Polowanie na motyle

Cykl: Przyjaźń, miłość, związki (tom 2)
Wydawnictwo: G+J
literatura polska
Kasia

Weronika, Kasia i Klaudia różnią się poglądami, wykształceniem i aspiracjami. Ale każda nich jest przekonana, że wie, jak zapolować na motyle, czyli jak zdobyć miłość. Życie jednak bardzo je zaskoczy, a polowanie okaże się zajęciem niebezpiecznym dla wszystkich, którzy biorą w nim udział. Trzy dziewczyny wchodzą w dorosłość z wyobrażeniami szczęścia, która na nie czeka, ale jego zdobycie...

Trzy dziewczyny wchodzą w dorosłość z wyobrażeniami szczęścia, która na nie czeka, ale jego zdobycie wymaga pokonania wielu przeszkód i ogromnego samozaparcia. Będą musiały odpowiedzieć sobie na pytania: Czy w miłości wszystkie chwyty są dozwolone? Jaką rolę w życiu człowieka odgrywają marzenia i czy może być na nie za późno? Jak wyleczyć złamane serce?

źródło opisu: Wydawnictwo G+J Gruner&Jahr, 2012

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,31,555,polowanie-na-motyle.html

Trzy przyjaciółki Weronika, Kasia i Klaudia różnią się poglądami na życie wykształceniem i inspiracjami.
Ale każda z dziewczyn jest bardzo przekonana, że wie, jak zapolować na motyle można i zdobyć prawdziwą miłość.
Życie bardzo je zaskoczy, a to polowanie stanie się zajęciem niebezpiecznym, którzy biorą w tym udział.
Te trzy dziewczyny wchodzą w dorosłość z wyobrażeniem swojego szczęścia, że znajdą miłość swego życia, to czego pragną.
Bardzo lubię powieści Pani Krystyny Mirek są pisane prosto z serca, przez samo życie.
Postacie sympatyczne, wspaniałe, a powieść przyjemna, ciepła.
Poruszająca za serce, z przyjemnością przeczytałam.

Madi | 2016-09-28
Przeczytana: 27 września 2016

Powieść lekka i przyjemna lecz bez rewelacji.
Szybko się czyta,nie wymaga dużego skupienia.
Ot takie odprężające babskie czytadło.

Muminka | 2017-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 15 maja 2017

Choć sięgnęłam po drugi tom opowieści o Klaudii, Weronice i Kasi bez znajomości tomu pierwszego, nie miałam problemów, by się połapać w akcji utworu. Co prawda lektura przewidziana dla młodszych czytelniczek, bo trzy bohaterki dopiero wchodzą w dorosłe życie, ale i tak dzięki talentowi literackiemu Krystyny Mirek potrafiłam znaleźć z nimi duchowe pokrewieństwo.
Historia rozpoczyna się na weselisku Weroniki i Konrada.
Klaudia jako najbardziej wyzwolona z koleżanek przespała się w krótkim czasie z trzema mężczyznami, w tym z Michałem Wilkiem. Co więcej, po paru tygodniach okazuje się, że jest w ciąży. Choć jest przekonana że musi iśc na zabieg, szuka biologicznego ojca swego dziecka,a wraz z upływem czasu zaczyna jednak czuć coś do maleństwa.
Wraz z Weroniką pracują jako sekretarki u mecenasa Tymona, którym aktualni zauroczona jest trzecia dziewczyna, czyli Kasia. Choć jest on notorycznym podrywaczem, bazuje na swoim uroku, to prowadzi drugie życie u boku żony i trójki potomstwa....

Agacha | 2018-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2018

Druga część opowieści o Weronice, Kasi i Klaudii. Życie nadal piętrzy problemy, ale z przyjaciółmi łatwiej je pokonywać. Jak zawsze książka pełna optymizmu.

Dalsze losy bohaterów poznanych w debiutanckiej powieści Krystyny Mirek "Prom do Kopenhagi".
Jest to książka o miłości i przyjaźni oraz o konfrontacji marzeń młodych, wchodzących w dorosłe życie dziewczyn z szarą codziennością.
No i tak, jak przypuszczałam po lekturze pierwszej książki, jest to dowód na literacki rozwój autorki. Nie jest to jeszcze tak sprawnie napisana opowieść, jak ta, którą poznajemy w "Podarunku" - najnowszej powieści Krystyny Mirek- ale czyta się ją już znacznie przyjemniej niż debiut (choć muszę przyznać, że i przy czytaniu tej pierwszej jakoś niespecjalnie się męczyłam).

Tetiisheri | 2012-09-25
Przeczytana: 25 września 2012

Motyle w brzuchu – każdy z nas zapewne zna to uczucie. Przywodzą na myśl magiczne chwile fascynacji drugą osobą, zakochanie i miłość. To właśnie miłości poszukiwać będą trzy główne bohaterki powieści Krystyny Mirek z motylami w tytule. "Polowanie na motyle" to po „Promie do Kopenhagi” druga książka Pani Mirek, a moje pierwsze spotkanie z twórczością tej pisarki. Jak ono wypadło? Już teraz zdradzę, że bardzo pozytywnie :)

Weronika, Klaudia i Kasia to trzy dziewczyny, których łączy przyjaźń i cel, jaki obrały sobie na swojej życiowej drodze. Dziewczyny pragną tego o czym większość z nas w pewnym momencie życia również marzy – prawdziwego, ciepłego i przyprawiającego o dreszcze na całym ciele uczucia. Osiągnięcie tego postanowienia nie będzie łatwe, a z pewnością pełne nowych, ciekawych aczkolwiek niekoniecznie bezpiecznych wyzwań. Dziewczyny stawią czoła wielu przeszkodom, które staną im na drodze, będą też musiały dokonać bardzo ważnych wyborów i wreszcie uzmysłowią sobie, że...

diunam | 2012-09-24
Przeczytana: 24 września 2012

Weronika właśnie wyszła za mąż. Nowe życie rozpoczyna z ufnością i niezachwianą wiarą, że wszystko będzie dobrze i czeka ją szczęśliwe życie u boku męża i gromadki dzieci. Konrad jest pełen obaw. O dzieciach nawet nie chce słyszeć. Myśli jedynie o pieniądzach potrzebnych na ukończenie budowy domu dla jego rodziny. Wie, że pracując w Polsce nie uda mu się szybko uzbierać potrzebnej sumy, a dom w którym mieszka jego matka i rodzeństwo jest już praktycznie ruiną. Podejmuje decyzję o powrocie do pracy w Niemczech. Weronika oczywiście nie chce rozstawać się z mężem i jedzie razem z nim. Ale to dopiero początek historii. Młoda żona nie jest do końca szczera względem Konrada. Jak skrywana przez nią tajemnica wpłynie na ich związek?

Klaudia – beznadziejnie zakochana w Konradzie – wyjeżdża do Niemiec aby zagoić rany po rozstaniu. Nie jest nawet w stanie znienawidzić jego żony, Weroniki, której po prostu nie da się nie lubić. Los jednak i dla niej przygotował niespodziankę. Pewna wiadomość...

isabelle142 | 2014-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2014

Raczej przeciętna polska powieść obyczajowa z ciekawą okładką i intrygującym tytułem. Nie żebym się nastawiała na coś szczególnego po tego typu literaturze, ale na ogół polskie książki wzbudzają we mnie więcej emocji. Może wynikło to z tego, że raczej trudno było mi utożsamić się z bohaterkami. W ciąży nie byłam, nie jestem i na razie być nie zamierzam, więc rozterki z nią związane są mi całkowicie obce. Najłatwiej było mi chyba zrozumieć Kasię, która uległa silnej fascynacji swoim szefem... Choć nie sposób w czasie lektury nie pokręcić głową nad jej nierozsądnymi wyborami i zaślepieniem. Ogólnie rzecz biorąc czyta się dobrze, ale szału nie ma.

Książkanonstop | 2016-06-03

To straszne uczucie, kiedy widzisz bez granic zakochaną parę, a ty wciąż pozostajesz samotna. Okropne uczucie, gdy wiesz, że ona przytuli się do niego i zaśnie spokojnie, w momencie gdy ty będziesz szukała wygodnej pozycji w zimnej pościeli. Właśnie ten opis poruszył mnie tak głęboko, że kolejny miliardowy już raz podziękowałam Panu Bogu za to, że mam obok siebie Tego Mężczyznę, którego ramię zawsze jest otwarte by mnie przytulić. Jest to ogromne szczęście doświadczać codziennie takiej miłości, jaką nader często możemy zobaczyć w książkach. Bo cóż cenniejszego możemy posiadać na tej ziemi?

Krysia Mirek po raz kolejny mnie zachwyciła. "Polowanie na motyle" czyli kontynuacja "Promu do Kopenhagi" to fantastycznie pociągnięta historia, napisana w taki sposób, że spokojnie można spędzić w jej towarzystwie jeden dzień, nie robić nic innego oprócz czytania a wieczorem na pewno nie stwierdzimy, że był to stracony czas. Interesujący, intrygujący, nietuzinkowi bohaterowie, przemyślana...

kAMyk | 2014-05-29
Przeczytana: maj 2014

Weronika, Kasia, Klaudia - trzy koleżanki, różniące się zupełnie wszystkim, od układów i sytuacji rodzinnej po poglądy na życie i aspiracje. Mimo wielu różnic, wszystkie trzy pragną miłości, pragną kochać i być kochane.

Młodość, odrobina szaleństwa i życie zaczyna prowadzić nasze bohaterki według swojego scenariusza, nie zawsze akceptowanego przez główne zainteresowane. Życiowe zawirowania bohaterów dają czytelnikowi wiele cennych wskazówek i okazji do przemyśleń.

"Polowanie na motyle" to bardzo lekko napisana historia o perypetiach życiowych młodych ludzi, którzy zaczynają swoją dorosłość. Jest i odrobina szaleństwa i humoru, a wartka akcja powoduje, że książkę czyta się naprawdę przyjemnie i szybko, taka naprawdę fajna lektura na jeden wieczór.