Third Position

Cykl: Dirty Dancing (tom 3)
Wydawnictwo: Smashwords Edition
angielski
Beatrycze

The final sexy, dramatic installment in the hit new Dirty Dancing series!
He taught me a dance beyond passion. He showed me the pleasure my body was made to create.
Now I have to choose: Raphael or my future? My passion or my one true love?

There's no hiding from the truth any longer.

Everything changes tonight.

źródło opisu: http://www.amazon.com/gp/product/B00QEE7JQE/ref=series_rw_dp_sw

źródło okładki: http://www.amazon.com/gp/product/B00QEE7JQE/ref=series_rw_dp_sw

Asia | 2016-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2016

Kiedy znajdziesz tego jedynego, idealnego partnera, nie będziesz mógł tańczyć z nikim innym...
,,Thrid Position" autorstwa Melody Grace, to już ostatnia część serii pod tytułem ,,Dirty Dancing". Po wydarzeniach z części drugiej, Annalise jest pilnowana przez matkę, w jej apartamencie. Raphael zaś trenuje do przesłuchania, ale jego partnerka, a zarazem ukochana - Annalise - jest stale pilnowana.
Po pierwsze jak zauważyłam, z każdą częścią jest coraz mniej tańca. Tak sobie myślę, że ta książka byłaby lepsza, gdyby autorka zamiast trzech króciutkich książeczek - po osiemdziesiąt kilka stron napisała jedną, a dobrą. W ,,Thrid Position" Melody, dba o to byśmy dostali mdłości od wszechobecnej słodyczy. Cała książka dostarcza nam słodkości do potęgi, a epilog to już kompletna dawka lukru, jednorożców i wróżek.
,,Thrid Position" polecam wszystkim, którzy czytali poprzednie części i chcą się dowiedzieć co będzie dalej z bohaterami. Ja już nareszcie skończyłam lekturę tej części i powiem...

lulamae | 2016-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Od kiedy matka Annalise przyjechała do Rzymu dziewczyna żyje tylko baletem. Próby, próby, jeszcze więcej prób, dieta, oglądanie starych nagrań baletu z matką. Presja, presja, presja. Jak w tej sytuacji znaleźć czas na coś innego? Na dodatkowe próby z Raphaelem, uczucie, radość życia?
Jak sobie z tym poradzą?

To już ostatni tom tej krótkiej serii. Powiem szczerze, że spodziewałam się po niej dużo mniej za sprawą ocen i chyba dlatego sama osobiście oceniłam ją dość wysoko.
Jako była tancerka i miłośniczka tej dziedziny znalazłam w tej książce 'coś' z tej radości jaką znajduje się tylko w tańcu, a także przypomniałam sobie o tych niejednokrotnie morderczych próbach i wyrzeczeniach (choć nie byłam baletnicą).
Nie jest to nic wybitnego, ale jednocześnie też nie jest całkowitą klapą. Styl autorki jest zwięzły i przyjemny. Jak na tak krótką fabułę to nawet sporo się dzieje, a bohaterowie są całkiem przyjemni.
Cała seria moim zdaniem napisana na równym poziomie.
I nawet jeśli zawyżyłam...

Marika | 2015-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2015

Niespodziewanie do Annalise przyjeżdża jej matka. Pilnuje jej na każdym kroku, gania na próby i zabrania spotykania się z Raphaelem.. ale jaki wybór podejmie Annalise? Czy skupi się na balecie i podoła oczekiwaniom matki, czy też sięgnie po coś więcej i wybierze miłość?

Hm. Jak już pisałam przy okazji pierwszej części, liczyłam na coś więcej. A tymczasem się rozczarowałam.. Poza tym nie wiem, po co było rozbijać tą historię na trzy krótkie części, jak można było to spokojnie zrobić w jednej książce. Ale cóż. Książki raczej nie do polecenia, przynajmniej na mnie wrażenia nie zrobiły, a na sceny, które chyba powinny być wzruszające, ja reagowałam przewracaniem oczu.. Więc, nie. Nie wrócę do tej historii.