David R. Hawkins

- Pisze książki: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.), popularnonaukowa, poradniki
- Urodzony: 1927 (data przybliżona)
- Zmarły: 2012 (data przybliżona)
Dr nauk medycznych, znany psychiatra, klinicysta, nauczyciel duchowy i wykładowca. Był dożywotnim członkiem American Psychiatric Association (Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), a swoją karierę w psychiatrii zaczął w 1952 roku. Od czasu kiedy zaniechał swojej intensywnej praktyki w Nowym Jorku, aby wieść życie naukowca, nadal zajmował się pacjentami o specjalnych potrzebach. W 1973 roku wraz z noblistą Linusem Paulingiem, napisał nowatorską książkę Orthomolecular Psychiatry. Jego wybitne dokonania jako terapeuty i nauczyciela zostały odnotowane w biograficznej publikacji Who's who in America. Był dyrektorem The Institute for Advanced Theoretical Research (Instytutu Zaawansowanych Badań Teoretycznych). Jego prace jako badacza, który opracował Mapę Poziomów Świadomości oraz lekarza były pionierskie, a jego praktyka kliniczna była w latach 1968-1979 największą w USA. Opublikował setki artykułów i wykładów oraz kilkadziesiąt książek. Wykładał na największych uniwersytetach (Harvard, Oxford i inne), a także dla międzynarodowej dyplomacji. Swoje życie poświęcił podniesieniu ludzkiej świadomości.
- 614 przeczytało książki autora
- 2 917 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Potrzeba kontrolowania innych bierze się z braku mocy, tak jak próżność ma źródło w braku poczucia własnej wartości.
Potrzeba kontrolowania innych bierze się z braku mocy, tak jak próżność ma źródło w braku poczucia własnej wartości.
Odwaga to coś więcej niż demonstracja siły. To przekonanie, że wiemy, jak tę siłę ukierunkować.
Odwaga to coś więcej niż demonstracja siły. To przekonanie, że wiemy, jak tę siłę ukierunkować.
W codziennym świecie konkurencji i sukcesu nie należy postrzegać innych ludzi jako wrogów i rywali. W zamian musimy zacząć traktować ich jako osoby nadające tempo i będące źródłem inspiracji. Charty nie osiągałyby maksymalnego potencjału, gdyby nikt nie nadawały im tempa. Niech Ci, których postrzegaliśmy jako wrogów i konkurencję, staną się dla nas źródłem inspiracji. Tak naprawdę rzucają oni wyzwanie temu, co jest w nas, a nie przeciwko nam.
W codziennym świecie konkurencji i sukcesu nie należy postrzegać innych ludzi jako wrogów i rywali. W zamian musimy zacząć traktować ich jak...
Rozwiń ZwińArtykuły

DYSKUSJE