Ulsien 
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 2 godziny temu
Teraz czytam
  • A potem przyszła wiosna
    A potem przyszła wiosna
    Autor:
    Pola Gajda jest znaną aktorką. Jak przystało na prawdziwą gwiazdę, żyje w zawrotnym tempie: praca na planie, wywiady, imprezy u producentów i związek z celebrytą. Jej życie nie jest jednak wyłącznie p...
    czytelników: 988 | opinie: 87 | ocena: 7,49 (357 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-13 11:14:36
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-13 11:13:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Mansarda pod Aniołami (tom 2)

To była najsłabsza powieść Agnieszki Olejnik, jaką przeczytałam i jestem rozczarowana... Nie pochwalam zachwytów pozostałych Czytelników i Czytelniczek; mnie książka zwyczajnie nudziła. Z zaciekawieniem i emocjami śledziłam syberyjską historię Mieczysławy Botuli i mówiąc szczerze niejednokrotnie serce ściskało się z żalu, a do oczu napływały łzy. Lubiłam także czytać o nieśmiałym uczuciu... To była najsłabsza powieść Agnieszki Olejnik, jaką przeczytałam i jestem rozczarowana... Nie pochwalam zachwytów pozostałych Czytelników i Czytelniczek; mnie książka zwyczajnie nudziła. Z zaciekawieniem i emocjami śledziłam syberyjską historię Mieczysławy Botuli i mówiąc szczerze niejednokrotnie serce ściskało się z żalu, a do oczu napływały łzy. Lubiłam także czytać o nieśmiałym uczuciu rodzącym się między Marceliną a Hubertem. Lena, jak była tak jest nadal, (delikatnie mówiąc) mocno irytująca z tym swoim niepoprawnym optymizmem, okraszonym swoistym "Nie wiem czego tak naprawdę chcę od życia". A historie pozostałych bohaterów były po prostu spójnym dodatkiem do całości, niczym nie wyróżniającym się na tle ogółu (no, może poza infantylną opowieścią o Francesce i Grzegorzu, która po prostu rozłożyła mnie na łopatki...). Dobrze, że autorka zakończyła na dwóch tomach. Obawiam się, że trzeci mógłby być po prostu katastrofą. Akcja przyspiesza dopiero na ostatnich 30 stronach. Szkoda, bo cała druga część zapowiadała się naprawdę ciekawie.

pokaż więcej

 
2018-10-11 20:31:45
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Witia (tom 1)
 
2018-10-07 19:47:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Czytając zapowiedź na okładce, można zacierać ręce. Fabuła wydaje się być naprawdę świetna: oto ścigający i "ofiara" zakochują się w sobie, nie wiedząc o tym, kim naprawdę są. A co dostajemy? Tanie czytadło, romansidło, osadzone (ponoć) w średniowiecznych realiach, których (może poza ciągłym wzywaniem Bożej pomocy i zrzucaniem wszystkiego na Jego wolę) ja nie dostrzegłam. Przez książkę non... Czytając zapowiedź na okładce, można zacierać ręce. Fabuła wydaje się być naprawdę świetna: oto ścigający i "ofiara" zakochują się w sobie, nie wiedząc o tym, kim naprawdę są. A co dostajemy? Tanie czytadło, romansidło, osadzone (ponoć) w średniowiecznych realiach, których (może poza ciągłym wzywaniem Bożej pomocy i zrzucaniem wszystkiego na Jego wolę) ja nie dostrzegłam. Przez książkę non stop przetacza się wątek ubogiego dzieciństwa głównych bohaterów - Odette i Jorgena. Do znudzenia można czytać o tym, jak im było źle i jak musieli jeść odpadki. Dialogi są płytkie, postacie banalne, zakończenie... zwaliło mnie z kanapy. Jednym słowem, ot zwykłe "pitu-pitu" okraszone wyniosłą, wręcz patetyczną, pseudośredniowieczną wymową. Na plus pomysł balu maskowego. Odette - imienniczka głównej postaci baletu "Jezioro łabędzie" przebiera się za... łabędzia. Z resztą sam motyw przewodni tego balu, czyli co wstrząsającego się na nim wydarzyło, w moim odczuciu zostało żywcem wyjęte z dzieła Czajkowskiego. Polecam dla tych, którzy się nudzą. Miłośnikom średniowiecznej literatury z prawdziwego zdarzenia doradzę, żeby sięgnęli po coś innego, bo nic tu dla siebie nie znajdą... Ja do dalszych tomów nie czuję się zachęcona.

pokaż więcej

 
2018-10-06 19:37:03
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Autor:
 
2018-10-05 10:05:40
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Salamandra
 
2018-10-01 11:30:00
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę w prezencie
 
2018-09-30 07:41:55
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-09-29 14:46:58
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Saga o Gutowie (tom 4)

Z pewną dozą nieufności i bardzo ostrożnie podeszłam do wznowienia serii Cukiernia pod Amorem, która to moje serce bez reszty zdobyła i za którą pokochałam prozę Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Potem przyszły inne powieści autorki, ale przy "Kalendarzach" oraz drugiej części "Fortuny i namiętności" mój entuzjazm wobec jej pisarstwa mocno przyblakł i byłam bardzo ciekawa co słychać w moim... Z pewną dozą nieufności i bardzo ostrożnie podeszłam do wznowienia serii Cukiernia pod Amorem, która to moje serce bez reszty zdobyła i za którą pokochałam prozę Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Potem przyszły inne powieści autorki, ale przy "Kalendarzach" oraz drugiej części "Fortuny i namiętności" mój entuzjazm wobec jej pisarstwa mocno przyblakł i byłam bardzo ciekawa co słychać w moim ukochanym Gutowie. Zwykle czuję się zmęczona dużą liczbą bohaterów i ich losów, ale pani Gutowska-Adamczyk ma taką wyjątkową zdolność w zręcznym przeskakiwaniu od jednego, do drugiego, lawirując przy tym między latami 50. a 2016 rokiem, że w ogóle nie czułam się tym zabiegiem zmęczona. Wręcz przeciwnie - historia każdego z bohaterów, zarówno tych znanych jak i tych nowych, ciekawiła mnie równie mocno i z zapartym tchem śledziłam ich losy. Powiem więcej, jestem tym pierwszym tomem nowej-starej serii absolutnie urzeczona i zacieram niecierpliwie łapki na kolejną część! W mojej opinii pozycja obowiązkowa dla wszystkich bywalców Cukierni Pod Amorem!

pokaż więcej

 
2018-09-28 19:28:23
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Saga o Gutowie (tom 5)
 
2018-09-28 19:28:00
Została fanką autorki: Małgorzata Gutowska-Adamczyk
 
2018-09-25 19:24:27
Została fanką autorki: Marta Krajewska
 
2018-09-25 19:24:07
Została fanką autorki: Jojo Moyes
 
2018-09-25 19:23:46
Została fanką autora: Guillaume Musso
 
2018-09-25 19:23:21
Została fanką autorki: Trudi Canavan
 
Moja biblioteczka
149 105 558
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd