rozwiń zwiń

Obietnica pod jemiołą

Okładka książki Obietnica pod jemiołą
Richard Paul Evans Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Kolekcja pod jemiołą literatura piękna
literatura piękna
Kolekcja pod jemiołą
The mistletoe promise
Znak Literanova
2015-11-02
2015-11-02
Hanna de Broekere
Hanna de Broekere

Jest to piękna książka o miłości, samotności i przebaczeniu.

Książka ma jedną wadę. Jest bardzo podobna do wszystkich innych Richarda Paula Evansa. To znaczy dla mnie to nie jest wada, bo bardzo lubię styl pisania autora, bohaterów jego książek, ale niektórym czytelnikom może się to nie podobać. To tak jak z muzyką. Znamy pewne zespoły i wiemy czego się mniej więcej spodziewać, gdy słuchamy nowych utworów. Gdy sięgam po książki Evansa wiem, że czeka mnie mądra, pouczająca historia zazwyczaj o miłości, przebaczeniu, albo o szukaniu swojej drogi.

Polecam.

Jest to piękna książka o miłości, samotności i przebaczeniu.

Elise i Nicholas wierzą, że nie zasługują na miłość. Dlatego zawierają umowę. Przez okres około 2 miesięcy (do Bożego Narodzenia) będą udawać parę. Codzienne wspólne lunche, wspólne imprezy firmowe i codzienne prezenty od Nicholasa dla Elise są częścią tej umowy. Czy ich uczucia zmienią się podczas tej umowy?...

#837 - Obietnica pod jemiołą - Richard Paul Evans - Wydawnictwo Znak Literanova
#397/52/2021

Książka ma 250 stron. Swoją premierę miała dnia 02.11.2015 roku. Jest to pierwszy tom cyklu - Kolekcja pod jemiołą.

" - Lubisz czekoladę ?
- Każda kobieta ją lubi. To taka kobieca kocimiętka.
Uśmiechnął się rozbawiony.
- Właśnie na to liczyłem."

Książkę czyta się szybko i jest bardzo przyjemna w odbiorze. Autor opisał historię dwóch osób, które niosą ogromnie ciężki, życiowy bagaż. Przekonane, że nie zasługują na miłość, zamiast związku, zawierają świąteczną umowę.

Znajdziecie tutaj nie tylko samotność i poczucie winy, ale także pragnienie spokoju i szczęścia. Jest to książka, która koi serce, więc jest idealna na świąteczny czas.

Historia Elise i Nicholasa, to taka trochę współczesna bajka o Kopciuszku, ale mi to wogóle nie przeszkadza.

"Te słowa mnie zmroziły. Odsunęłam się i popatrzyłam na niego. Choć bardzo pragnęłam je usłyszeć, nie spodziewałam się, że to nastąpi. Ogarnął mnie smutek. Oczywiście kochałam go, ale on nie mógł kochać mnie."

#837 - Obietnica pod jemiołą - Richard Paul Evans - Wydawnictwo Znak Literanova
#397/52/2021

" - Lubisz czekoladę ?
- Każda kobieta ją lubi. To taka kobieca kocimiętka.
Uśmiechnął się rozbawiony.
- Właśnie na to liczyłem."

Książkę czyta się szybko i jest...

Gdybym miała opisać książki Richarda Paula Evansa jednym słowem był by to wyraz "wtórność". I o ile w większości przeczytanych przeze mnie książek nie jest to wadą, bo zazwyczaj pisarz nadrabia w nich kreacją psychologiczną postaci, tak w przypadku "Obietnicy pod jemiołą" jest to jeden z najgorszych zarzutów. Czytając tę książkę ciągle miałam wrażenie "ale to już było w XYZ Evansa". Historia kompletnie mnie nie "chwyciła", nie poruszyła i nie wciągnęła. Bohaterowie też byli miałcy, aż nie miałam ochoty, by im kibicować. Przeszłość obojga postaci - przyznam szczerze, jest bolesna, ale będąc na ich miejscu nie wybaczyłabym ani Elise ani Nicholasowi. Owszem, książkę czytało się jak zawsze powieści Evansa - szybko, ze względu na krótkie rozdziały i ogólnie mało stron, ale tak jak powyżej - rozczarowałam się i zapewne nie wrócę do tej powieści w kolejne święta, a szkoda.

Mega szybko się czyta. Ja połknęłam ją A właściwie ona mnie w 2 dni. Książka lekka, przyjemna , idealna na odstresowanie i relaks. Historia ludzi dość nieszczęśliwych z bagażem doświadczeń i przeżyć które męczą i wypalają ich od środka. Polecam zdecydowanie !

Szybko się czyta. Przyjemna książka na wolny wieczór.

Szybko się czyta. Przyjemna książka na wolny wieczór.

Zaskoczyła mnie historia tej książki. Nie czytałam jej opisu, poleciła mi bibliotekarka i zaczynając czytać myślałam, że to z tych bardzo lekkich, przyjemnych książek i po przeczytaniu o niej zapomnę, a okazało się, że oprócz tego, że świetnie się ją czytało to jeszcze mnie zaskoczyła! zdecydowanie należy do książek, które już w mojej głowie będą

Nie będę się rozpisywać - to była bardzo przyjemna i ciepła ksiażka o miłości, samotności i poczuciu winy. Bardzo szybko się czyta, skończyłam ją w ciągu jednego dnia. Myślę że jest to dobra książka, w sam raz na relaks. Polecam ;)

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i myślę, że nie ostatnie. Powieść przeczytana w jeden dzień. Historia o miłości, nadziei, życiu z jarzmem winy na plecach i przebaczeniu samemu sobie. Dość nierealna, taka współczesna wersja Kopciuszka. Spokojna, bez większych sensacji, ale w sumie potrzebowałam czegoś tak kojącego, tuż przed świętami. Może i przewidywalna, ale miała momenty, które mnie zaskoczyły - zwłaszcza przeszłość Nicka. Polecam :)

Przyjemna książka. Od razu czuć że pisał ją mężczyzna a nie kobieta, całkiem inny styl, taki rzeczowy. Nie ma żadnej rozkapryszonej kobiety z wewnętrzną boginią która karze jej robić dziwne rzeczy i awantury i byle co ;P podobała mi się i chętnie sięgnę po następną .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historia skromnej i zamkniętej w sobie Elise. Kobieta pracuje jako organizatorka wycieczek, nie mając przyjaciół ani życia rodzinnego. Pewnego dnia zjawia się Nicholas wraz ze swoim szalonym pomysłem zawarcia umowy na okres kilku tygodni, której warunkiem jest spędzenie kilku imprez firmowych, codziennego lunchu razem udając zakochaną parę. Dziewczyna mimo początkowych wątpliwości zgadza się. Codzienne prezenty od Nicholasa, wyjazd do Nowego Jorku i wzajemne relacje sprawiają, że oboje zakochują się w sobie. Wtedy pojawia się były mąż Elise, Dan. Jest to narcystyczny egoista dla którego była żona jest nikim i będzie chciał namieszać w życiu zakochanych. Czy mu się to uda? Co takiego zrobił Nicholas? Dlaczego Elise tak się dręczy i co jest tego przyczyną? Czy demony przeszłości pozwolą jej znów była szczęśliwą?

To piękna opowieść o miłości, krzywdzie i wybaczeniu.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to