Okładka książki Rodzeństwo bez rywalizacji

Media Rodzina
poradniki
typ
papier
7,44 (79 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Książka zawierająca praktyczne i życiowe przykłady, jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć godnie. Jej polską edycję wzbogaca suplement zawierający doświadczenia rodziców polskich.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
gelinde | 2014-08-13
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Żeby kogoś zrozumieć, trzeba się postawić na jego miejscu. Ale bez tej książki nie umiałabym postawić się na dwóch miejscach jednocześnie.

kukunariss | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Za "Rodzeństwo bez rywalizacji" jakoś nie mogłam się zabrać, choć wiedziałam, że prędzej czy później po nią sięgnę.
Ale skończył mi się stosik do czytania, sięgnęłam. Wciągnęło. Czyta się jeszcze lepiej i szybciej niż "Jak mówić" - plus do zastosowania od ręki.

To po prostu trzeba przeczytać.
KONIECZNIE.

KROLIKOLA | 2013-05-10
Przeczytana: 09 maja 2013

Dla mnie rewelacja. Uważam, że każdy rodzic powinien ją przeczytać, bo wszyscy popełniamy te same błędy i nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wiem coś o tym, bo sama miałam bardzo złe stosunki z moją starszą siostrą. Teraz wiem, jakie błędy popełniała moja mama. Mam nadzieję, że po lekturze tej książki ja popełnię ich mniej.
Polecam!

mama_adama | 2011-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2011

Książka dla rodziców wychowujących dzieci ale również dla osób, które do tej pory mają niezbyt dobre relacje ze swoim rodzeństwem. Może po przeczytaniu tej książki to się zmieni?
Książkę czyta się jednym tchem. Świetnie napisana, jako relacja z warsztatów prowadzonych przez autorki, bogata w przykłady z życia wzięte. Skłania do refleksji, daje wskazówki, podpowiada.

Warto przeczytać!

Hexe | 2014-01-13

Bardzo, bardzo pomocna !
Nie ma w niej wydumanych rad, tylko proste, logiczne tłumaczenie.
Na pewno do niej wrócę.

Sayuri | 2012-05-12
Przeczytana: 22 października 2011

Trochę niespodziewanie, bo trochę wymuszone przez wykładowczynię lektura, chociaż przyjemna w czytaniu. A mianowicie jest to książka pt.: "Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością" - Adele Faber, Elaine Mazlish.
Bycie bratem lub siostrą nie jest sprawą prostą. Mogą się o tym przekonać sami zainteresowani, ale również ich rodzice. Nieraz można usłyszeć, że rodzeństwo swoje konflikty z dzieciństwa przenosi na lata dorosłości i trudno im ze sobą porozumieć się. Ba! Często nawet nie utrzymują ze sobą kontaktu. i duża tu rola rodziców, aby za pomocą swoich gestów i komunikatów mogli rozwiązywać nieporozumienia, zazdrość, agresję między rodzeństwem.
Książka "Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością" autorstwa Adele Faber, Elaine Mazlish pomaga rodzicom jakie komunikaty stosować, aby starały się lepiej zrozumieć, współpracować, współistnieć czy pomagać siostrze lub b...

Izabela | 2014-09-11
Przeczytana: 23 maja 2014

Książka w formie podobna do "Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły".
Ciekawe porady, choć nieco pokrywające się w radami w książce powyżej.
Wiele rysunków ułatwiających zrozumienie i zapamiętanie podanych przykładów.

Reniek | 2014-10-07
Na półkach: Poradniki, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Świetna!Urodziłam drugiego synka i już wdrażam przeczytane informacje.Oczywiście nie pamiętam już większości więc powrócę do tej książki jeszcze nie raz.

justi | 2011-08-25

nie udało się zastosować...

abdojo | 2014-10-25

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica