Strażniczka opowieści

Wydawnictwo: Święty Wojciech
The Story Keeper
literatura piękna
Ag2S

Jen Gibbs, dla najbliższych Jennia Beth, po dziesięciu latach pracy w sześciu nowojorskich wydawnictwach zdobywa wymarzoną posadę redaktora w prestiżowym Vida House Publishing. Pewnego dnia Jen znajduje na swoim biurku wypłowiałą kopertę z plikiem kartek otoczonych seledynową okładką i zatytułowanych Strażniczka opowieści. Swojskość opowieści o przygodach Sarry i Randa z końca XIX wieku budzi...

Swojskość opowieści o przygodach Sarry i Randa z końca XIX wieku budzi w Jen uśpione wspomnienia, a styl nieznanego autora brzmi w niej jak melodia, którą już kiedyś słyszała.
Czy Jen uda się zrozumieć siłę tajemniczego oddziaływania opowieści? Czy powrót do rodzinnych stron i rozrachunek z własną przeszłością przyniesie jej wolność?
Osadzona w scenerii surowych Appalachów powieść uwodzi czytelnika nie tylko sprawnie skonstruowaną fabułą, ale i malowanymi słowem obrazami jesiennego krajobrazu Karoliny Północnej.

źródło opisu: https://www.swietywojciech.pl/

źródło okładki: https://www.swietywojciech.pl/

ania_altówka | 2018-07-30
Przeczytana: lipiec 2018

Bardzo ciekawa książka opowiadająca o redaktorce Jennie Beth. Dla wszystkich co uwielbiają książki z wieloma wątkami, ciekawymi historiami i nutką opisów przyrody, serdecznie polecam.

Katarzyna_Morland | 2018-06-22
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Wciągająca, bardzo dobra powieść. Właściwie to dwie powieści w jednej i obie takie, od których ciężko się oderwać. Autorka porusza ważne tematy: zamknięte, małe społeczności, które czasami mogą się przeradzać w sekty. Jest też bardzo przyjemny wątek romantyczny, a nawet dwa :) Jest tajemnica i relacje rodzinne, też radzenie sobie z utratą bliskich. Bardzo polecam!

Wydawnictwo katolickie to może być dla wielu osób coś, co zniechęci do sięgnięcia po tę książkę. Też się trochę obawiałam, że będzie za dużo religii i odwołań i wszystko będzie takie "poprawne", ale wcale nie. Wszystko było ok pod tym względem. Mam jeszcze dwie książki tego wydawnictwa, innych autorek. Zobaczymy, jak tam będzie. Było parę błędów, literówki, a w jednym miejscu brakowało chyba kilku słów w zdaniu, czasami były błędy typu, że kobieta mówi "byłem, widziałem". Ale powieść tak wspaniała, że można wybaczyć to wydawnictwu i ani trochę nie przyciemnia blasku tej powieści. Piękna historia!

Travisx85 | 2018-04-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

Dla każdego miłośnika książek ta książka to prawdziwa gratka. Czemu? No własnie nie wiem, ale mnie urzekła. Najpierw tym, że bohaterką jest redaktorka, która pracuje w wydawnictwie (kto z książkoholikow nie marzył o takiej pracy choć jeden raz?), poza tym pojawia się autor książki, który skrywa jakąś tajemnicę (kto z książkoholików nie marzył o poznaniu autora książki w której się zakochaliśmy?), do tego książka napisana w książce co jest kolejnym plusem.
Czyta się wspaniale, chłoniesz opowieść i zastanawiasz się co będzie dalej. Jak dla mnie minusem jest zakończenie książki, które zbyt nagle się pojawia. Dopisałbym jeden lub dwa rozdziały. Jednak pomimo wszystko gorąco polecam :D

mariszach | 2017-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2017

Niebanalna powieść z nutką historii o życiu w Appalachach, teraźniejszością i ciekamym zakończeniu. Polecam

Paulina Jot | 2017-10-29
Przeczytana: 29 października 2017

Nie znając wcześniej twórczości tej autorki spodziewałam się po tej książce czegoś zupełnie innego - kolejnej odmóżdżająceji tuzinkowej historii o dziewczynie z prowincji robiącej karierę w NY, która przez przypadek znajduje też miłość, popijając przy tym modnego drinka. To co przeczytałam zupełnie mnie zaskoczyło i było dużo głębsze, bardziej malownicze i niepospolite. Cieszę się, że nie okazała się tak przewidywalna, jak ją początkowo osądziłam.

justynazwanaruda | 2016-12-19

Miałam na początku obawy, że będzie to historia nieco banalna. W mojej wyobraźni narysowana została po przeczytaniu pierwszych stron książki postać młodej redaktorki nowojorskiego wydawnictwa, której przyjaciółka pracuje w magazynie modowym i która raczej stroni od towarzystwa, zagłębiając się w pracę i popadając w rutynę. Kolejne strony od momentu, kiedy na biurko Jen Gibbs trafia tajemniczy skrypt, rysować zaczęły już zupełnie inne obrazy. Ukazała się moim oczom kobieta, która uciekając przez lata od swojej przeszłości, miejsca narodzin, dzieciństwa, a przede wszystkim swojej rodziny - tak naprawdę pragnie znaleźć odpowiedzi na pytania, które do tej ucieczki ją zmusiły i nurtowały zawsze. Potem poznajemy kolejnych bohaterów, których postępowanie determinuje tak wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych, że gubią się, zamykają na świat, wystawiają na niebezpieczeństwa i ciągle zastanawiają się, jak powinno wyglądać ich życie. Historia ze skryptu, początkowo wydająca się po...

Ulsien | 2016-12-09
Przeczytana: 2016 rok

Trudno mi było wniknąć w tę opowieść, ale na szczęście, z każdą kolejną kartką, fabuła zaczęła nabierać rumieńców, a historia pędziła, by porwać mnie bez reszty. Spodobała mi się postać Jen Gibbs, która postawiła wszystko na jedną kartę i choć bywało ciężko, udało jej się. Trochę detektywistyczna, trochę wzruszająca, trochę historyczna... Och, czegóż tam nie ma! Muszę przyznać, że Wydawnictwo Św. Wojciecha trzyma poziom wysoko :)

„Strażniczka opowieści” to książka, której akcja płynie dwutorowo, przedstawiając naprzemiennie perypetie Jen, młodej, ambitnej redaktorki, oraz fragmenty stworzonego przed laty maszynopisu, który w niewyjaśniony sposób trafił na biurko kobiety.
Znalezisko to pociąga za sobą lawinę zdarzeń, które wprowadzają zamieszanie w poukładanym życiu Jen i odsłaniają wiele tajemnic z przeszłości. Zanim kobieta zdoła odkryć prawdę o autorze niesamowitej, zapomnianej i nigdy niewydanej książki, musi udać się w swoje rodzinne strony. Tam nie tylko pracuje, ale i wraca do swoich korzeni, niełatwego dzieciństwa, uśpionych demonów. Zmierzenie się z własną przeszłością okazuje się równie trudne, a może nawet trudniejsze niż rozwikłanie redaktorskiej zagadki.

Powieść Lisy Wintage wciąga i intryguje od pierwszych stron. Nie jest to zwykłe czytadło, o którym zapomina się po odłożeniu go na półkę.
Książka podejmuje wiele ważnych tematów, od osobistych rozterek bohaterki po kwestie szeroko rozumianej...

Patsy | 2016-06-10
Przeczytana: 29 maja 2016

O tej książce, ani o autorce nic nigdy nie słyszałam, dopiero ciekawy opis oraz biblioteczna okazja umożliwiły mi spotkanie z nią, z czego bardzo się cieszę. "Strażniczka opowieści" to ciepła, interesująca i wciągająca powieść, czyli wszystko czego oczekują od tzw. lekkich książek. Lisa Wingate tak naprawdę w tej pozycji zawarła 2 i pół historii - losy głównej bohaterki, odkrywającej historię tajemniczego maszynopisu oraz elementy wydarzeń ze znanego jej bestsellera. Zabieg ten okazał się bardzo interesujący, chociaż momentami byłam niechętnie odciągana od ciekawego momentu którejś z opowieści. Nie jest to również bardzo cukierkowa historia, poruszane przez autorkę tematy są ważne i niekiedy trudne. W przyszłości z chęcią sięgnę po inne pozycje autorki. Bardzo polecam tę książkę jako ciekawą i przyjemną lekturę na lato :).

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com

Ervisha | 2016-03-28
Przeczytana: 27 marca 2016

Większość zachwyca się tą książką a mnie zamiast zaciekawić zanudziła i wymęczyła. Jej lektura szła mi bardzo powoli i praktycznie przez cały czas musiałam zmuszać się do czytania. Na szczęście zdołałam przeczytać ją do końca ale nie było łatwo.

Być może to nie ten czas na tę książkę..
Możliwe jest również to, że książka jest kiepska...
Nie wiem czy za jakiś czas do niej wrócę by się o tym przekonać - na obecną chwilę mogę powiedzieć, że czas z nią spędzony nie był przyjemny