Tajemnica Pauli

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Finding Faith
literatura piękna
Ag2S

Jeden dzień, jedna decyzja i skutki na całe życie. Kobieta, która poświęciła wszystko dla kariery… Reporterka śledcza Paula Landin-Cohen w małym miasteczku Jackson Hole czuje się jak ryba wyrzucona na brzeg. I oto dostaje propozycję wymarzonej pracy: etat reporterki telewizyjnej w Chicago. Ma tyle do zdobycia i tyle do stracenia... w tym mężczyznę, którego naprawdę kocha. Spragniona akceptacji...

Jeden dzień, jedna decyzja i skutki na całe życie.
Kobieta, która poświęciła wszystko dla kariery…
Spragniona akceptacji dziewczyna…
Linn Caldwell popełniła wiele błędów – poważnych błędów. Nigdy sobie nie wybaczy, że przysporzyła innym tyle bólu. Czy odważy się być znów z kimś blisko? I droga do przebaczenia...
Co się stanie, gdy tajemnice Pauli i Linn wyjdą na jaw? Czy ich ukochani mężczyźni zdołają im wybaczyć?

źródło opisu: https://www.swietywojciech.pl/

źródło okładki: https://www.swietywojciech.pl/

martuska | 2018-10-28

83/2018

Milla | 2018-05-15
Przeczytana: 05 maja 2018

Mówią żeby nie oceniać książki po okładce, ale czasami ciężko odrzucić pierwsze wrażenie, a w tym przypadku nie było ono szczególnie pozytywne. Nie oczekiwałam fajerwerków, raczej kompletnej klapy, ale jak się okazało, nie było tak źle. Opowieść zaczyna się ciekawie i choć już na 50 stronie odgadłam główny wątek, czytało się nadal dobrze. Narracja niemęcząca. Trochę tendencyjne zakończenie nieco zamazało ogólne dobre wrażenie, ale podsumowując - książka na plus.

Kamila | 2017-09-13
Przeczytana: 13 września 2017

Świetna książka, porusza bardzo ciężkie tematy, a autorka pisze o nich w taki sposób,że osobiście odczuwałam ból, który odczuwali bohaterowie. Brakuje mi tylko zakończenia, w trakcie czytania wciąż zastanawiałam się , jak powinna się rozstrzygnąć kwestia rodzicielstwa i opieki nad dzieckiem. Serdecznie polecam

Travisx85 | 2017-09-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 07 września 2017

Świetnie napisana książka, tematyka aborcji wreszcie jest podjęta w miarę dogłębnie. Przedsatwia historię samej aborcji, pobudki, które skłoniły bohaterkę do tego czynu i konsekwencje tego wyboru. Mnie się podbało, bo dawno nie czytałem książki, która by ten temat podejmowała tak dogłębnie.

Lidia | 2017-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017

,,Tajemnica Pauli" to powieść o rozpaczliwych wyborach współczesnych kobiet. Podążać za marzeniami i wspinać się po kolejnych szczeblach kariery zawodowej, czy urodzić dziecko i spełniać się jako mama? Jak pogodzić te dwie role? Paula i Linn musiały zmierzyć się z konsekwencjami swoich wyborów, ale też miały odwagę zawalczyć o swoje pragnienia i miłość.

Temat aborcji poruszany przez autorkę jest z pewnością trudną i bolesną kwestią, ale przedstawiła go moim zdaniem bardzo umiejętnie. Ukazała problem z dwóch różnych stron i pokazała, że kobiety doświadczać mogą odmiennych emocji. Daje też nadzieję kobietom, które znalazły się w tej rozpaczliwej sytuacji.
Denise Hunter nie moralizuje, w jasny sposób przedstawia dwie historie kobiet i pozwala czytelnikowi dokonać oceny. Pomimo trudnego tematu książkę czyta się dobrze i szybko, przeżywa się emocje wraz z jej bohaterami i współczuje im.
Polecam.

allison | 2016-10-20
Przeczytana: 19 października 2016

"Tajemnica Pauli" to powieść, którą czyta się jednym tchem. Od pierwszych stron z zainteresowaniem śledzi się losy dwóch bohaterek, których przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości.

Tytułowa Paula to kobieta ambitna, konsekwentna i uparta. Celem życia jest dla niej reporterska kariera w telewizji. Gdy wydaje się, że marzenia się spełniły, nagle wydarza się coś, co wywraca jej życie do góry nogami. Na jaw wychodzą skrywane od lat tajemnice, a decyzje, jakie bohaterka musi podjąć, okazują się znacznie trudniejsze niż można by przypuszczać.
Równolegle z przeżyciami Pauli poznajemy burzliwe perypetie znacznie młodszej, lecz już doświadczonej przez życie Linn. Bohaterka ta wydaje się być przeciwieństwem przebojowej reporterki, jednak również nosi w sobie ogromny ciężar, który nie pozwala jej oderwać się od bolesnych wspomnień.
Mimo iż początkowo obie kobiety więcej dzieli niż łączy, znajdują one wspólny język i w pewnym momencie stają się dla siebie wsparciem. To jednak nie...

Historia opowiada o Reporterce telewizyjnej Pauli Landin-Cohen, która prowadzi reportaże w telewizji, zaczyna prowadzić reportaż o rodzinie Morganów, którzy mają pięcioletnią córkę Faith, która nie jest ich biologiczną córką została zamieniona w szpitalu, a ich córka prawdziwa zmarła jak się urodziła.
Poznaje Adama, bardzo się jej podoba młodzi zakochują się w sobie.
Wspaniała, wzruszająca książka wzrusza do łez, wciąga niesamowicie do czytania, zaintrygowała mnie od samego początku miała coś takiego w sobie, że porwała mnie i zaczęłam czytać.
Chwyta za serce, poruszająca i życiowa opowieść bardzo miło mi się czytało!!!

Beata Cz | 2016-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2016, Z biblioteki

Pierwszy raz czytałam coś tej autorki i w ogóle z wydawnictwa Święty Wojciech i jestem mile zaskoczona. Pomimo odniesień do Boga (osobiście, mi to nie przeszkadzało), w wielu sprawach, fabuła zachęca do czytania.

Paula to młoda dziennikarka, która dąży do rozwoju swojej kariery. Dostaje taką szansę i nie oglądając się na swojego męża – Davida, wyjeżdża do Chicago. Tak dopadają ją jej własne demony. Po przyjeździe na miejsce, przeprowadza pierwszy wywiad w szpitalu, gdzie poznaje Deb. Kobieta wraz z mężem proszą dziennikarkę o rozwikłanie zagadki ich biologicznego dziecka.
W międzyczasie poznajemy Linn, młodą dziewczynę, która po pewnych wydarzeniach, postanawia wyjechać do Chicago na studia. Poznaje tam Adama,, chłopaka uczącego się na pastora, który w trudnym momencie jej życia pomaga jej.
Losy obu kobiet krzyżują się. Czy pomogą sobie nawzajem? Czy Paula rozwiąże sprawę dziecka Deb i Steva? Czy Linn zapomni o przeszłości i ruszy do przodu? I jaka jest tajemnica Pauli?...

Wiesława | 2015-12-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam EBOOK
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Bardzo fajna, życiowa książka. Mimo świątecznej krzątaniny udało mi się wygospodarować trochę czasu i skończyć czytać :). Ile w naszym życiu może namieszać jedno kłamstwo? Lawina kłamstw, które wywrócą całe nasze życie do góry nogami? Błądzić, jest rzeczą ludzką, ale nie ma sposobu, by naprawić swoje błędy, nie raniąc wszystkich wkoło...Nie zawsze też los daje drugą szansę, a nasze przewinienia zostawiają trwały, nieusuwalny ślad. Dobrze, gdy potrafimy wyciągnąć z tego jakąś lekcję.

Natalia | 2015-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2015

Reporterka śledcza Paula Landin-Cohen marzy o pracy w wielkiej redakcji. Udaje się jej znaleźć wreszcie upragnioną pracę w Chicago. Niestety wiąże się to z możliwością utraty ukochanego męża. Kolejna bohaterka Linn Caldwell popełniła wiele błędów w życiu. Nie potrafi sobie wybaczyć, że przysporzyła innym tyle bólu. Czy będzie w stanie zapomnieć o swoich błędach? Obie kobiety pilnie strzegą swoich tajemnic, co się stanie, gdy prawda ujrzy światło dzienne? Czy ich bliscy zaakceptują prawdę?

Czytając dostrzegamy, że przeszłość lubi się objawiać w najmniej oczekiwanych momentach naszego życia. Tak jest również w życiu naszych bohaterów. Zepchnięte w czeluść zapomnienia wydarzenia z przeszłości powracają i uderzają ze zdwojoną siłą. Autorka w ciekawy sposób opisała trudności, z jakimi borykają się główne postaci. Przecież przedkładanie kariery zawodowej ponad szczęście rodziny to aktualny problem. Ludzie zapominają o swoich bliskich, bo chcą za wszelką cenę piąć się po kolejnych...