Okładka książki Rodzeństwo bez rywalizacji

Media Rodzina
poradniki
typ
papier
7,56 (87 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Książka zawierająca praktyczne i życiowe przykłady, jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć godnie. Jej polską edycję wzbogaca suplement zawierający doświadczenia rodziców polskich.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
gelinde | 2014-08-13
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Żeby kogoś zrozumieć, trzeba się postawić na jego miejscu. Ale bez tej książki nie umiałabym postawić się na dwóch miejscach jednocześnie.

kukunariss | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Za "Rodzeństwo bez rywalizacji" jakoś nie mogłam się zabrać, choć wiedziałam, że prędzej czy później po nią sięgnę.
Ale skończył mi się stosik do czytania, sięgnęłam. Wciągnęło. Czyta się jeszcze lepiej i szybciej niż "Jak mówić" - plus do zastosowania od ręki.

To po prostu trzeba przeczytać.
KONIECZNIE.

mama_adama | 2011-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2011

Książka dla rodziców wychowujących dzieci ale również dla osób, które do tej pory mają niezbyt dobre relacje ze swoim rodzeństwem. Może po przeczytaniu tej książki to się zmieni?
Książkę czyta się jednym tchem. Świetnie napisana, jako relacja z warsztatów prowadzonych przez autorki, bogata w przykłady z życia wzięte. Skłania do refleksji, daje wskazówki, podpowiada.

Warto przeczytać!

KROLIKOLA | 2013-05-10
Przeczytana: 09 maja 2013

Dla mnie rewelacja. Uważam, że każdy rodzic powinien ją przeczytać, bo wszyscy popełniamy te same błędy i nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wiem coś o tym, bo sama miałam bardzo złe stosunki z moją starszą siostrą. Teraz wiem, jakie błędy popełniała moja mama. Mam nadzieję, że po lekturze tej książki ja popełnię ich mniej.
Polecam!

Reniek | 2014-10-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Świetna!Urodziłam drugiego synka i już wdrażam przeczytane informacje.Oczywiście nie pamiętam już większości więc powrócę do tej książki jeszcze nie raz.

Ana | 2014-01-13

Bardzo, bardzo pomocna !
Nie ma w niej wydumanych rad, tylko proste, logiczne tłumaczenie.
Na pewno do niej wrócę.

Sayuri | 2012-05-12
Przeczytana: 22 października 2011

Trochę niespodziewanie, bo trochę wymuszone przez wykładowczynię lektura, chociaż przyjemna w czytaniu. A mianowicie jest to książka pt.: "Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością" - Adele Faber, Elaine Mazlish.
Bycie bratem lub siostrą nie jest sprawą prostą. Mogą się o tym przekonać sami zainteresowani, ale również ich rodzice. Nieraz można usłyszeć, że rodzeństwo swoje konflikty z dzieciństwa przenosi na lata dorosłości i trudno im ze sobą porozumieć się. Ba! Często nawet nie utrzymują ze sobą kontaktu. i duża tu rola rodziców, aby za pomocą swoich gestów i komunikatów mogli rozwiązywać nieporozumienia, zazdrość, agresję między rodzeństwem.
Książka "Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością" autorstwa Adele Faber, Elaine Mazlish pomaga rodzicom jakie komunikaty stosować, aby starały się lepiej zrozumieć, współpracować, współistnieć czy pomagać siostrze...

Izabela | 2014-09-11
Przeczytana: 23 maja 2014

Książka w formie podobna do "Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły".
Ciekawe porady, choć nieco pokrywające się w radami w książce powyżej.
Wiele rysunków ułatwiających zrozumienie i zapamiętanie podanych przykładów.

contessina | 2015-01-19
Przeczytana: listopad 2014

Już zakupiłam sobie inne książki z tej serii. Wiem, że szybko ich nie przeczytam, ale wiem też, że to są jedne z tych książek, które się "nie przeterminują" i do których będę niejednokrotnie wracać. Myślę, że ten zakup w przyszłości zaprocentuje.

justi | 2011-08-25

nie udało się zastosować...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku