Będzie dobrze, kotku

Okładka książki Będzie dobrze, kotku Wioletta Sawicka
Okładka książki Będzie dobrze, kotku
Wioletta Sawicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Wyjdziesz za mnie, Kotku (tom 2) literatura piękna
Wyjdziesz za mnie, Kotku (tom 2)
Prószyński i S-ka
2015-03-10
2015-03-10
literatura polska miłość zaufanie rodzina kura domowa

II część książki "Wyjdziesz za mnie , kotku?". Anna próbuje pogodzić obowiązki domowe z praca na wysokim stanowisku w redakcji. Na światło dzienne wychodzą tajemnice z przeszłości.

Książka porusza problemy zdrady, kłamstw, tajemnic. Pokazuje, jak wpływają na relację ludzi. Ile można wybaczyć?
Tak. Ale to już było w części pierwszej.
Autorka mnie urzekła swoją Sagą pomorską i liczyłam na podobne wzruszenia. Jednak tu mi ich zabrakło. Fabuła strasznie się ciągnie. Ciężko połapać w charakterze bohaterki. Jest za bardzo niejednoznaczna. Z jednej strony przebojowa, a w zaciszu domowym szara myszka. Mimo tego, postanowiłam, że poznam historię Anny i Patryka do końca. Sięgam po część trzecią.

Tak. Ale to już było w części pierwszej.

Pierwsza cześć dla mnie równie dobra jak druga. W każdej znalazłam to samo a ...jednak i coś innego. Czytam ja w momencie , kiedy u mnie w życiu też coś uwiera... Książka dała mi dużo do myślenia. Rzeczywiście jest w niej dużo mądrych zdań, przemyśleń... Książka o wyborach .Dobrych czy złych ale naszych jak i o naszych konsekwencjach związanych z tym wyborem.

Kontynuacja losów bohaterów "Wyjdziesz za mnie kotku". Krótko podsumowując powiedziałabym, że jest to opowieść o docieraniu się świeżego związku, o uczeniu się siebie nawzajem i pokonywaniu trudności dnia codziennego w małżeństwie.

Bardzo dobra seria.

Bardzo dobra seria.

Druga część również świetna, nawet lepsza od pierwszej.
Też o życiu - o tym jak bywa poplątane.
O tym, jak często komplikujemy je sami, przez złe wybory.
Autorka jeszcze bardziej namieszała w życiu bohaterów.
Pojawi się zwątpienie, we wszystko, co było dotąd takie pewne.
Padną pytania, wiele pytań, wiele mądrych zdań.
Czy warto tkwić w miłości bez zaufania?
Ile złego może uczynić nadmierna zazdrość?
Czy trudne wybory przyniosą satysfakcję, czy rozczarowanie?
Czy tak jak w tytule, wszystko jeszcze będzie dobrze?
Dziękuję autorce za tę poruszającą, mądrą opowieść.
Za każde mądre zdanie.
Za tony pozytywnych emocji.

PS
„Nie można mieć w życiu wszystkiego… trzeba wybierać. Ale jak dokonać właściwego wyboru, by potem nie płacić za to wysokich rachunków?”

Druga część również świetna, nawet lepsza od pierwszej.
Też o życiu - o tym jak bywa poplątane.
O tym, jak często komplikujemy je sami, przez złe wybory.
Autorka jeszcze bardziej namieszała w życiu bohaterów.
Pojawi się zwątpienie, we wszystko, co było dotąd takie pewne.
Padną pytania, wiele pytań, wiele mądrych zdań.
Czy warto tkwić w miłości bez zaufania?
Ile złego może...

Książka bardzo mi się podobała, byłam niezwykle ciekawa dalszych losów Ani i jej nieidealnej, ale pozytywnej rodzinki.
Domyślałam się kim tak naprawdę może być wilk, ale co on tam później podziałał to już słaba sprawa.
Zakończenie na pewno może wywołać zaskoczenie. Z jednej strony starałam się zrozumieć Anię i jej chęć do nabrania dystansu, zwłaszcza po rewelacjach jakie wyszły na jaw.
Autorka nie wątpliwie świetnie się spisała, bo fabuła i wszelkie zawiłości są przemyślane, a wątki są spójne :)
Jeszcze bardziej polubiłam postać tak Ani, jak i trochę na wyrost zazdrosnego Patryka, uroczego Adasia i silną Maję :D
Serdecznie polecam :)

super książka

super książka

Na półkach: , , , , , ,

Jestem zafascynowana tą książką. Druga część cyklu jest jeszcze lepsza od pierwszej.
Ciekawe losy Anny zmagającej się z obsesyjną zazdrością męża, jej radzenie sobie z jego zaborczością
i mądrze podejmowane decyzje sprawiają, że książka wprost porywa.
Jestem pod wrażeniem mądrości życiowej Anny.
Jest idealnym przykładem osoby, która jest pełna wrażliwości a jednocześnie twardo potrafi stąpać po ziemi.
Dużo się dzieje w tej książce, bardzo dużo.
Mnie pochłonęła całkowicie.
Ciekawa jestem dalszych losów bohaterów, których bardzo polubiłam.

i mądrze podejmowane decyzje sprawiają, że książka wprost porywa.
Jestem pod wrażeniem mądrości życiowej Anny.
Jest idealnym przykładem osoby, która jest pełna wrażliwości a jednocześnie...

"– Nigdy nie pozwolę ci odejść! – Potrząsnął nią. – Słyszysz?! Nigdy! Jesteśmy rodziną!
– Zawsze nią będziemy i nic tego nie zmieni. Nawet jeśli przyjdzie nam żyć osobno. Potrzebujemy czasu, Patryk – odpowiedziała, zsuwając jego zesztywniałe palce ze swoich ramion. – Dajmy sobie ten czas.
Odeszła. Zostawiła za sobą miłość swojego życia. Może na chwilę, może na zawsze, tego jeszcze nie wiedziała. Musiała wsłuchać się we własne serce, które teraz pękało z bólu."

• 2015
  • 2017