Obietnica pod jemiołą

The mistletoe promise
Hanna de Broekere
literatura piękna
Ag2S

Największe podarunki od losu często dostajemy w najcięższych chwilach życia. Gdyby można było wymazać jeden dzień ze swojego życia, Elise wiedziałaby doskonale, który wybrać. Błąd popełniony w przeszłości sprawił, że dziewczyna zamyka się w swoim cierpieniu. Do chwili, kiedy tajemniczy nieznajomy składa jej niezwykłą obietnicę… Elise ze zdumieniem odkrywa, iż Nicolas ma własny klucz do jej...

Największe podarunki od losu często dostajemy w najcięższych chwilach życia.
Błąd popełniony w przeszłości sprawił, że dziewczyna zamyka się w swoim cierpieniu. Do chwili, kiedy tajemniczy nieznajomy składa jej niezwykłą obietnicę… Elise ze zdumieniem odkrywa, iż Nicolas ma własny klucz do jej serca.

Za ciemną stroną księżyca może kryć się światło. Choć czasem wydaje się, że to miłość jest źródłem wszystkich lęków, nie ma takiego błędu, którego nie może przezwyciężyć siła przebaczenia.

Obietnica pod jemiołą to nowa powieść Richarda Paula Evansa, uznana przez czytelników za jedną z najbardziej przejmujących w jego dorobku. Autor bestsellerowych Obiecaj mi, Stokrotek w śniegu i Szukając Noel przypomina, że pojawiliśmy się na ziemi po to, aby nauczyć się kochać.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

blackberry | 2019-06-30
Przeczytana: 07 marca 2016

Wróciłam do tej książki po trzech latach i nie żałuję. Piękna historia o miłości, życiowych błędach i przebaczeniu.
'Obietnica... ' przypomniała mi, że każdy z nas niesie swój krzyż. Każdy ma swoje sekrety. To co widzimy na pierwszy rzut oka niekoniecznie jest wszystkim do zobaczenia.

'Przeczytałam kiedyś, że sekret szczęścia polega na tym, by mieć co robić, mieć coś, na co się czeka, i kogoś, kogo się kocha.'

Aleks | 2019-05-23

związek na umowe

Gosia3 | 2019-03-09
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 09 marca 2019

Tę książkę polecam. Naprawdę warto przeczytać. Wzrusza, porusza, a miejscami można rozsypać się na kawałki. Można wyciągnąć z niej bardzo ważną naukę: każdy zasługuje na szczęście. To, co się stało, to się nie odstanie i mimo, że dziś może się wydawać, że nigdy nie podniesiemy się po tragedii, to po czasie ból maleje. Dwa samotne serca, dwie osoby mogą sobie pomóc.
Jeszcze raz- polecam!

niania09 | 2019-02-04

Książke dostałam od znajomej i z braku innych książek pewnego wieczoru zaczęłam ją czutać. Już od pierwszych stron zaskoczyła mnie. Przede wszystkim nigdy wcześniej nie czytałam książki napisanej przez mężczyzne który wciela sie w kobiete. Myśle że zrobił to wyśmienicie. Byłam pewna że to takie romantyczne ciepłe kluchy za którymi nie przepadam. Poza tym napisana w sposób który lubie, bez zbędnych opisów i ciągnących sie przemyśleń. Dzięki dużej ilości rozmów książke czytało sie szybko. Była to moja pierwsza przeczytana książka tego autora.Przy mojej najbliższej wizycie w biblotece na pewno skusze sie na inną jego propozycje. Gorąco polecam.

Tirindeth | 2019-01-28

Moje pierwsze spotkanie z Evansem. Niestety historia okazała się słaba, ckliwa i... zupełnie nierealna. Plusem jest dobrze wykreowana narratorka i świąteczny klimat. Polecam jako czytadło na długi zimowy wieczór, choć to typ książki, do której się nie wraca.

Kamila | 2019-01-07

Opowieść pełna ciepła, optymizmu dająca chwile refleksji oraz zadumy. Czytając "Obietnicę pod jemioła" czułam zarówno wzruszenie jak i pełną magii emocjonalna nadzieję, dzięki której umiemy sobie nawzajem wybaczać i widzieć lepsze jutro. Nick i Elise wycierpieli swoje i przeżyli piekło na ziemi. Te dwie poranione, zbłąkane dusze odnalazły się i w tym najpiękniejszym okresie odrodzenia, w Boże Narodzenie nauczyli się miłości, wiary i zaufania na nowo.

Książkę nabyłam w Tesco wracając wtedy z sylwestra, niezbyt dla mnie udanego dlatego "Obietnica pod jemiołą" była idealnym wyborem na poprawę nastroju.

Jest to powieść o dwójce ludzi próbujących normalnie żyć po błędach jakie popełnili. Narratorką jest Elise Dutton i muszę przyznać,że autor doskonale wczuł się w rolę kobiety. Kobieta poznaje przystojnego prawnika Nicholasa,który składa jej nietypową propozycję. Co z niej wyniknie i jakie mroczne tajemnice oboje skrywają o tym się można dowiedzieć z książki.

Autor pokazał w książce jak bardzo łatwo inne osoby potrafią ocenić człowieka na podstawie popełnionych błędów. Od razu mi się to wydawało życiowe,bo nieraz z takimi sytuacjami się spotkałam. Jedynie co mnie irytowało to za dużo opisów przyrządzania posiłków i opowiadania o nich,ale autor chyba nie byłby sobą gdyby tego nie zamieścił i odnośnie bohaterki nie zgadzałam się z nią zdecydowanie odnośnie kwestii makijażu,że jeśli kobieta się nie maluje jest zaniedbana. Co za...

Agnieszka Świderek | 2018-12-19
Przeczytana: 18 grudnia 2018

rewelacyjna powieść o ludzkich tragediach, słabościach oraz o nowych początkach... Tak naprawdę najbardziej poruszyła mnie jednak myśl jak łatwo wkładamy kogoś w ramy swojego wyobrażenia, jak łatwo wydajemy osądy widząc tylko nie wielki urywek życia danej osoby, jak potrafimy krzywdząco kogoś ocenić choć nie mamy wstępu do serc i umysłów innych ludzi. Mam nadzieję, że t książka naprawdę wiele mnie nauczyła...

Ola | 2018-12-12
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Miło, szybko, ale też bez większych oczekiwań.
Okropne tłumaczenie przy odmianie nazwiska Michaela Buble - RAZI w oczy... Błagam o zmianę w kolejnym wydaniu...

Ogólnie to przyjemny odpoczynek po ostatniej, męczonej pozycji.

Monia323 | 2018-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Pomimo tego, że jest to książka.. Pierwsze określenie jakie przychodzi mi na myśl to 'Jak w bajce'.