literatura polska
Ag2S

Nowa powieść autorki bestsellerowej Obietnicy Łucji. Opowieść o kobiecie, która nie bała się marzyć. Łucja jest o krok od realizacji swojego największego pragnienia – stworzenia szczęśliwej rodziny u boku Tomasza. Ale marzenia często spełniają się w zupełnie inny sposób, niż się tego spodziewamy. Przedłużająca się rozłąka z ukochanym sprawia, że wizja ślubu rozwiewa się jak mgła. A kiedy w...

Przedłużająca się rozłąka z ukochanym sprawia, że wizja ślubu rozwiewa się jak mgła. A kiedy w Różanym Gaju pojawia się tajemniczy malarz i proponuje Łucji namalowanie jej portretu – ta przyjmuje propozycję. Między kobietą i artystą tworzy się szczególna relacja, którą coraz trudniej im lekceważyć.
Łucja musi nauczyć się walczyć o swoje marzenia. A jeśli pewne drogi okażą się nie przebycia – znaleźć w sobie siłę do znalezienia innych ścieżek.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Byłam ciekawa dalszych losów Łucji i po prawie 500-set stronach dowiedziałam się , że żyli długo i szczęśliwie.
Strasznie rozwlekle napisana powieść, tyle niepotrzebnych rozmyślań, szczegółowych opisów przyrody, czy normalnych czynności dnia codziennego.
Gdyby to wyrzucić do kosza książka byłaby o wiele ciekawsza.
A tak bohaterka snuje się po domu i rozmyśla o ukochanym który wyjechał do Włoch i rzadko telefonuje...dlaczego?(pytanie to zadaje sobie przez kilkanaście stron), codziennie chodzi na swoją ulubioną ławeczkę w parku z kubkiem gorącej herbaty i dalej rozmyśla....i tak w kółko przez 200 stron....nuda, nuda i jeszcze raz nuda.
Tematów które porusza autorka mogło by starczyć na kilka książek. Bo jest też zakochany w bohaterce malarz,piękna Włoszka która jest rywalką Łucji, nieporozumienia miedzy bohaterami, ojciec który odnalazł się po 30-lat, ucieczka z domu córki Łukasza i tak można wyliczać bez końca.
Ale to wszystko napisane jest w taki naiwny sposób, jakby nie działo się...

grażyna | 2015-11-11
Na półkach: Przeczytane, 2010 - 2015
Przeczytana: 2015 rok

Ale się porobiło... Łucja zostaje wystawiona na wielką próbę gdyż Tomasz wyjeżdża na miesiąc do Włoch, natomiast kobieta ma nadzorować prace remontowe w pałacu oraz przygotowywać się do ślubu. Wtedy też pojawia się w pałacu niezapowiedziany gość, którym okazuje się przyjaciel Tomasza malarz Luka. Mężczyzna prosi Łucję by mu pozowała do obrazu. Nie bardzo przypada to kobiecie do gustu bo widzi, że Luka chce się do niej zbliżyć. Kiedy dowiaduje się, że pobyt Tomasza we Włoszech przedłuży się zgadza się na pozowanie. Jakież będzie jej zdziwienie, że narzeczony przedłużył pobyt by koncertować ze swoją znajomą wiolonczelistką Chiarą tym bardziej, że kobieta jest niesamowicie atrakcyjna i bardzo zainteresowana Tomaszem.
Pisząc w skrócie Łucja w końcu wpadnie całkiem przypadkowo na swojego ojca, który dawno temu porzucił ją i matkę. Luka chcąc zrobić młodemu państwu ślubną niespodziankę o mało nie doprowadzi do rozpadu związku, a piękna Chiara nie odpuści do końca. Najbardziej...

Renax | 2015-10-12
Przeczytana: 11 października 2015

Nie jestem stałym czytelnikiem literatury kobiecej, ale czasami lubię poczytać coś miłego. Ostatnio coraz częściej nachodzi mnie chętka na coś lekkiego, na jakiś romans. I tego właśnie szukałam, jakiejś książki o tym jak to ona kocha jego, a on kocha ją, mają jakieś przeszkody, ale w końcu ich uczucie zwycięża. Bo czasami potrzebujemy czegoś, co nas podniesie na duchu, a nie ciągle przemoc, krew, śmierć.

Nie czytałam części pierwszej 'Obietnicy Łucji', ale autorka mniej więcej wprowadziła czytelników w temat na początku książki.

Prawdę mówiąc, to tak naprawdę wciągnęłam się tak mniej więcej po 200 stronach. Bo na początku było trochę jak z bajki. Snuje się nasza Łucja po zamku, tudzież parku, pracownicy koszą trawę, inni remontują komnaty, w pracy (uczy w szkole) wszyscy ją kochają, zarabia dobrze, pracodawca jeszcze pomaga, a nie podrzuca najgorsze godziny, i nie czeka, kiedy się wyłoży. Narzeczony jest kochający, bogaty i jest pianistą, pasierbica kocha Łucję. Tylko na malarza...

Grażyna | 2017-11-04
Przeczytana: listopad 2017

Oj tu działo się jeszcze więcej niż w 1 części.Czułam "pod skórą" że ślub nie odbędzie się tak łatwo,normalnie.Ile różnych sytuacji,przygód po drodze,nawet trochę sensacji.Lubię gdy historia kończy się szczęśliwie,bo i Łucja i Ania zasłużyły aby dotarły do "przystani" i aby zaczęło się życie pełne miłości nawet jeżeli po drodze napotkają na "przeszkody".Nie czarujmy się.....idealnie tylko w bajkach...Moim zdaniem ważne aby potrafić cieszyć się drobnymi rzeczami,które spotykają nas właściwie każdego dnia....

virgo123 | 2016-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2016

Bardzo wzruszająca, ciepła książka. Od początku do końca bardzo wciąga. Chyba mocno przeżywałam cała historię głównych bohaterów, bo miałam dosyć często łzy w oczach, najczęściej jednak ze wzruszenia. Polecam :)

marlenap1 | 2018-05-01

I ja dałam się wciągnąć w bajkowy świat starego dworu...
,, Marzenie Łucji'' to kolorowa, czasem bajkowa opowieść o marzeniach, które nie zawsze mogą być od razu spełnione. To historia kobiety, która mijając po drodze wiele życiowych zakrętów w końcu spotyka szczęście i spełnienie.
Urzekła mnie bajkowa, przepiękna otoczka, barwy wsi i por roku zaczarowany mnie, że nie sposób było oderwać się od czytania. Miałam cały czas przed oczami wiejskie krajobrazy i dwór otoczony bujną przyrodą. Doznała wieku pięknych i przyjemnych chwil, chociaż na nerwy działała mi Chiara, a czasem nawet sama Łucja, która zamiast wytłumaczyć ukochane zaistniałą sytuację z obrazem od razu uciekła od rozmowy bojąc się konfrontacji. Mimo to była to całkiem przyjemna podróż - w świat marzeń, uczuć ale i problemów. Jak najbardziej polecam:-)

Lidia | 2015-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2015

"Marzenie Łucji" to książka wyjątkowa. Króluje w niej dobro i miłość. Spędziłam w towarzystwie głównej bohaterki wiele pięknych i wzruszających chwil. Chociaż na uwagę zasługuje cała społeczność, która zamieszkuje Różany Gaj. Miałam przyjemność ich już poznać czytając pierwszą część. Wspierali w cudowny sposób Łucję, której przyszło się zmagać z problemami. Nie została pozostawiona sama sobie. I to jest właśnie w tej powieści najpiękniejsze. Akcja w książce ani przez moment nie zwalnia, a wręcz przeciwnie. Z każdą stroną nabiera tempa. Niby jest to fikcja literacka, ma coś w sobie baśniowego, ale z drugiej strony treść książki ukazuje życie i problemy prawdziwych ludzi. Z krwi i kości. Mogłabym tak jeszcze długo komplementować "Marzenie Łucji" bo zwyczajnie na to zasługuje. Nie jest łatwo natrafić na tego typu książki, które powodują, że człowiek zwyczajnie odpływa w czytelniczą nicość. We wstępie napisałam, że z trudem rozstawałam się z Różanym Gajem po przeczytaniu pierwszej...

asia_33 | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

Dalszy ciąg losów Łucji,Ani i Tomasza.Trwają przygotowania do ślubu głównej bohaterki,ale los jak to los lubi rzucać kłody pod nogi.Co się wydarzy nie zdradzę,zachęcam do lektury.Warto!

rude_recenzuje | 2015-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Przyznaję bez bicia- pierwsza część była o niebo lepsza.
Druga była znacznie gorsza.

Książka miała przynieść mi ukojenie w te upalne dni. Miałam nadzieję, na opowieść o marzeniach i pragnieniach, o miłości, może o romansie (jak wskazuje na to opis na okładce). Trochę mi tego zabrakło. Może nawet nie trochę, a bardzo, szczególnie tego romansu.
Spodziewałam się książki na kształt "Obietnicy Łucji" (czyli pierwszej części o przygodach Łucji). Czegoś delikatnego, zmysłowego. Przeplatanego rozłąką, romansem, co miało zakończyć się spokojnie. A tu zaskakuje mnie totalny chaos.

Pojawiło się dużo wszystkiego, co ciężko mi jest nawet opisać słowami. Mam okropny mętlik w głowie, co ostatnio zdarza mi się coraz częściej.
"Życie pisze nieoczekiwane scenariusze."
Historia przedstawiona w książce to jeden wielki bałagan. Przygody i postacie wydają mi się być wymyślone i wykreowane nieco na siłę. Za...

JoieDeVivre | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Łucja jest miłą, słodką bohaterką, pomimo tego czasem odnosiłam wrażenie jakby była bierna i mdła w swoim sposobie bycia. Nużyła mnie.
Jak na kobietę czterdziestoletnią jest po prostu naiwna.
Doświadczenia życiowe, o których mowa, jak mniemam, była w poprzedniej lekturze, powinny ją już trochę bardziej nauczyć życia.
A przeszła wiele: nieudane małżeństwo, rozwód, porzucenie przez ojca,
w końcu dzieciństwo z chorą psychicznie matką popełniającą samobójstwo. Wydawałoby się, że takiej kobiety już nic nie złamie.
A dopuściła do sytuacji, gdy jeden niefortunny obraz zaważył na całym jej szczęściu, bezpieczeństwie oraz miłości.
Ciężko mi przychodzi wiara w taką bohaterkę.
Chodzące siedem nieszczęść składające wciąż od nowa swoje życie.
Brakowało mi w jej postaci trochę temperamentu, żywiołowości,i energii.

Samą powieść czyta się przyjemnie i szybko.
Przebrnąwszy przez setki herbat, domysłów zdrady (bez potwierdzenia, niestety) oraz spacerów na "jaśminową ławkę".
Gdyby...