W poszukiwaniu szczęścia

The Charm Bracelet
Barbara Cendrowska
literatura piękna
Ag2S

Dawno temu Holly O’Neill otrzymała tajemniczą przesyłkę z bransoletką. Od tej chwili kolejne paczki z bransoletkami pojawiają się akurat wtedy, kiedy Holly ich najbardziej potrzebuje, czyli w trudnych momentach. Wygląda to tak, jak gdyby nieznany dobroczyńca dokładnie wiedział, kiedy w jej życiu potrzebna jest odrobina magii i dobrej energii. Dla Holly bransoletki są największym skarbem, za nic świecie nie chce się ich pozbyć. Dziewczyna wierzy, że opowiadają one jakąś magiczną historię. Kiedy więc znajduje podobną bransoletkę, czuje, że musi ją oddać właścicielowi. Podczas świąt Bożego Narodzenia Holly wyrusza do Nowego Jorku i zaczyna poszukiwania. Jest coraz bardziej zdeterminowana; nie spodziewa się jednak, jakie tajemnice uda jej się odkryć i gdzie zaprowadzi ją ta historia…

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Joanna | 2019-09-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Człowiek nigdy nie jest zbyt stary,by choć trochę ulec magii.
Mądry człowiek studiuje zarówno książki, jak i samo życie.
Książki służą nauce, ale powinny też służyć rozrywce.
Przyszłość można porównać do otwartej książki, a wszak największą frajdę w życiu ma się wtedy, gdy samemu pisze się własną opowieść.
Miłość, śmiech i wspaniałe wspomnienia- tylko to liczy się w życiu.
Do stworzenia kościoła wystarczy, by zebrało się parę osób i porozmawiało o dobru.
Na najlepsze rzeczy w życiu wpada się przypadkiem.
Nawet ze złego doświadczenia można wyciągnąć jakąś naukę, każde wydarzenie w pewien sposób człowieka kształtuje, wzbogaca. Liczy się to, co sobie z tego weżmiemy do serca. Szczęśliwe chwile docenia się dopiero wtedy, gdy przeżyło się ciężkie czasy.
Jeśli kocha się coś robić, trzeba to robić.
Pracujemy po to, by żyć,a nie żyjemy po to, by pracować.
Ktoś, kto mówi, że wychowanie dziecka jest łatwe, to wariat albo kłamca.

MiyuDarkenwoods | 2018-05-24

Wspaniała, inspirująca, cudowna historia:D Jest tak pełna uroku i że nie można się oderwać!

zwiatremwewlosach | 2018-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Ta książka jest magiczna! Myślę, że to właściwe określenie. :) Do samego końca zaskakuje! Czytając ostatni rozdział nieźle się uśmiałam, bardzo pozytywne zaskoczenie i zakończenie.

Autorka do bransoletki z zawieszkami dopisała dwie różne historie. Historie porywające, wzruszające, czasem też smutne, ale mające wpływ na życie ich właścicielek. Sama posiadam taką bransoletkę i żadna z przywieszek nie jest tam z przypadku! ;)

Historia ta pokazuje jak można poszukiwać szczęścia. Mieć satysfakcję z tego co się robi, kochać i być kochanym. Pokazuje również jak radzić sobie z utratą bliskiej osoby. Mądra, a jednocześnie lekka i przyjemna lektura. Zdecydowanie polecam.

kateczerni | 2018-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2018

Bardzo klimatyczna książka, idealnie wpisuje się w klimat świąt Bożonarodzeniowy. Ma w sobie wiele tajemnic, bardzo mnie wciągnęła. Ciężko było mi się od niej oderwać. Jestem zachwycona i będę częściej sięgać po książki tej autorki.

Mollinka_90 | 2018-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2018

Książka Melissy Hill nie jest wielkim objawieniem literackim, ale w kategorii literatury lekkiej, łatwej i przyjemnej zdobywa ode mnie dość dobrą ocenę. Raz na jakiś czas każdy potrzebuje relaksu, odpoczynku przy książce niewymagającej, ale tchnącej dawką optymizmu. "W poszukiwaniu szczęścia" spełnia te kryteria, dodatkowo zarażając nas świąteczną atmosferą - to dobra lektura na czas okołoświąteczny.

Holly O'Neill to młoda, samotna matka, pracująca w sklepie z luksusową odzieżą używaną, w centrum Nowego Jorku. Przed Świętami trafia do niego przesyłka zawierająca ubrania, które zarówno zasilają sklepowe półki, jak i poprzez właścicielkę sklepu, trafią do najuboższych. W jednym z żakietów ukryta jest bransoletka z mnóstwem przywieszek. Każda z nich coś symbolizuje, a najlepiej wie o tym sama Holly - posiadaczka bardzo podobnej, lecz skromniejszej kolekcji bransoletkowych zawieszek. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że drobiazg musi być bardzo ważny dla właścicielki i usiłuje go jej...

BeaBooks | 2017-11-19

Historia naiwna i przewidywalna od pierwszej strony. Dodatkowo zakończenie, jak dla mnie, pozbawione jakiegokolwiek sensu sprawia że jestem po prostu rozczarowana tą lekturą. Liczyłam na moc emocji i magie świąt unoszącą się między słowami a tym czasem było zwyczajnie nudno.

Monika | 2017-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Kilka pięknie opowiedzianych historii, a w tle magiczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia! Lekka i przyjemna książka.

Iwona | 2017-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2017

Wymagająca lektura to to nie jest. Lekkie babskie czytadło ze szczęśliwym zakończeniem, okraszone klimatem świąt Bożego Narodzenia oraz wielkim światem śmietanki towarzyskiej Manhattanu . Pośród tego wszystkiego znajduje się ona Holly ,która przez przypadek(a może nie) odnajduje bransoletkę z przywieszkami. Sama ma podobną wiec wie, że w tej bransoletce kryje się całe życie jej właścicielki . Za wszelka cenę stara się ją odszukać. On- Greg to makler z artystyczną duszą. Postanawia rzucić prace i zająć się tym, co kocha najbardziej czyli fotografią .Nie spotyka się to z aprobatą jego narzeczonej-Karen,która zupełnie nie rozumie postępowania Grega.Mimo tego, Greg nie zraża się i realizuje się w swojej pasji. Zupełnie przez przypadek orientuje się że kobieta bliska jego sercu zgubiła bransoletke z przywieszkami. Jak nietrudno się domyślić drogi Holly i Grega się skrzyżują.

magdalena | 2017-05-23
Przeczytana: 23 maja 2017

Bajka w klimacie Bożego Narodzenia. Ma co prawda nieco uroku, ale ogólnie jest bardzo oczywista, przewidywalna i zdecydowanie za cukierkowa. Trochę magii, miłości i zapach choinki. Dla mnie to za mało.

rosa3 | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Zakochałam się w tej książce. Jest cudowna.