Vivien's Heavenly Ice Cream Shop
Ag2S

Imogen i Anna nieoczekiwanie dostają w spadku lodziarnię po babci. Życie sióstr wywraca się do góry nogami. Plany na przyszłość związać ze starą lodziarnią? Czy to może się udać? Ponadto usytuowany przy nadmorskim bulwarze lokal w Brighton świeci pustkami, mimo iż czaruje wdziękiem w stylu retro i vintage. Jeśli dziewczyny szybko czegoś nie wymyślą, dziedzictwo babci bezpowrotnie przepadnie. Czas zatem przejąć inicjatywę. Lato zbliża się wielkimi krokami, więc siostry opracowują plan. Pora na intensywną naukę fachu i przeobrażenie lodziarni w kultowe miejsce na mapce angielskiego południowego wybrzeża.

Ale czy te najlepiej skrojone pomysły obronią się przed skłóconą rodziną, złamanym sercem i mało sprzyjającą brytyjską pogodą? Jedno jest pewne – to lato będzie zupełnie wyjątkowe!

Przepyszna historia, która oczaruje i porwie wszystkich kochających zwariowane przygody, doprawione sporą dawką rozbrajającego humoru, miłosnych zawirowań oraz... wyśmienitych tradycyjnych lodów!

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

Wioleta Sadowska | 2015-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2015

"Specjalność dnia: pralinkowa przyjemność".

Cynamonowe, waniliowe, gruszkowe z sosem karmelowym, czekoladowe czy truskawkowe. Jakie smaki lodów lubicie najbardziej? W zasadzie pytanie to nie jest konieczne, bowiem przy lekturze książki Abby Clements, którą zdobi prześliczna okładka utrzymana w klimacie retro, będziecie po prostu mieli cały czas ochotę na różnorakie doznania smakowe. Tę książkę powinni rozdawać nad naszym polskim morzem, wówczas bowiem na pewno sprzedaż lodów w tym okresie znacząco by wzrosła.

Abby Clements przed rozpoczęciem kariery pisarskiej, sama pracowała w wydawnictwie. Obecnie jest autorką trzech powieści. Mieszka w północnym Londynie ze swoim synem i partnerem, z którym planuje ślub.

Anna i Imogen to dwie siostry i jak to często bywa, dwie całkowicie różniące się od siebie osoby. Anna lubi stabilizację, ma dobrą pracę na wysokim stanowisku i układa sobie życie z partnerem. Imogen to niebieski ptak, nie potrafiąca usiedzieć w jednym miejscu, przebywająca...

Meggie | 2015-08-11

Lato nieodłącznie kojarzy mi się z piękną, słoneczną pogodą oraz wyśmienitymi lodami o przeróżnych smakach i kolorach. Przygotowanie lodów, które będą niepowtarzalne i tak dobre by zostały zapamiętane nie jest sprawą prostą. Przekonują się o tym Anna i Imogen, które otrzymują w spadku po ukochanej babci niedużą lodziarnię mającą lata świetności dawno za sobą. Lokal od dłuższego czasu świeci pustkami i przynosi straty. Jakby tego było mało pojawiają się także spory rodzinne, gdyż nie każdy akceptuje przejęcie firmy przez siostry. Czy Anna i Imogen przywrócą dawną popularność lodziarni? Czy odnajdą szczęście i spełnienie?

Przed rozpoczęciem lektury ujęła mnie sama okładka utrzymana w ładnej kolorystyce i skupiającym uwagę klimacie. Każdy z elementów komponuje się spójnie. Miałam nadzieję na lekką, optymistyczną lekturę pasującą do słonecznej, letniej pogody. Otrzymałam smakowitą kompozycję z nutką humoru, okraszoną rodzinnymi perypetiami.

Fabuła z pozoru prosta wypełniona jest po...

asia_33 | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

Dwie siostry Anna i Imogen w spadku po ukochanej babci otrzymują lodziarnię,która dobre lata ma już za sobą.Po wielu namysłach ,dziewczyny postanawiają odnowić miejsce i sprawić że przyciągnie tłumy.Droga do sukcesu jest trudna ale nie beznadziejna.Świetna i optymistyczna powieść,w sam raz na tak upalny dzień jak dziś.Polecam!

Asia Szarańska | 2015-04-25

Anna i Imogen, dwie siostry różne jak dzień i noc. Anna jest odpowiedzialna i ułożona. Zajmuje wysokie stanowisko i cieszy się stabilizacją pewnej pracy. Imogen jest wolnym duchem, nie potrafi zagrzać miejsca w rodzinnym mieście i szuka szczęścia w dalekiej Tajlandii. Pomimo tak wyraźnych różnic siostry bardzo się kochają i są sobie bliskie. Pewnego dnia stają przed poważnym wspólnym wyzwaniem. Ich ukochana babcia postanowiła zapisać im w testamencie swoją lodziarnię. Siostry muszą podjąć ważną decyzję, czy przewrócić swoje życie do góry nogami i postawić na nogi rodzinny biznes, czy nadal żyć życiem, jakie dla siebie wybrały. Szybko przekonują się, że "lodowy" biznes nie jest taki słodki, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Siostry rzucają się w letni wir nowych doświadczeń, przygód, lodowych smaków, rodzinnych waśni i sercowych rozterek, a na to wszystko filuternym okiem rzuca jamnik o wdzięcznym imieniu Hepburn.

Wytwórnia smakowitych lodów Vivien jest lekką i przyjemną...

Fuzja | 2015-03-11

www.rzeczgustu.com.pl

Rodzinne historie są wdzięcznym tematem dla pisarzy wszelkiej maści. Każdy gatunek jest w stanie czerpać z nieskończonego źródła, jakim są zaplątane losy członków jednego rodu. Twórcy horrorów i kryminałów opisują dramaty oraz mroczne tajemnice, które skrywają stare rodziny i równie stare domy. Z kolei obyczajowe powieści zawierają sporą dawkę uroczej magii dnia codziennego. Większość tych obyczajówek opisuje życie wraz z jego detalami, krok po kroku ukazując czytelnikom, jak piękne momenty mogą czasem umykać i tonąć pod warstwą przytłaczającego stresu. Dla tych prostych życiowych historii charakterystyczne jest bijące z kart ciepło i choć tytuł książki Wytwórnia smakowitych lodów Vivien, może wskazywać na nieco chłodniejszy klimat, to historia dwóch młodych dziewcząt, które otrzymały w spadku po babci tradycyjną lodziarnię jest przyjemna, wzruszająca i bardzo ciepła. Książka Abby Clements stanowi idealną lekturę na najbliższe, miejmy nadzieję coraz bardziej...

| 2015-06-05
Agata | 2015-10-20
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 20 października 2015

Ciepła opowieść o losach sióstr, którym śmierć babci przewróciła życie d góry nogami.
Książka co prawda nie wybitna ale jako odskocznia od codzienności w sam raz.

jossie | 2015-06-07
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Niesamowicie sympatyczna książka mówiąca o miłości, rodzinie, przyjaźni, macierzyństwie, o wlotach i upadkach. Jednak przede wszystkim o perypetiach związanych z lodziarnią.
Czyta się przyjemnie, smacznie i szybciutko:)

NaWidelcu | 2015-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Świetna książka, lekka, ale nie przesadnie naiwna. Opiera się na wątku kulinarnym, ale opowiada wiele różnych historii i wątków. Bardzo w moim stylu :)

magda_reads | 2015-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2015