Zielone oczy driady

Okładka książki Zielone oczy driady Dorota Gąsiorowska
Okładka książki Zielone oczy driady
Dorota Gąsiorowska Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Dni mocy (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Dni mocy (tom 3)
Znak Literanova
2022-04-27
2022-04-27
Podlasie Irlandia Zdrada Wyjazd Miłość Ludowość Baśniowość

Trochę słabsza niż poprzedniczki, akcja rozwleczona, w sumie niedużo się dzieje.

Najgorsza ze wszystkich trzech części. Historia dość wolno się rozwija, a do tego jest przewidywalna. Brakuje mi tutaj również bardziej rozbudowanego wątku ludowego związanego ze słowiańskimi zwierzeniami.

"Jeśli damy dojść do głosu naszemu prawdziwemu ja,
wówczas łatwiej jest zrozumieć siebie."

Książka z elementami baśni. Przyjemna w czytaniu.

"Jeśli damy dojść do głosu naszemu prawdziwemu ja,
wówczas łatwiej jest zrozumieć siebie."

Książka z elementami baśni. Przyjemna w czytaniu.

Lubię książki, w których jest coś z baśni. Ta taka jest.

Lubię książki, w których jest coś z baśni. Ta taka jest.

Bardzo polubiłam postać Livii, która urzekła mnie swoją wrażliwością i bliskością z naturą. Natomiast nie podobało mi się trochę jej wścibstwo :D Książka sama w sobie jest lekka i przyjemna, ale trochę rozwleczona. Według mnie autorka uwzględniła zbyt wiele postaci.

Cała seria Dni Mocy to jedna z najlepszych trylogii jakie czytałam. Szkoda że kończy się na trzecim tomie

Dotrwałam do 160 strony i nie dałam rady dalej (nie wytrzymałabym 600 stron). Milion wątków i postaci, a wynudziłam się, jak nigdy.

Trzecia książka z serii Dni Mocy Doroty Gąsiorowskiej. Urzeka niezwykłą historią, legendami, magią, tajemnicą, a wszystko przez miłość. Jakie sekrety skrywa Livia i jakie sama odkryje po przyjeździe na malownicze Podlasie? Co mają wspólnego tajemniczy fresk przedstawiajacy młodą dziewczynę i polichromia na starym meblu? Co się stało nad rzeką i jaką historię opowiada postawiony tam krzyż? A co z tym wspólnego mają św. Brygida i Brigit? Zaciekawiłam Was? Poczytajcie :)

Część pierwsza - rewelacja. Część druga - średnia. Zielone czy driady - pół na pół. Pierwsza połowa książki nudna. Ciągnęła się niemiłosiernie, ale to chyba przez fakt (przynajmniej dla mnie),że nie do końca rozumiałam o co chodzi w tych "legendach". Druga część pochłonęła mnie tak jak pierwsza trylogii. Bo chyba tak naprawdę dopiero wówczas wszystko co było niejasne i męczące zostało wyjaśnione. Nie mniej jednak polecam całą serię, bo ma w sobie to "coś" - trochę tajemniczości, magii, legend. A akcja każdej z nich toczy się w wyjątkowych miejscach, gdzie drzemią: legenda i piękno.

Lepsza niż poprzednia część, ale jakiejś ekscytacji nie ma. Niektóre sytuacje był zbędne ,albo opisane w tak oczywisty sposób , że wiadomo do czego doprowadzą.

• Egzemplarz recenzencki