Ulsien 
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę, ostatnio widziana 2 tygodnie temu
Teraz czytam
  • Mama wraca do pracy. Macierzyństwo i kariera zawodowa w praktyce
    Mama wraca do pracy. Macierzyństwo i kariera zawodowa w praktyce
    Autor:
    Równowaga między macierzyństwem a pracą? To możliwe! Matka Polka nie ma łatwo. A matka Polka, która chce (lub musi) wrócić do pracy, to już w ogóle. Ale czy na pewno? Jak pokonać lęk separacyjny, z ki...
    czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-22 08:47:09
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-17 10:01:24
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-11-17 10:01:11
 
2018-11-17 09:53:58
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Po tak rozreklamowanej książce spodziewałam się czegoś więcej. Co do szwedzkich metod wychowania mam mieszane uczucia, ale pomysły na spędzanie maksymalnie jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu oraz instytucje leśnych przedszkoli, zdecydowanie zdobyły moją sympatię. Podpowiedzi, zamieszczone w książce mogą być wskazówkami dla rodziców, którzy nie chcą zamykać swoich pociech w... Po tak rozreklamowanej książce spodziewałam się czegoś więcej. Co do szwedzkich metod wychowania mam mieszane uczucia, ale pomysły na spędzanie maksymalnie jak największej ilości czasu na świeżym powietrzu oraz instytucje leśnych przedszkoli, zdecydowanie zdobyły moją sympatię. Podpowiedzi, zamieszczone w książce mogą być wskazówkami dla rodziców, którzy nie chcą zamykać swoich pociech w świecie elektroniki i czterech ścianach, ale autorka zbyt rozwlekła się z pisaniną, co sprawia, że w połowie książki odniosłam wrażenie, że kręcę się w kółko i ciągle czytam o tym samym... Książkę dałoby się streścić w tym co jest podawane na końcu każdego podrozdziału i gdyby zainteresowany rodzic przeczytał tylko te parę zdań, nie straciłby wiele, a otrzymałby książkę w pigułce, bez niepotrzebnej "gadaniny". Plus za przepiękne wydanie oraz przystępny język i mnóstwo źródeł, na które powołuje się autorka. Czy polecam? Nieszczególnie. Wystarczy przekartkować w dowolnej księgarni i skupić się na podsumowaniach.

pokaż więcej

 
2018-11-17 09:48:33
Ma nowego znajomego: Gala
 
2018-11-06 19:18:52
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę w prezencie
Autor:
 
2018-11-06 19:18:40
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-25 10:59:38
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę w prezencie
Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1-7)
 
2018-10-23 11:05:32
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-23 11:05:00
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-22 09:57:00
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę w prezencie
Cykl: Wilcza Dolina - Bratmił (tom 2)
 
2018-10-20 22:12:08
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-18 22:02:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Od pierwszych stron tej powieści, zaczęłam zastanawiać się, czy to na pewno coś dla mnie. Wyzierał z niej taki mrok, taki rynsztok, tak nieprzyjemnie realistyczne opisy, że nie czułam się zachęcona do ruszenia w historię Kasi (vel. Poli) i Konrada. Jednak z każdym kolejnym miesiącem, na które podzielona jest książka, pojawiało się światło, które zapraszało do dalszej wędrówki. A w końcu... Od pierwszych stron tej powieści, zaczęłam zastanawiać się, czy to na pewno coś dla mnie. Wyzierał z niej taki mrok, taki rynsztok, tak nieprzyjemnie realistyczne opisy, że nie czułam się zachęcona do ruszenia w historię Kasi (vel. Poli) i Konrada. Jednak z każdym kolejnym miesiącem, na które podzielona jest książka, pojawiało się światło, które zapraszało do dalszej wędrówki. A w końcu przyszła wiosna... Lubię, gdy autor czy autorka daje nadzieję. Czasem w książkach ludzie szukają inspiracji, pomysłu czy po prostu recepty na szczęście. Agnieszka Olejnik zawsze ją daje. Prostą, ale ciepłą. I nie musi to być sklep internetowy z decoupage (chociaż, czemu nie?) czy ozdobna stolarka. Olejnik stara się nauczyć swoich czytelników, że nawet z największego bagna można wyjść do słońca, rozkwitnąć, tak jak Kasia i Konrad. Może przez to książka jest banalna, przewidywalna, nieodkrywcza, ale ja nie żałuję, że po nią sięgnęłam i polecam ją z pełną odpowiedzialnością ;)

pokaż więcej

 
2018-10-13 11:13:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Mansarda pod Aniołami (tom 2)

To była najsłabsza powieść Agnieszki Olejnik, jaką przeczytałam i jestem rozczarowana... Nie pochwalam zachwytów pozostałych Czytelników i Czytelniczek; mnie książka zwyczajnie nudziła. Z zaciekawieniem i emocjami śledziłam syberyjską historię Mieczysławy Botuli i mówiąc szczerze niejednokrotnie serce ściskało się z żalu, a do oczu napływały łzy. Lubiłam także czytać o nieśmiałym uczuciu... To była najsłabsza powieść Agnieszki Olejnik, jaką przeczytałam i jestem rozczarowana... Nie pochwalam zachwytów pozostałych Czytelników i Czytelniczek; mnie książka zwyczajnie nudziła. Z zaciekawieniem i emocjami śledziłam syberyjską historię Mieczysławy Botuli i mówiąc szczerze niejednokrotnie serce ściskało się z żalu, a do oczu napływały łzy. Lubiłam także czytać o nieśmiałym uczuciu rodzącym się między Marceliną a Hubertem. Lena, jak była tak jest nadal, (delikatnie mówiąc) mocno irytująca z tym swoim niepoprawnym optymizmem, okraszonym swoistym "Nie wiem czego tak naprawdę chcę od życia". A historie pozostałych bohaterów były po prostu spójnym dodatkiem do całości, niczym nie wyróżniającym się na tle ogółu (no, może poza infantylną opowieścią o Francesce i Grzegorzu, która po prostu rozłożyła mnie na łopatki...). Dobrze, że autorka zakończyła na dwóch tomach. Obawiam się, że trzeci mógłby być po prostu katastrofą. Akcja przyspiesza dopiero na ostatnich 30 stronach. Szkoda, bo cała druga część zapowiadała się naprawdę ciekawie.

pokaż więcej

 
2018-10-11 20:31:45
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Witia (tom 1)
 
Moja biblioteczka
156 107 582
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd