Fighting the Pull

Okładka książki Fighting the Pull Kristen Ashley
Okładka książki Fighting the Pull
Kristen Ashley Wydawnictwo: Kristen Ashley Cykl: River Rain (tom 5) literatura obyczajowa, romans
River Rain (tom 5)
Fighting the Pull
Kristen Ashley
2023-09-12
2023-09-12
9781957568416

[...]
-Jedna randka też coś dla mnie znaczyła . I to ty nie miałeś czasu się dodzwonić, umówiłeś się z inną kobietą , a teraz ja mam ustawić się w kolejce, bo nie podoba ci się, że jakiś inny facet się mną interesuje? Jakbyś mnie posiadał?
– Powiedz, że tego nie powiedziałaś – warknął.
– Powiedziałam to – odpaliła.
Elsa i Hale.

𝗞𝗜𝗘𝗗𝗬 𝗙𝗔Ł𝗦𝗭𝗬𝗪𝗔 𝗥𝗔𝗡𝗗𝗞𝗔 𝗦𝗧𝗔𝗝𝗘 𝗦𝗜Ę 𝗣𝗥𝗔𝗪𝗗𝗭𝗜𝗪Ą - 𝗟𝗘𝗖Ą 𝗜𝗦𝗞𝗥𝗬 !
Po przeczytaniu poprzednich książek z tej serii bardzo chciałam poznać historię Hale'a.
I nie zawiodłam się, bo to przepiękne studium męskiej miłości ojca do syna i odwrotnie oraz całej gamy innych uczuć.
W każdym razie bardzo podobała mi się ta historia, stanowi świetny dodatek do całego cyklu.
Kto by pomyślał, że zwykły romans współczesny a przy okazji może być 𝗡𝗜𝗘𝗭𝗪𝗬𝗞𝗟𝗘 𝗪𝗔𝗥𝗧𝗢Ś𝗖𝗜𝗢𝗪Ą 𝗟𝗘𝗞𝗧𝗨𝗥Ą... ciekawe co ? To pytanie retoryczne skierowane do tych, którzy wręcz gardzą takimi książkami bądź krytykują tych którzy czytają takie książki, bo to nie "klasyka". Świat nie składa się li tylko z klasyki, jest wiele innych ciekawych i wartościowszych książek, które zasługują na danie im szansy i przeczytanie.
I na tym poprzestanę, bo niepotrzebnie się zirytuję.
𝗭𝗗𝗘𝗖𝗬𝗗𝗢𝗪𝗔𝗡𝗜𝗘 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠 𝗖𝗔Ł𝗢ŚĆ 𝗗𝗢 𝗣𝗥𝗭𝗘𝗖𝗭𝗬𝗧𝗔𝗡𝗜𝗔 𝗢𝗖𝗭𝗬𝗪𝗜Ś𝗖𝗜𝗘 𝗭 𝗭𝗔𝗖𝗛𝗢𝗪𝗔𝗡𝗜𝗘𝗠 𝗖𝗛𝗥𝗢𝗡𝗢𝗟𝗢𝗚𝗜𝗜.
𝗝𝗔 𝗝𝗨Ż 𝗖𝗭𝗘𝗞𝗔𝗠 𝗡𝗔 𝗞𝗢𝗟𝗘𝗝𝗡Ą 𝗖𝗭ĘŚĆ !

𝘾𝙤ś 𝘿𝙤 𝙋𝙤𝙨ł𝙪𝙘𝙝𝙖𝙣𝙞𝙖 𝙋𝙤𝙙𝙘𝙯𝙖𝙨 𝘾𝙯𝙮𝙩𝙖𝙣𝙞𝙖 :https://www.youtube.com/watch?v=La_YF8xil5Y

𝘼 𝙩𝙤 𝙪𝙩𝙬𝙤𝙧𝙮, 𝙠𝙩𝙤́𝙧𝙚 𝙯𝙣𝙖𝙡𝙖𝙯ł𝙮 𝙨𝙞ę 𝙬 𝙠𝙨𝙞ąż𝙘𝙚 :https://www.youtube.com/watch?v=q4MFmJp1L4s&list=LL&index=7

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
𝗗𝗟𝗔 𝗖𝗜𝗘𝗞𝗔𝗪𝗦𝗞𝗜𝗖𝗛 :
𝗣𝗥𝗭𝗘𝗪𝗟𝗘𝗞Ł𝗔 𝗧𝗥𝗔𝗨𝗠𝗔𝗧𝗬𝗖𝗭𝗡𝗔 𝗘𝗡𝗖𝗘𝗙𝗔𝗟𝗢𝗣𝗔𝗧𝗜𝗔 - 𝗮𝗻𝗴. 𝗖𝗵𝗿𝗼𝗻𝗶𝗰 𝗧𝗿𝗮𝘂𝗺𝗮𝘁𝗶𝗰 𝗘𝗻𝗰𝗲𝗽𝗵𝗮𝗹𝗼𝗽𝗮𝘁𝗵𝘆, 𝗖𝗧𝗘. - Jest to choroba zwyrodnieniowa układu nerwowego, w Polsce znana również jako 𝙋𝙞ęś𝙘𝙞𝙖𝙧𝙨𝙠𝙞 𝙎𝙮𝙣𝙙𝙧𝙤𝙢 𝙋𝙖𝙧𝙠𝙞𝙣𝙨𝙤𝙣𝙖 𝙡𝙪𝙗 𝘽𝙤𝙠𝙨𝙚𝙧𝙨𝙠𝙖 𝘿𝙚𝙢𝙚𝙣𝙘𝙟𝙖. Naukowcy odkryli, że istnieje związek pomiędzy powtarzającymi się urazami głowy i demencją. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku urazu może dojść do tworzenia się w mózgu skrzepów białka tau. Białko tau występuje w komórkach nerwowych i jest niezbędne dla ich prawidłowego funkcjonowania. Jednak gdy dochodzi do mikro-wstrząsów to, z biegiem czasu, białko zaczyna się odkładać w mózgu, a przez to powoduje śmierć neuronów i zaburza normalne funkcjonowanie mózgu.
Osoby, które są w szczególności narażone na mikrouszkodzenia mózgu to sportowcy, szczególnie ci, którzy uprawiają boks lub futbol. Osoby, które padły ofiarą przemocy i doznały uszkodzenia mózgu również mogą być w grupie ryzyka. To samo dotyczy osób niepełnosprawnych intelektualnie, które podczas wybuchu złości uderzają głową o twarde przedmioty.
𝘿𝙤 𝙣𝙖𝙟𝙘𝙯ę𝙨𝙩𝙨𝙯𝙮𝙘𝙝 𝙤𝙗𝙟𝙖𝙬𝙤́𝙬 𝙣𝙖𝙡𝙚żą:
• depresja i myśli samobójcze,
• agresywne zachowanie,
• apatia,
• drażliwość,
• impulsywność,
• problem z koncentracją.
𝙅𝙖𝙠 𝙧𝙤𝙯𝙥𝙤𝙯𝙣𝙖ć 𝙥𝙧𝙯𝙚𝙬𝙡𝙚𝙠łą 𝙚𝙣𝙘𝙚𝙛𝙖𝙡𝙤𝙥𝙖𝙩𝙞ę 𝙪𝙧𝙖𝙯𝙤𝙬ą.
Niestety uszkodzenia mózgu mogą rozwijać się nawet długo po urazie, dlatego czasem trudno powiązać symptomy z wypadkiem. Jeśli ktoś z twoich bliskich ma podobne objawy, to natychmiast musi zgłosić się do lekarza. Po tym, gdy ukazały się badania dotyczące związku mikrouszkodzeń i agresywnego zachowania oraz demencji, wielu członków rodzin osób, które cierpiały na tę chorobę żałowało, że nie wiedziało o diagnozie wcześniej. Zachowanie, które przypisywali osobowości tej osoby, często było objawem choroby, na które nie mieli wpływu. Dlatego też niezdiagnozowana choroba w wielu przypadkach doprowadzała do rozwodów, utraty pracy, bezdomności czy nawet prób samobójczych.
𝙅𝙖𝙠 𝙯𝙖𝙥𝙤𝙗𝙞𝙚𝙜𝙖ć 𝙥𝙧𝙯𝙚𝙬𝙡𝙚𝙠ł𝙚𝙟 𝙚𝙣𝙘𝙚𝙛𝙖𝙡𝙤𝙥𝙖𝙩𝙞𝙞 𝙪𝙧𝙖𝙯𝙤𝙬𝙚𝙟?
W celu zmniejszenia ryzyka doznania mikrouszkodzenia mózgu należy chronić głowę przed urazami. Pamiętaj o tym zawsze, gdy wybierasz się na wycieczkę rowerową, narty lub gdy jeździsz motocyklem. W domu zadbaj o to, aby pomieszczenia były dobrze oświetlone, w szczególności jeśli mieszkasz z osobą starszą, która ma słaby wzrok. Czasem drobne potknięcie może mieć bardzo złe skutki, więc lepiej takim upadkom zapobiegać.
To, że ktoś kilkukrotnie cierpiał na mikrouszkodzenia mózgu nie oznacza jeszcze, że na pewno rozwinie się u niego choroba Alzheimera, jednak należy zachować szczególną ostrożność i regularnie poddawać się badaniom kontrolnym.

𝙒𝙞ę𝙘𝙚𝙟 𝙣𝙖 𝙨𝙩𝙧𝙤𝙣𝙞𝙚 :
oraz
Więcej informacji na temat przewlekłej encefalopatii urazowej (CTE) można znaleźć na stronie fundacji Concussion Legacy Foundation pod adresem concussionlegacy.org. Jeśli szukasz wskazówek na temat CTE, skorzystaj z formularza infolinii CLF pod adresem concussionlegacy.org/helpline.
𝙋𝙤𝙡𝙚𝙘𝙖𝙢 𝙊𝙗𝙚𝙟𝙧𝙯𝙚𝙣𝙞𝙚 𝙁𝙞𝙡𝙢𝙪 :
𝙒𝙨𝙩𝙧𝙯ą𝙨 - 𝙖𝙣𝙜𝙞𝙚𝙡𝙨𝙠𝙞 𝙩𝙮𝙩𝙪ł 𝙩𝙤 𝘾𝙤𝙣𝙘𝙪𝙨𝙨𝙞𝙤𝙣
informacje zdobyte w internecie oraz wiki.

[...]
– Powiedz, że tego nie powiedziałaś – warknął.
– Powiedziałam to – odpaliła.
Elsa i Hale.

𝗞𝗜𝗘𝗗𝗬 𝗙𝗔Ł𝗦𝗭𝗬𝗪𝗔 𝗥𝗔𝗡𝗗𝗞𝗔 𝗦𝗧𝗔𝗝𝗘 𝗦𝗜Ę 𝗣𝗥𝗔𝗪𝗗𝗭𝗜𝗪Ą -...

• 2023 miszmasz
  • W oryginale