Obietnica pod jemiołą

Wydawnictwo: Znak Literanova
The mistletoe promise
Hanna de Broekere
Ag2S

Największe podarunki od losu często dostajemy w najcięższych chwilach życia. Gdyby można było wymazać jeden dzień ze swojego życia, Elise wiedziałaby doskonale, który wybrać. Błąd popełniony w przeszłości sprawił, że dziewczyna zamyka się w swoim cierpieniu. Do chwili, kiedy tajemniczy nieznajomy składa jej niezwykłą obietnicę… Elise ze zdumieniem odkrywa, iż Nicolas ma własny klucz do jej...

Największe podarunki od losu często dostajemy w najcięższych chwilach życia.
Błąd popełniony w przeszłości sprawił, że dziewczyna zamyka się w swoim cierpieniu. Do chwili, kiedy tajemniczy nieznajomy składa jej niezwykłą obietnicę… Elise ze zdumieniem odkrywa, iż Nicolas ma własny klucz do jej serca.

Za ciemną stroną księżyca może kryć się światło. Choć czasem wydaje się, że to miłość jest źródłem wszystkich lęków, nie ma takiego błędu, którego nie może przezwyciężyć siła przebaczenia.

Obietnica pod jemiołą to nowa powieść Richarda Paula Evansa, uznana przez czytelników za jedną z najbardziej przejmujących w jego dorobku. Autor bestsellerowych Obiecaj mi, Stokrotek w śniegu i Szukając Noel przypomina, że pojawiliśmy się na ziemi po to, aby nauczyć się kochać.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Opinie czytelników (1912)

Już gdzieś kiedyś czytałam o pisemnej umowie między kobietą a mężczyzną dotyczącej ich... stosunków. Bliskich stosunków :D Na szczęście "Obietnica pod jemiołą" nie zerżnęła (tylko bez brzydkich skojarzeń! :P) pomysłu z bestsellera z szarością w tytule, umowa była grzeczna jak dzieci czekające na Świętego Mikołaja ;)

Evans nie ma nade mną mocy, to już druga jego książka, która nie trafiła w romantyczną część mojego zimnego serduszka. Niby historia jest wzruszająca, są święta, ale nie urzekła mnie ta nowoczesna wersja Kopciuszka. Wyłamuję się z szeregu, bo większości czytelników jednak się podobało. A ja jak zwykle grymaszę, normalnie francuski kotek :P

Najbardziej drażni mnie u Evansa to szastanie forsą (pan Kier z "Stokrotek w śniegu" też miał kasy jak lodu i cała jego "przemiana" z tego co pamiętam polegała na jej rozdawaniu), jakby babki leciały tylko na pieniądze. Wkurzają mnie te stereotypy. Jednak jak kobieta się weźmie za romansidło to lepiej jej to wychodzi :P Abo Evans...

Aneta Wiola | 2016-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Przyznam, że byłam negatywnie nastawiona do "Obietnicy pod Jemiołą", bałam się, że to typowe romansidło, na szczęście się pomyliłam.

Elise Dutton- główna bohaterka z jaką czytelnik się zapoznaje, zmaga się z depresją. Błąd popełniony w przeszłości odcisnął znaczące piętno na życiu kobiety. Elise nie wierzy, że może ją coś dobrego spotkać, jej wiara w siebie upadła. Pewnego dnia na swojej drodze spotyka mężczyznę- Nicholasa, który ma dla niej propozycję.

Książkę można łatwo "pochłonąć", podobała mi się z wielu powodów:
1. "Obietnica pod Jemiołą" to nieliczna książka z jakimi się stykam i mówi o potężnej sile przebaczenia.
2. Historię poznajemy oczami Elise Dutton. Śmiało mogłam wejść w myśli bohaterki, tym bardziej, że książka była napisana w stylu dziennika.
3. Sekrety z przeszłości. Najpierw zadawałam sobie pytanie "co takiego zrobiła Elise", a później "co ukrywa Nicholas?".
4. Ciekawy pomysł na książkę. Fabuła wciągająca, czasami wzruszająca, czasami zabawna.

Niestety...

Arlet | 2017-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Moje pierwsze spotkanie z Evansem. Romantyczna okładka i opis, który już dawno skłonił mnie, by "Obietnicę pod jemiołą" dodać na półkę z książkami, które chcę przeczytać.
Po pierwszych rozdziałach pomyślałam, że to cudna opowieść i w myślach już dawałam jej Grand Prix powieści romantycznych. Nicholas jawił się jako ideał mężczyzny, a pod wpływem słów jakich używał, uśmiechałam się i robiło mi się cieplej na sercu.
Jednak dobijając do połowy książki, te romantyczne zdania i sceny zaczęły mnie potwornie nudzić, irytować i dołować. No bo jak można całą książkę prowadzić w tak monotonnym stylu? Pan Evans stosuje tutaj zagrywkę bardzo tanią, a jednocześnie hojnie okraszoną dużą ilością pieniędzy. Bez "sałaty" nie byłoby tak pięknie, smacznie i perfekcyjnie...
Wiadomo, że to fikcja literacka, ale z bajek już wyrosłam i nie chcę do nich wracać. Szkoda, że autor zmarnował potencjał, który według mnie ta historia posiadała. Lubującym się w bajkach polecam jak najbardziej tę naiwną do bólu...

boziaczek | 2016-05-02

"Obietnica po jemiołą" autorstwa Richarda Paula Evansa bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Myślałam, że to raczej będzie takie sobie romansidełko. Jednak czasami naprawdę warto się mylić. Historia tajemniczej umowy zawartej pomiędzy Elise a Nicholasem wciąga i zaciekawia. Książka zdecydowanie na jeden wieczór, ale za to bardzo miły!
Polecam!

eduko7 | 2016-11-30
Przeczytana: 28 listopada 2016

"Opowieść o Kopciuszku to moja historia". Trudno nie zgodzić się z tym przeświadczeniem, Elise... Różnica polega na tym, że Twój królewicz nie poznał Cię na balu, ale w zgoła odmiennych okolicznościach. Znał Twoją tragiczną historię i pomógł Ci docenić samą siebie, wzbudził nadzieję, podał pomocną dłoń tak jak jemu ktoś wcześniej. Uratował Cię dwukrotnie. A Ty w końcu uwierzyłaś, że jest w stanie Cię zrozumieć i pokochać.

Stokrotka | 2016-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2016

„Piękna książka” – taka była moja pierwsza myśl po przeczytaniu „Obietnicy pod jemiołą”. Powieść Richarda Paula Evansa porusza trudną kwestię - przebaczenia samemu sobie. Główna bohaterka Elise już na samym początku zadaje pytanie: „Gdybyście mogli wymazać tylko jeden dzień ze swojego życia, wiedzielibyście który? Części z was przyszłaby do głowy konkretna data, dzień osobistej tragedii i hańby. (…) Jestem jedną z tych osób, które nie miałyby żadnego problemu ze wskazaniem takiego dnia. To dzień, który przyniósł mi niewypowiedziany ból, a jego następstwa nieustannie niszczą mój świat niczym rdza.” Kobieta karze samą siebie latami. Tkwi w przekonaniu, że po tym, co się stało, nie zasługuje na miłość i przebaczenie. Jej życie zmienia się w chwili, gdy znany z widzenia prawnik składa jej zaskakującą propozycję…

Nelyt | 2015-12-16
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 09 grudnia 2015

Elise pracuje w burze podróży zajmującym się organizowaniem wycieczek szkolnych. Jej biuro znajduje się w jednym z wieżowców w Salt Lake City. Tak jak co dzień samotnie je lunch - jak zwykle sałatkę z wołowiną na słodko, ale jeden dzień odmieni resztę jej życia. Właśnie tego dnia do jej stolika podchodzi prawnik Nicholas z nietypową propozycją. Proponuje jej umowę zwaną "Obietnica pod jemiołą". W ramach niej mieli przez okres przedświąteczny udawać parę na różnych przyjęciach firmowych, czy spotkaniach u znajomych. Dodatkowo mieli każdego dnia jadać wspólnie lunche, a Elis w ramach podziękowania miała codziennie otrzymywać prezent. Umowa miała wygasnąć 24 grudnia o 23:59:59, czyli w Boże Narodzenie. Kobieta zgadza się i od tej pory jej życie całkowicie się zmienia.
Jak się zapewne domyślacie, oboje miło spędzają ze sobą czas i rodzi się pomiędzy nimi uczucie. Niestety powoli na jaw będą wychodzić tajemnice z przeszłości Elis, a co bardziej niespodziewane dla niej również...

Karina | 2015-12-29
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Ciepła, piękna opowieść o tym, jak ważne jest wybaczanie błędów osobom, które się kocha. Idealna na zimowe, chłodne wieczory.
Według mnie jedna z najlepszych książek Evansa!!.
Jestem oczarowana i z całego serca polecam!

katala | 2018-05-21
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

To moja pierwsza książka tego Pana. Chyba nawet nie wiedziałam, że ktoś taki sobie żyje i na dodatek coś tam pisze. Teraz wiem. I jedno i drugie.
Zabrałam dzisiaj do pracy, a jako, że dwie godziny czekałam na odbiór podpisanych zarządzeń to spożytkowałam ten czas W wiadomy sposób. W każdym razie przeczytałam. Nad filiżanką kawy i chyba z uśmiechem na ustach.
Nie. Nie jest to wybitna książka. Ona nawet nie próbuje udawać, że taka chciałaby być. Ona jest po prostu zwykła. Kurcze, znowu niemal zwykła historia o zwykłych ludziach. Prawie zwykłych…
Tak, bo mamy do czynienia z bohaterami, jakich mało. Rzadko spotykamy w romansach dzieciobójczynię i zabójcę. Szok i zaskoczenie? Tak, dla mnie tak. Od razu przypomniał mi się historia, która wydarzyła się jakiś czas temu bodaj w Stanach Zjednoczonych. Słuchałam wtedy informacji o tym wydarzeniu i nie byłam w stanie uwierzyć. Nie tylko w to, jak mogło się to stać, ale jak można z tym dalej żyć.
Czy można? Evans twierdzi, że tak. Wystarczy...

Ruthless_Woman | 2017-10-04
Na półkach: Ebook, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 04 października 2017

Pan Evans jest jednym z moich ulubionych autorów. W tak krótkich historiach potrafi zawrzeć najważniejszy przekaz i sporą dawkę emocji.
"Obietnica pod jemiołą" należy do książek, które wzruszają i łapią za serce.
Oraz ten klimat Świąt Bożego Narodzenia :) Nastawiam się pomalutku na ten wyjątkowy czas.

zobacz kolejne z 1902