Szczęście do wzięcia

Christmas Jars
Zbigniew Kasprzyk
literatura piękna
Ag2S

Drobny gest wystarczy, aby zmienić świat i nas samych na lepsze. Hope (Nadzieja) jest młodą, ambitną dziennikarką, prawdziwą dumą swojej adopcyjnej mamy. Marzy o napisaniu reportażu, który przyniesie jej wielką sławę. Zafascynowana fenomenem tajemniczych podarunków, które otrzymują ludzie w potrzebie, rozpoczyna prywatne śledztwo. Rozwiązując zagadkę, Hope przekona się, że uczynione dobro...

Drobny gest wystarczy, aby zmienić świat i nas samych na lepsze.

Rozwiązując zagadkę, Hope przekona się, że uczynione dobro zawsze do nas wraca w najbardziej niespodziewanym momencie. Przeżyje wspaniałą przygodę - spotka cudownych ludzi i zrozumie, że dla osiągnięcia własnych celów nigdy nie można wykorzystywać zaufania drugiej osoby.
Przepiękna, wzruszająca książka, która zainspirowała miliony Amerykanów do dzielenia z bardziej potrzebującymi. Przeczytaj i przyłącz się do wielkiej wspólnoty pomagania. Tak, aby kiedyś ktoś pomógł również Tobie…

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2015

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/

Gala | 2018-03-28
Przeczytana: 27 marca 2018

Zastanawia mnie fenomen popularności tej niepozornej książki. Może pojawia się w niej dużo świątecznych motywów oraz historia, która pozwala wierzyć, że dobro zawsze zwycięża.
„ Szczęście do wzięcia” to na pozór bajkowa opowieść przypominająca mi filmy familijne emitowane najczęściej w okresie Gwiazdki z optymistycznym przekazem, skłaniające do przemyśleń.
Jak ważne jest, by nigdy nie zostać obojętnym, by potrafić pomóc, gdy ktoś tej pomocy potrzebuje o tym opowiada niezwykła, ciepła i wzruszająca opowieść Jasona F. Wright i ma jeden podstawowy cel – sprawić, że szerzej otworzymy oczy i rozejrzymy się wokół siebie. Książka niewielkich rozmiarów do przeczytania w jeden wieczór napisana prostym językiem. Nie oczarowała mnie stylem czy wybitną treścią, ale jednak poruszyła moje serce i ma w sobie coś niesamowitego. Ta niepozorna powiastka zrobiła niemałe zamieszanie za oceanem, gdzie rozpoczęła jedną z najpiękniejszych akcji charytatywnych w historii Stanów Zjednoczonych....

orchideaidea | 2017-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

Jeśli ktoś zapomniał o nieprzeciętnej mocy obdarowywania innych ludzi, powinien bezzwłocznie zabrać się za czytanie tej książki.

Louise jest zwyczają kobietą, która jednak raz do roku pielęgnuje jedną osobistą tradycję. Z racji tego, że jest osobą samotną zawsze spędza Wigilię Bożego Narodzenia w małej knajpce.
Pewnego roku podczas celebrowania tego zwyczaju,słysząc zza pleców płacz niemowlęcia, znajduje pod pustym stolikiem kosz z dzieckiem i anonimową wiadomością.
Louise postanawia przygarnąć małą dziewczynkę i nadaje jej imię Hope.
Dziewczynka jest bystra i szybko się uczy, jej marzeniem jest zostać dziennikarką i robi wszystko by ta wizja stała się realna. Ucząc się w koledżu, przychodzi na staż do małej lokalnej redakcji gazety, następnie dzięki kolejnym sukcesom powoli pnie się w górę, by pewnego dnia móc mieć wpływ na całokształt gazety, chociaż ten etap w marzeniach Hope ma być tylko kolejnym przystankiem na drodze jej kariery.
Niestety w międzyczasie Louise umiera...

Lekcja czynienia dobra

Moi kochani jak wiemy życie każdego dnia daje nam wiele lekcji tego, co czynić abyśmy nasze życie uczynili wartościowym. Często bowiem żyjemy tylko dla siebie nie myśląc o innych. W codziennym dążeniu do zaspokojenia własnych ambicji,potrzeb i pragnień nie zdajemy sobie sprawy,że wokół nas jest wiele osób,które potrzebują pomocy,a każdy nasz nawet najmniejszy gest dobra skierowany w ich stronę może uczynić życie tych osób lepszym wlewając w ich serca radość i nadzieję,a co więcej zapoczątkować falę niesienia dobra. Ale "...by dawać dobro,tego też trzeba się nauczyć".
Jest to jedno z wielu mądrych i dających do myślenia zdań które znajdziecie w książce Jasona F. Wright'a "Szczęście do wzięcia".Autor poprzez wykreowaną na jej kartach historię daje czytelnikom wspaniałą lekcję czynienia dobra. Jednocześnie chce aby czytelnik uwierzył,że powiedzenie "Darowane dobro powraca" to nie tylko puste,nic nie znaczące słowa ale fakt bezsprzeczny.

Główna bohaterka Hope...

książek: 2032
_Agnieszka_ | 2015-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2015

„[…] nic nie dzieje się bez powodu”

Czym jest szczęście? Niewątpliwie, dla każdego z nas pod słowem szczęście kryją się zupełnie inne pragnienia i marzenia bowiem zmierzamy do różnych celów, jednakże, kiedy sprzyja nam los zazwyczaj towarzyszą nam podobne emocje. Każdemu z nas uczucie szczęścia objawia się pod postacią zadowolenia, na które wpływ mają różnorodne zdarzenia, odczuwamy wtedy bezgraniczną radość, euforię, satysfakcję, błogość i tak wymieniać można bez końca. Jednakże w życiu nie zawsze sprzyja nam pomyślny los, dlatego czasem o szczęście musimy mocno zawalczyć. Niemniej jednak należy pamiętać, że dla osiągnięcia własnych celów nie można po drodze oszukiwać i krzywdzić innych.

Wspierając akcję „SZCZĘŚCIE DO WZIĘCIA” nie mogłam odmówić sobie lektury książki Jasona F. Wrighta, która rozpoczęła tradycję Christmas Jars — najpiękniejszą charytatywną akcję w historii Ameryki, polegającą na zbieraniu do słoików drobnych kwot i przekazywaniu ich przed Bożym Narodzeniem...

Madi | 2018-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Książeczka nie jest za gruba,czyta się ją w 2 godz.,ale daje dużo do myślenia,a przede wszystkim wprowadza w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
Są tu opisane dwie historie:Historia młodej reporterki Hope i historia słoika Bożonarodzeniowego. Obie te historie są piękne i wzruszające,a do tego pełne ciepła,dobroci i magii.
Mały słoik ,a jaki bohater? Pełen dobra i nadziei .

"Szczęście do wzięcia to magiczna, urocza książka przeczytana w jedną godzinę miłe chwile spędziłam przy książce.
Opowiada o młodej dziennikarce Hope ambitnej, dobrej dziennikarce która niesie nadzieję, radość.
Choć jest adoptowana,pomaga innym ludziom to szlachetny miły gest z jej strony.
Trzeba zawsze wierzyć, że dobro do nas powraca, w najbardziej niespodziewanym momencie.
Być potrzebnym drugiemu i obdarzyć szacunkiem, dobrem.
Poruszyła mnie do łez, że się popłakałam.
Historia o miłości, poświęceniu i zaufaniu, którego nadużyć zaufania nie można.
Przepiękna książka,napisana cudownie zawładnęła moim sercem.
Drobne gesty wystarczą, żeby zmienić świat i nas samych na lepsze.

kiniaa_zak | 2015-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2015

To jedna z tych powiastek, które czyta się zimną nocą, przy kubku gorącej herbaty w jeden wieczór. Książka jest niesamowicie prosto napisana, pisarz całkowicie skupia się na jednym głównym wątku i to wokół niego od początku do końca toczy się akcja. Jest to historia piękna, przy końcu- wzruszająca, no i może nieco zbyt idealistyczna..., ale na pewno napisana w bardzo przyjemny sposób. Niezwykle polubiłam rodzinę Maxwellów, Adam i Lauren stworzyli taką atmosferę, że chciałoby się być cały czas blisko nich, stąd wcale nie dziwie się Hope. Jest to powieść o dobru, które zawsze do nas wraca, polecam!

elenkaa | 2015-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2015

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2015/11/152-szczescie-do-wziecia-jason-f-wright.html

Niespodziewanie Wydawnictwo WAM przysłało mi propozycję zrecenzowania książki "Szczęście do wzięcia". Poprosiło również o możliwość rozpowszechnienia informacji o akcji charytatywnej, którą wspiera. Zainteresowała mnie sama akcja, jak również powieść Jasona F. Wrighta.

Hope może powiedzieć, że miała szczęście. Została porzucona przez matkę w restauracji i znalazła ją dobra kobieta, która sama bardzo pragnęła mieć dziecko i postanowiła się nią zaopiekować. Szczęście w nieszczęściu. Hope miała bardzo radosne dzieciństwo, zawsze była wspierana przez przybraną matkę Louise. Pod jej okiem wyrosła na piękną młodą kobietę, której wielkim marzeniem było zostać dziennikarką. Ale nie byle jaką, tylko taką, której artykuły znalazłyby się na pierwszej stronie czasopisma. Wielką tragedią jest dla niej nagła choroba matki, która prowadzi do jej śmierci. Wigilia...

jeke | 2015-10-21
Przeczytana: 21 października 2015

Louise Jensen-samotna sprzątaczka w średnim wieku znajduje niespodziewanie pod stolikiem w restauracji nowo narodzoną dziewczynkę zawiniętą w poplamiony kocyk z dołączoną anonimową karteczką od mamy noworodka, w której pisze, że nie może zająć się córeczką, ale bardzo ją kocha i kiedyś znów ją przytuli. Pomimo śledztwa nie udaje się znaleźć biologicznej matki i malutka Hope (Nadzieja) zostaje z Louise.
Dziewczynka rośnie otoczona opieką i miłością opiekunki. Dobrze się uczy, a szczególne zdolności wykazuje do pisania artykułów i wypracowań. Sama opracowuje biuletyn informacyjny, który rozsyła systematycznie nauczycielom, znajomym i koleżankom, a także prenumeratorom w kilku stanach USA i Kanady. Po ukończeniu szkoły doskonale wie co chce robić w życiu i bez problemów dostaje się na staż do ,,Daily Record", gdzie zdobywa doświadczenie i kolejne szczeble kariery już jako pełnoetatowy pracownik.

Louise jest niezwykle dumna z córki. Każdy jej profesjonalny artykuł opublikowany w...

aleksnadra | 2015-10-26
Przeczytana: 26 października 2015

"Szczęście do wzięcia" to wzruszająca i wbrew pozorom bardzo optymistyczna historia o miłości, poświęceniu i nadziei jaką człowiek może dać drugiemu człowiekowi.

więcej na: http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2015/10/szczescie-do-wziecia-jason-f-wright.html