak mówić żeby... Adele Faber, Elaine...
Okładka książki Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole Adele Faber, Elaine Mazlish
Jak mówić, żeb... Adele Faber, Elaine...
Okładka książki Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały, jak słuchać, żeby z nami rozmawiały Adele Faber, Elaine Mazlish
Jak mówić do n... Adele Faber, Elaine...

Jakie macie plany na weekend? My z mężem śmigamy na pierwsze wesele w tym roku 😊

Pierwsze zdjęcie od dawna nie na mostku, ze względu na to, że książkę pożyczyłam i nie chciałam jej przypadkiem ubrudzić 😁

Książka dość pouczająca i ciekawa bez względu na to czy macie styczność z dziećmi i jaką 👶

Wiele z tych teorii można popróbować w praktyce i stosować do dzieci w różnym wieku a nawet dorosłych 😁
Czyta się szybko, bo książka w dużej mierze składa się z życiowych przykładów. Ciekawym aspektem jest dodanie doświadczeń rodziców nie tylko zagranicznych, ale też polskich - a wychowanie w tym aspekcie potrafi znacząco się różnić 😶😊 dodatkowo można skorzystać z zawartych w książce ćwiczeń ☺️

Pracuję z dziećmi i wiele z tych technik można nabyć przez przebywanie z nimi i uczenie się obustronnej rozmowy. Nie wszystkim sposobom w książce bym przyklasnęła, ale to dobra lektura do życiowego wypróbowania pod warunkiem dużej dozy cierpliwości ❤️

Miałem ciężki tydzień. Nie dawałem sobie rady z 4 letnim synem. Wziąłem dzień urlopu, żeby zawieźć Go do przedszkola i zostać w domu samemu. Wziąłem się za sprzątanie i przez przypadek (choć teraz wątpię, że przez przypadek) znalazłem tę książkę, którą dostaliśmy po narodzinach młodego. Minęły dwa tygodnie, książka przeczytana, z wielu rad wyciągnąłem kilka, nie wszystkie idzie zastosować akurat w moim przypadku. Zaczynam inaczej patrzeć na rozmowę, słucham i chcę usłyszeć. Zaczynam nazywać emocje i jestem pod wrażeniem, ponieważ za mną kilka bardzo miłych dni, z niewielkim ekscesami. Polecam

Zmienia głowę, zauważasz to jak z Tobą obchodzili się rodzice, widzisz jakie to ma przełożenie na teraźniejszość, ile braków za sobą niesie i nie chcesz tego zfundowować swoim dzieciom. Zwykle denerwuje mnie ilośc przykładów podawanych w książkach, tutaj jednak ta ilość powtórzeń działa jak ćwiczenia , dzięki którym odbywasz jednocześnie praktykę.

Bardzo przystępnie i ciekawie stworzony poradnik dla rodziców wykazujących większą troskę nad wychowaniem dzieci. Przykładający dużą wagę na indywidualność każdego dziecka i konieczny dla nich szacunek. Teoria jest, zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce.

Generalnie treść książki jest ponadczasowa i jest to świetny poradnik dla rodziców. Daje jasno do zrozumienia, że jak zaakceptujemy uczucia u dzieci i wspólnie z nimi popracujemy nad rozwiązaniem problemu to uda się stworzyć dobrą relację rodzic <-> dziecko. Zastrzeżenia mam do formy przekazu. Myślę, że lepiej dałoby się wyszczególnić rzeczy naprawdę ważne od tych wszystkich historyjek oraz przykładów z życia rodziców. Dobrze, że się znalazły w książce, ale są zbyt dominujące i czytając gdzieś gubi się główny wątek, przez co trzeba wielokrotnie wracać do meritum rozdziału.

Sceptycznie podchodzę do książek, które określa się mianem rewolucyjnych, ale ta książka naprawdę taka jest!
Z założenia jest to przewodnik dla rodziców, którzy nie potrafią się porozumieć z dziećmi, ale myślę, że można rady tu przedstawione z powodzeniem wykorzystać także w komunikacji ze znajomymi czy kolegami z pracy, żeby usprawnić relacje.

Kilka lat temu spotkałam się z tą pozycją i odmieniła ona życie mojej rodziny.
Serdecznie polecam.

Kilka lat temu spotkałam się z tą pozycją i odmieniła ona życie mojej rodziny.
Serdecznie polecam.

Nareszcie trafiłem na dobrą książkę o wychowaniu. Podpowiedzi zawarte w książce pozwalają na sprytne unikanie porannych awantur oraz na lepsze zrozumienie naszych dzieci.
Każdy rodzic, nauczyciel oraz trener powinien się z nią zapoznać.

Każdy rodzic, nauczyciel oraz trener powinien się z nią zapoznać.

Przeczytałem już troszkę książek o wychowywaniu dzieci i ta jako jedyna przekonała mnie, że może mieć rację. Dzięki tej pozycji zacząłem zwracać uwagę na rzeczy o których wcześniej nie myślałem i cieszę się, że zacząłem. Zdecydowanie książka godna polecenia, ale... jest fatalnie napisana. Może to kwestia tego wydania, ale naprawdę bardzo mocno się męczyłem z jej przeczytaniem. Jest za długa. Śmiało można skrócić ją o połowę, gdyż większość zawartości tej książki to relacje rodziców, którzy dzielą się z autorkami swoimi spostrzeżeniami. Po drugie sposób w jaki skonstruowane są rozdziały sprawia, że niektóre fragmenty trzeba czytać po kilka razy bo inaczej człowiek by się kompletnie pogubił i nie wiedział co czyta. Podsumowując - książka ważna, pomocna, warto przeczytać, ale będzie się ją czytało długo i ciężko.

Ksiazka warta przeczytania. Zastosowalam niektore porady i widze znaczna poprawe w mojej relacji z dziecmi. Podobaja mi sie porady w formie historyjek obrazkowych. NIe przeczytalam od deski do deski, ale pomimo to polecam.

• Poradniki
  • Psychologia
  • Dziecko

Adele Faber Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły Zobacz więcej