Ekstrakt z kwiatu orchidei

Okładka książki Ekstrakt z kwiatu orchidei Weronika Wierzchowska Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Ekstrakt z kwiatu orchidei
Weronika Wierzchowska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
Prószyński i S-ka
2015-07-07
2015-07-07
literatura polska kosmetyki kobiety

Opowieść o zapachu orchidei i smaku życia

Bardzo dobrze się słucha. Polskie realia i bohaterki, które sobie radzą w życiu pomimo klęsk i rozwodów. Kobieca solidarność w najlepszym wydaniu i dynamiczna akcja z zagadką w tle. Polecam.

Na początku nie za bardzo mi się podobała.
Z czasem akcja zagęściła się, a samą historię przyjemnie czytało.

Happy End że aż boli 😛

Na początku nie za bardzo mi się podobała.
Z czasem akcja zagęściła się, a samą historię przyjemnie czytało.

Happy End że aż boli 😛

Czasami lepsze, czasami gorsze książki trafiają w nasze ręce.
Ta zdecydowanie należy do tych najlepszych.
Siostry, trzy różne charaktery zakładają firmę perfumeryjną. Firmę umiejscowiły w XIX wiecznej fabryce która wymaga sporo remontu. Dziewczyny się nie zrażają i produkcja kremów do twarzy rusza pełna piersią. A same siostry mają dużo kłopotów: Beata Mazur odkrywa że jej ukochany mąż zdradza ja od dawien dawna, młodsza Aneta Mazur biernie obserwuje rozpad swojego małżeństwa.
Natomiast Dorota , najbardziej zaufana zmaga się z atakami byłego partnera.
Na dodatek podczas remontu kobiety znajdują zwłoki kobiety.
Pełna humoru i grozy opowieść o siostrzanych uczuciach i determinacji. Polecam.

Czasami lepsze, czasami gorsze książki trafiają w nasze ręce.
Ta zdecydowanie należy do tych najlepszych.

Książka przeciętna ale nie jest zła. Miło się czyta ale nic nie wnosi. Trochę dużo zawiłości między bohaterami ale w ostatecznym rozrachunku może być. Lekkie czytadło na letni wieczór.

1964

Taka książka, która poprawia nastrój. Kobiety w kryzysie, na rozdrożu dróg. Siłą przyjaźni, babskiej solidarności i własnej pomysłowości pokonują przeszkody i pokazują, że każdy koniec to początek. A dzięki wsparciu innych ludzi, każdą porażkę można przekłuć w sukces!
Niby nic wielkiego, ale dość dobrze się czyta!

Niby nic wielkiego, ale dość dobrze się czyta!

2079

"Ekstrakt z kwiatu orchidei" to kolejna powieść,która swoje przeleżała na mojej półce i czekała aż ją przeczytam.I się doczekała.
Siostry Aneta i Beata Mazur prowadzą firmę kosmetyczną w dawnej fabryce.Produkują kremy i inne kosmetyki dla dużych firm.Pomaga im w tym Dorota utalentowana inżynier.Jednak na bohaterki zaczynają spadać kłopoty,wszystko zaczyna się od znalezienia w fabryce zmumifikowanych zwłok,po powrót psychopatycznego byłego partnera Doroty Alberta.
Powieść wciąga od pierwszej strony.Zarwałam nockę żeby się dowiedzieć jak się skończy,więc warto.Polecam!!

Dla mnie książka po prostu rewelacyjna!
Wszystko super świetnie zgrane, wspaniałe bohaterki tak różniące się od siebie charakterami, fabuła, szybkość akcji powieści. Płynność przechodzenia jedną akcji w drugą jest idealnie zgrana. Dzieje się tak wiele w tej powieści, że nie można się nudzić podczas czytania. Bohaterki precyzyjnie opisane, zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego jak i charakteru każdej z nich.
Ta powieść jest i momentami wesoła i momentami przyprawiająca o dreszcze. Czytało się ją bardzo szybko i jedyny żal jaki mam to... że już ją przeczytałam :)

Dla mnie książka po prostu rewelacyjna!

Lekka, przyjemna, babska książka. Czyta się niezwykle szybko.
Opowiada o ,, kobietach sukcesu"- zjednoczone są niebezpieczne, ale i

niezwyciężone :)

Zabawne było to jak siostry Mazur i Dorota powymieniały się ,,chłopami".

Lekka, przyjemna, babska książka. Czyta się niezwykle szybko.
Opowiada o ,, kobietach sukcesu"- zjednoczone są niebezpieczne, ale i

niezwyciężone :)

Zabawne było to jak siostry Mazur i Dorota powymieniały się ,,chłopami".

Lekko napisana historia trzech kobiet i prowadzonej przez nie firmy kosmetycznej "Stella". Książka przedstawia perypetie związane z prowadzeniem firmy, trudne relacje damsko-męskie, nawet morderstwo sprzed lat.
Powieść można przeczytać, ale niekoniecznie.

Powieść można przeczytać, ale niekoniecznie.

Pozycja zainteresowała mnie z powodu tematyki walki z korporacją, pracy kobiet w przedsiębiorstwie - fabryce, ich problemami z zamówieniami, transportem i zbytem. Jakże inna od tych wszystkich domków na wsi otrzymanych np. w spadku.

• W bibliotece

Weronika Wierzchowska Ekstrakt z kwiatu orchidei Zobacz więcej