Tajemnica Pauli

Okładka książki Tajemnica Pauli Denise Hunter
Okładka książki Tajemnica Pauli
Denise Hunter Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech Seria: Rodzinne sekrety literatura piękna
Rodzinne sekrety
Finding Faith
Wydawnictwo Święty Wojciech
2015-10-20
2015-10-20

Ciekawa ksiązka, wybrałam ją, ponieważ spodobał mi się styl autorki. Patrząc na okładkę, nigdy bym jej nie wybrała. Ciężki temat, ciekawie poprowadzony.

83/2018

83/2018

Mówią żeby nie oceniać książki po okładce, ale czasami ciężko odrzucić pierwsze wrażenie, a w tym przypadku nie było ono szczególnie pozytywne. Nie oczekiwałam fajerwerków, raczej kompletnej klapy, ale jak się okazało, nie było tak źle. Opowieść zaczyna się ciekawie i choć już na 50 stronie odgadłam główny wątek, czytało się nadal dobrze. Narracja niemęcząca. Trochę tendencyjne zakończenie nieco zamazało ogólne dobre wrażenie, ale podsumowując - książka na plus.

Świetna książka, porusza bardzo ciężkie tematy, a autorka pisze o nich w taki sposób,że osobiście odczuwałam ból, który odczuwali bohaterowie. Brakuje mi tylko zakończenia, w trakcie czytania wciąż zastanawiałam się , jak powinna się rozstrzygnąć kwestia rodzicielstwa i opieki nad dzieckiem. Serdecznie polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetnie napisana książka, tematyka aborcji wreszcie jest podjęta w miarę dogłębnie. Przedsatwia historię samej aborcji, pobudki, które skłoniły bohaterkę do tego czynu i konsekwencje tego wyboru. Mnie się podbało, bo dawno nie czytałem książki, która by ten temat podejmowała tak dogłębnie.

,,Tajemnica Pauli" to powieść o rozpaczliwych wyborach współczesnych kobiet. Podążać za marzeniami i wspinać się po kolejnych szczeblach kariery zawodowej, czy urodzić dziecko i spełniać się jako mama? Jak pogodzić te dwie role? Paula i Linn musiały zmierzyć się z konsekwencjami swoich wyborów, ale też miały odwagę zawalczyć o swoje pragnienia i miłość.

Temat aborcji poruszany przez autorkę jest z pewnością trudną i bolesną kwestią, ale przedstawiła go moim zdaniem bardzo umiejętnie. Ukazała problem z dwóch różnych stron i pokazała, że kobiety doświadczać mogą odmiennych emocji. Daje też nadzieję kobietom, które znalazły się w tej rozpaczliwej sytuacji.
Denise Hunter nie moralizuje, w jasny sposób przedstawia dwie historie kobiet i pozwala czytelnikowi dokonać oceny. Pomimo trudnego tematu książkę czyta się dobrze i szybko, przeżywa się emocje wraz z jej bohaterami i współczuje im.
Polecam.

Temat aborcji...

"Tajemnica Pauli" to powieść, którą czyta się jednym tchem. Od pierwszych stron z zainteresowaniem śledzi się losy dwóch bohaterek, których przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości.

Tytułowa Paula to kobieta ambitna, konsekwentna i uparta. Celem życia jest dla niej reporterska kariera w telewizji. Gdy wydaje się, że marzenia się spełniły, nagle wydarza się coś, co wywraca jej życie do góry nogami. Na jaw wychodzą skrywane od lat tajemnice, a decyzje, jakie bohaterka musi podjąć, okazują się znacznie trudniejsze niż można by przypuszczać.
Równolegle z przeżyciami Pauli poznajemy burzliwe perypetie znacznie młodszej, lecz już doświadczonej przez życie Linn. Bohaterka ta wydaje się być przeciwieństwem przebojowej reporterki, jednak również nosi w sobie ogromny ciężar, który nie pozwala jej oderwać się od bolesnych wspomnień.
Mimo iż początkowo obie kobiety więcej dzieli niż łączy, znajdują one wspólny język i w pewnym momencie stają się dla siebie wsparciem. To jednak nie rozwiązuje ostatecznie ich problemów. By oczyścić swoje sumienia, obie muszą zdecydować się na trudny krok i szczerość wobec kochanych mężczyzn, mając jednocześnie świadomość, że odkryta prawda może zniszczyć ich związki.

Tyle w ogólnym zarysie o treści, która jest wciągająca i sprawia, że całość czyta się świetnie. Powieść ma jednak również inne walory i drugie dno – skłania do refleksji na temat decyzji, jakie w życiu podejmujemy, do przemyśleń związanych z odpowiedzialnością za drugiego człowieka, zwłaszcza bezbronnego dziecka.
To również wzruszająca opowieść o wartości, jaką jest rodzina - dająca szczęście, poczucie stabilizacji i ciepła, ale wymagająca również zdolności do poświęceń, oddania i szczerości.

W życiu bohaterów „Tajemnicy Pauli” ważną rolę odgrywa religia i wiara w Boga. Ten aspekt nie jest jednak pokazany w sposób nachalny czy moralizatorski – i to duża zaleta fabuły. Wiara pomaga tu przezwyciężać różne trudności, jest też podstawą akceptacji człowieka takim, jakim on jest, z wadami, niedoskonałościami, popełnianymi błędami.
Ten ludzki wymiar religii na pewno zbliża czytelnika do bohaterów – i to kolejna zaleta powieści.

Polecam wszystkim, którzy lubią życiowe historie opowiedziane w niebanalny sposób.

Historia opowiada o Reporterce telewizyjnej Pauli Landin-Cohen, która prowadzi reportaże w telewizji, zaczyna prowadzić reportaż o rodzinie Morganów, którzy mają pięcioletnią córkę Faith, która nie jest ich biologiczną córką została zamieniona w szpitalu, a ich córka prawdziwa zmarła jak się urodziła.
Poznaje Adama, bardzo się jej podoba młodzi zakochują się w sobie.
Wspaniała, wzruszająca książka wzrusza do łez, wciąga niesamowicie do czytania, zaintrygowała mnie od samego początku miała coś takiego w sobie, że porwała mnie i zaczęłam czytać.
Chwyta za serce, poruszająca i życiowa opowieść bardzo miło mi się czytało!!!

Poznaje Adama, bardzo się jej podoba młodzi zakochują się w...

Pierwszy raz czytałam coś tej autorki i w ogóle z wydawnictwa Święty Wojciech i jestem mile zaskoczona. Pomimo odniesień do Boga (osobiście, mi to nie przeszkadzało),w wielu sprawach, fabuła zachęca do czytania.

Paula to młoda dziennikarka, która dąży do rozwoju swojej kariery. Dostaje taką szansę i nie oglądając się na swojego męża – Davida, wyjeżdża do Chicago. Tak dopadają ją jej własne demony. Po przyjeździe na miejsce, przeprowadza pierwszy wywiad w szpitalu, gdzie poznaje Deb. Kobieta wraz z mężem proszą dziennikarkę o rozwikłanie zagadki ich biologicznego dziecka.
W międzyczasie poznajemy Linn, młodą dziewczynę, która po pewnych wydarzeniach, postanawia wyjechać do Chicago na studia. Poznaje tam Adama,, chłopaka uczącego się na pastora, który w trudnym momencie jej życia pomaga jej.
Losy obu kobiet krzyżują się. Czy pomogą sobie nawzajem? Czy Paula rozwiąże sprawę dziecka Deb i Steva? Czy Linn zapomni o przeszłości i ruszy do przodu? I jaka jest tajemnica Pauli? Koniecznie przeczytajcie.

Książka naprawdę wciąga i pomimo że w wielu przypadkach jest przewidywalna – jest warta przeczytania. Tajemnica, którą skrywa Paula, jest według mnie, naprawdę straszna. Nie wyobrażam sobie jak można coś takiego zrobić. I książka udowadnia, że prawdziwe jest przysłowie, że: „Jak trwoga to do Boga”. Gdy tylko coś się komplikuje w życiu bohaterów, to oni od razu są wierzący, a jak wszystko jest ok, to mają Boga gdzieś (że się tak wyrażę).

Książka naprawdę mi się podobała. I pomimo że okładka nie zachęca do przeczytania tej pozycji (jest paskudna),jednak warto. Naprawdę warto.

Bardzo fajna, życiowa książka. Mimo świątecznej krzątaniny udało mi się wygospodarować trochę czasu i skończyć czytać :). Ile w naszym życiu może namieszać jedno kłamstwo? Lawina kłamstw, które wywrócą całe nasze życie do góry nogami? Błądzić, jest rzeczą ludzką, ale nie ma sposobu, by naprawić swoje błędy, nie raniąc wszystkich wkoło...Nie zawsze też los daje drugą szansę, a nasze przewinienia zostawiają trwały, nieusuwalny ślad. Dobrze, gdy potrafimy wyciągnąć z tego jakąś lekcję.

Denise Hunter Tajemnica Pauli Zobacz więcej