Osobowość plus

Wydawnictwo: Logos
poradniki

W tej książce autor sięga do najnowszych osiągnięć psychologii, aby pomóc co zrozumieć twoją niepowtarzalną osobowść, którą otrzymałeś od Boga. Znajdziesz w niej tekst osobowości, który pozwoli ci określić twój temperament i zobaczyć, jak cechy charakteru wpływają na twoje emocje, pracę i relacje z innymi.

BeataP | 2016-03-06
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Nie czytałeś tej książki - wielki błąd, szybko go napraw.
Czytałeś - super, już wiesz jak funkcjonować z ludźmi.
NAJLEPSZA książka z zakresu psychologii jaką kiedykolwiek czytałam.
Powinna być podręcznikiem w szkołach i omawiana co roku dla przypomnienia.
Czytałam ją pierwszy raz około 20 lat temu. Zrozumiałam zachowania ludzi i zaakceptowałam te, które do tej chwili mnie denerwowały lub drażniły. Zrozumiałam przede wszystkim siebie i swoje cechy osobowości.
Książka mądra i zabawna. POLECAM

Abi | 2013-11-14

Amerykanie, gdy okryją coś, co działa w praktyce, nie czekają stu lat aż zostanie to potwierdzone, zatwierdzone i opisane naukowo, żeby można było z tego korzystać w codziennym życiu. Po prostu zaczynają z tego korzystać, stosować w codzienności i udoskonalać, a potem uczyć o tym innych. Organizują seminaria i konferencje, piszą książki. Tak rzecz ma się właśnie z teorią temperamentów, opisaną przez Florence Littauer w „Osobowości plus”. To rewelacyjne, choć niepoparte naukowymi badaniami, spojrzenie na ludzką psychikę, tłumaczące dlaczego jesteśmy jacy jesteśmy i czemu tak bardzo się od siebie różnimy. Od wielu lat z całą moją rodziną patrzymy na siebie samych i ludzi wokół przez pryzmat ich wrodzonego temperamentu i z ręką na sercu mogę powiedzieć – ta teoria naprawdę pozwala zrozumieć ludzi wokół.

Melancholik, flegmatyk, choleryk – to znane nam określenia, które czasem wykorzystujemy by opisać czyjąś cechę charakteru. Pojęcia te istnieją już od już od około IV w. p.n.e., kiedy...

Halina | 2013-09-13
Na półkach: Psychologia, Przeczytane
Przeczytana: 09 września 2013

Przecudowna książka. Wszystkie typy są bardzo dobrze, obrazowo przedstawione, teraz z dziecinną łatwością przychodzi mi określenie temperamentu każdej, nawet nowo poznanej, osoby. Książka ta również uczy akceptacji samego siebie i innych, wyrozumiałości i cierpliwości, tego, że nie należy oczekiwać od innych niczego i oceniać ich według swoich osobistych kryteriów. Jedyną nieco irytującą rzeczą było sporo jak na książkę psychologiczną odniesień do boga. Gdybym mogła wybrać książkę, którą każdy musiałby przeczytać, niewątpliwie wybór padłby na nią. Polecam wszystkim, młodym, starym, w średnim wieku, pewnym siebie w sam raz, za mało i za dużo, tym, którzy nie akceptują ludzi i tym, którzy nie wymagają. PRZECZYTAJCIE TO.

Marthuska | 2011-09-07
Przeczytana: 07 września 2011

Rewelacyjna książka psychologiczna, w przystępny i ciekawy sposób wyjaśnia charakterystyczne cechy czterech typów osobowości, radzi jak pracować nad sobą, jak wykorzystać swoje mocne strony i niwelować słabe oraz jak współpracować z "typami" odmiennymi od nas samych. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać. Uczy tolerancji i naprawdę wiele ciekawostek można dowiedzieć się o sobie samym. POLECAM!

Eldest | 2015-05-30

O czym? Książka opowiada o osobowościach, temperamentach, czy charakterach, jakkolwiek chcemy to nazwać. Bardzo dużo informacji jak zachowują się ludzie o różnych charakterach w różnych sytuacjach, czy na codzień, oraz jak działają na siebie ludzie o różnych osobowościach. Napisana bardzo miłym lekkim językiem. Zabawna w wielu momentach i bardzo dobrze złożona i praktyczna. Posiada pewne podsumowania w postaci zasad czy zaleceń. Bardzo dobry lektor w wersji audio, dzięki czemu lepiej się czuje książkę. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać, ja na pewno z wersji pdf wynotuję sobie nie jedną rzecz :)

Anna | 2015-08-31

Świetna! Książka jest przewodnikiem po typach osobowości, mocno psychologiczna, ale bez pseudonaukowego zadęcia. Lekka i przyjemna lektura, z której czytelnik jest w stanie wynieść sporo przydatnych informacji, ba! może nawet rozszyfrować siebie samego, poznać swoje zalety i przywary oraz wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski.

Książka zawiera test cech osobowości, który pomaga nam określić jakim typem osobowości jesteśmy. Test jest świetny, książka też, nic tylko polecać, bo nie jest to zbyt popularna pozycja.

Danusia | 2014-05-23
Przeczytana: 2013 rok

Świetna książka, pomaga wiele zrozumieć w relacjach z innymi. Nie da się o niej zapomnieć, ponieważ sposób myślenia po jej lekturze zmienia się radykalnie - opadają klapki z oczu. Z całą odpowiedzialnością więc piszę - ta książka zmienia życie :)

Marta | 2015-02-26
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Bardzo ciekawa typologia temperamentów. Z obserwacji potwierdzam, że sprawdza się w rzeczywistości. Można odkryć swoje mocne strony i słabości. Te pierwsze wzmacniać, a nad ostatnimi pracować. Cenna książka.

Agnieszka Nowak | 2015-11-14
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 listopada 2015

Bardzo dobra. Pomaga zrozumieć samego siebie i mieć lepsze kontakty z innymi ludzmi.

Michał Bagiński | 2015-03-16

Świetna książka pomaga odkrywać kim jesteśmy i jak lepiej żyć. W sumie to zaskakujące jak bardzo "pasujemy" do poszczególnych typów.