Okładka książki Rodzeństwo bez rywalizacji

Media Rodzina
poradniki
typ
papier
7.38 (76 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Książka zawierająca praktyczne i życiowe przykłady, jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć godnie. Jej polską edycję wzbogaca suplement zawierający doświadczenia rodziców polskich.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
kukunariss | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Za "Rodzeństwo bez rywalizacji" jakoś nie mogłam się zabrać, choć wiedziałam, że prędzej czy później po nią sięgnę.
Ale skończył mi się stosik do czytania, sięgnęłam. Wciągnęło. Czyta się jeszcze lepiej i szybciej niż "Jak mówić" - plus do zastosowania od ręki.

To po prostu trzeba przeczytać.
KONIECZNIE.

gelinde | 2014-08-13
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Żeby kogoś zrozumieć, trzeba się postawić na jego miejscu. Ale bez tej książki nie umiałabym postawić się na dwóch miejscach jednocześnie.

KROLIKOLA | 2013-05-10
Przeczytana: 09 maja 2013

Dla mnie rewelacja. Uważam, że każdy rodzic powinien ją przeczytać, bo wszyscy popełniamy te same błędy i nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wiem coś o tym, bo sama miałam bardzo złe stosunki z moją starszą siostrą. Teraz wiem, jakie błędy popełniała moja mama. Mam nadzieję, że po lekturze tej książki ja popełnię ich mniej.
Polecam!

mama_adama | 2011-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2011

Książka dla rodziców wychowujących dzieci ale również dla osób, które do tej pory mają niezbyt dobre relacje ze swoim rodzeństwem. Może po przeczytaniu tej książki to się zmieni?
Książkę czyta się jednym tchem. Świetnie napisana, jako relacja z warsztatów prowadzonych przez autorki, bogata w przykłady z życia wzięte. Skłania do refleksji, daje wskazówki, podpowiada.

Warto przeczytać!

Hexe | 2014-01-13

Bardzo, bardzo pomocna !
Nie ma w niej wydumanych rad, tylko proste, logiczne tłumaczenie.
Na pewno do niej wrócę.

Sayuri | 2012-05-12
Przeczytana: 22 października 2011

Trochę niespodziewanie, bo trochę wymuszone przez wykładowczynię lektura, chociaż przyjemna w czytaniu. A mianowicie jest to książka pt.: "Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością" - Adele Faber, Elaine Mazlish.
Bycie bratem lub siostrą nie jest sprawą prostą. Mogą się o tym przekonać sami zainteresowani, ale również ich rodzice. Nieraz można usłyszeć, że rodzeństwo swoje konflikty z dzieciństwa przenosi na lata dorosłości i trudno im ze sobą porozumieć się. Ba! Często nawet nie utrzymują ze sobą kontaktu. i duża tu rola rodziców, aby za pomocą swoich gestów i komunikatów mogli rozwiązywać nieporozumienia, zazdrość, agresję między rodzeństwem.
Książka "Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością" autorstwa Adele Faber, Elaine Mazlish pomaga rodzicom jakie komunikaty stosować, aby starały się lepiej zrozumieć, współpracować, współistnieć czy pomagać siostrze lub b...

justi | 2011-08-25

nie udało się zastosować...

Sylwia | 2014-08-16

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku