Okładka książki Rodzeństwo bez rywalizacji

Media Rodzina
poradniki
typ
papier
7,38 (76 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Książka zawierająca praktyczne i życiowe przykłady, jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć godnie. Jej polską edycję wzbogaca suplement zawierający doświadczenia rodziców polskich.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
gelinde | 2014-08-13
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Żeby kogoś zrozumieć, trzeba się postawić na jego miejscu. Ale bez tej książki nie umiałabym postawić się na dwóch miejscach jednocześnie.

kukunariss | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Za "Rodzeństwo bez rywalizacji" jakoś nie mogłam się zabrać, choć wiedziałam, że prędzej czy później po nią sięgnę.
Ale skończył mi się stosik do czytania, sięgnęłam. Wciągnęło. Czyta się jeszcze lepiej i szybciej niż "Jak mówić" - plus do zastosowania od ręki.

To po prostu trzeba przeczytać.
KONIECZNIE.

KROLIKOLA | 2013-05-10
Przeczytana: 09 maja 2013

Dla mnie rewelacja. Uważam, że każdy rodzic powinien ją przeczytać, bo wszyscy popełniamy te same błędy i nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wiem coś o tym, bo sama miałam bardzo złe stosunki z moją starszą siostrą. Teraz wiem, jakie błędy popełniała moja mama. Mam nadzieję, że po lekturze tej książki ja popełnię ich mniej.
Polecam!

mama_adama | 2011-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2011

Książka dla rodziców wychowujących dzieci ale również dla osób, które do tej pory mają niezbyt dobre relacje ze swoim rodzeństwem. Może po przeczytaniu tej książki to się zmieni?
Książkę czyta się jednym tchem. Świetnie napisana, jako relacja z warsztatów prowadzonych przez autorki, bogata w przykłady z życia wzięte. Skłania do refleksji, daje wskazówki, podpowiada.

Warto przeczytać!

Hexe | 2014-01-13

Bardzo, bardzo pomocna !
Nie ma w niej wydumanych rad, tylko proste, logiczne tłumaczenie.
Na pewno do niej wrócę.

Sayuri | 2012-05-12
Przeczytana: 22 października 2011

Trochę niespodziewanie, bo trochę wymuszone przez wykładowczynię lektura, chociaż przyjemna w czytaniu. A mianowicie jest to książka pt.: "Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością" - Adele Faber, Elaine Mazlish.
Bycie bratem lub siostrą nie jest sprawą prostą. Mogą się o tym przekonać sami zainteresowani, ale również ich rodzice. Nieraz można usłyszeć, że rodzeństwo swoje konflikty z dzieciństwa przenosi na lata dorosłości i trudno im ze sobą porozumieć się. Ba! Często nawet nie utrzymują ze sobą kontaktu. i duża tu rola rodziców, aby za pomocą swoich gestów i komunikatów mogli rozwiązywać nieporozumienia, zazdrość, agresję między rodzeństwem.
Książka "Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością" autorstwa Adele Faber, Elaine Mazlish pomaga rodzicom jakie komunikaty stosować, aby starały się lepiej zrozumieć, współpracować, współistnieć czy pomagać siostrze lub b...

Izabela | 2014-09-11
Przeczytana: 23 maja 2014

Książka w formie podobna do "Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły".
Ciekawe porady, choć nieco pokrywające się w radami w książce powyżej.
Wiele rysunków ułatwiających zrozumienie i zapamiętanie podanych przykładów.

justi | 2011-08-25

nie udało się zastosować...

Sylwia | 2014-08-16

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku