Opowieść starego lustra

Znak Literanova
2022-11-09
2022-11-09
literatura polska

Piękna, pełna magi opowieść, której akcja osadzona jest w opruszonym śniegiem Krakowie.
Taka współczesna wersja Alicji w krainie czarów.
Idealna na okres świąteczny.

Taka współczesna wersja Alicji w krainie czarów.
Idealna na okres świąteczny.

Bardzo dobra opowieść napisana przez Dorotę Gąsiorowską. Odrobinę powiązana z Antykwariatem Spełnionych Marzeń. Fabuła upleciona jest między dwoma przestrzeniami czasowymi, ale łączy je wspólna postać Alicji, która niczym bohaterka innej opowieści przenosi się w czasie poprzez lustro. Opowieść w typowy dla Doroty Gąsiorowskiej sposób prowadzi nas magicznie poprzez tajemnice, baśniowe światy, a wszystko otulone świątecznym Krakowem. Czy można miłość przenieść w czasie? A czy drugą połówkę spotkasz w kolejnym wcieleniu? Warto przeczytać, zwłaszcza, że trudno się oderwać.

Otulona ciepłym kocykiem zostałam przez tą magiczną,piękną historię baśniową,przecudną jest tu magia,która wprowadziła mnie autorka.
Z bohaterami ciężko się mi rozstać,to serdeczni,ciepli ludzie.
Świetnie się bawiłam czytając tą cudowną,przyjemną powieść oczarowana,pod urokiem,zachwytem jestem tej pięknej lektury.

Z bohaterami ciężko się mi rozstać,to serdeczni,ciepli ludzie.

Trochę jak książka z dawnych lat Godzina pąsowej róży". Warto przenieść się dawne czasy i w atmosferze świąt Bożego Narodzenia.

Jestem zachwycona tą książka! Autorka z wyczuciem wprowadza nas w dwa jakże odmienne światy. Jest baśniowo, cudownie i tajemniczo. Jest tez miłość, która intryguje. Gorąco polecam!

Magiczna i niesamowita. Mimo długich rozdziałów czyta się szybko. Zupełnie nie odkładalna, bo aż korci, żeby wrócić jak najszybciej. Wciąga i pochłania na długie godziny, zupełnie tak jakby czas magicznie uciekał. Podobał mi się motyw podróży w czasie. Taka mocno współczesna Alicja w krainie czarów. Przez całą lekturę zadawałam sobie parę pytań. Na niektóre dostałam odpowiedzi, innych musiałam się domyślić. Jest to dodatkowym atutem tej książki, według mnie, ponieważ pozwala to własną interpretację.

Przytulna, otulająca, ciepła. Pod kocyk z ciepłą herbatą w mroźny, zimowy wieczór. Idealna książka "na co dzień". Po ciężkim dniu, aż przyjemnie po nią sięgnąć i zatracić się w przyjemnej magii.

"Opowieść starego lustra"@dorota.gasiorowska.autorka to moja ostatnia książka tego roku 📖
Szczerze Wam powiem, że tak baśniowej i klimatycznej powieści świątecznej jeszcze nie czytałam 😉
Jest to piękna historia, która w magiczny sposób łączy ze sobą współczesność i IXI wiek.

Jedną z głównych bohaterek jest Alicja, która pracuje w Krakowie w małym,klimatycznym sklepie z antykami.
W życiu kobiety nie dzieje się nic nadzwyczajnego aż do dnia,w którym dostaje od swojego pracodawcy prezent w postaci starego lustra 🪞
Od tej chwili w życiu Alicji zaczynają dziać się rzeczy, których nie potrafi zrozumieć.
Za sprawą lustra przenosi się do dziewiętnastowiecznego dworku w Brzezianach.
Tam poznaje rodzinę Wilkanowskich i pełni rolę guwernantki dwóch dziewczynek. Tam też pojawia się intrygujący Wojciech.😉
Przewodniczką Alicji w tych podróżach w czasie jest seniorka rodu Zafira.
Jak się skończą przygody bohaterki?
Co wspólnego ma przeszłość ze współczesnym życiem Alicji?
Na te pytania odpowiedź znajdziecie w książce😉

Dla mnie jest to piękna,bajkowa powieść,w której nie brakuje tajemnic, miłości oraz nadziei.
Powieść ciepła,z emocjami i wyjątkowym klimatem, która także skłania do refleksji.
Książka bardzo mi się podobała i cieszę się, że z taką nutką magii zakończyłam swój czytelniczy rok 🎇🎆🎆

1962

Alicja po drugiej stronie lustra. Dobra lektura na święta. Magiczna.

Alicja po drugiej stronie lustra. Dobra lektura na święta. Magiczna.

Kraków i magiczny sklep z antykami. Właściciel sklepu Teodor zatrudnia w nim Alicję, główną bohaterkę książki. Dziewczyna dostaje od niego w prezencie stare kryształowe lustro, dzięki któremu może podróżować w czasie. Kilka razy przenosi się do starego XIX- wiecznego dworku w Brzezinach. Alicja ma też do spełnienia pewną misję i pomaga jej w tym starsza, ekscentryczna pani.
Powieść bajeczna i pełna magii, ale dla mnie zbyt nierzeczywista.

• Przeczytane 2023
  • Egzemplarz recenzencki