White Hot

Cykl: Hidden Legacy (tom 2)
Wydawnictwo: Avon
White Hot
angielski
Nanik

The Hidden Legacy series by New York Times bestselling author Ilona Andrews continues as Nevada and Rogan navigate a world where magic is the norm... and their relationship burns hot. Nevada Baylor has a unique and secret skill -- she knows when people are lying -- and she's used that magic (along with plain, hard work) to keep her colorful and close-knit family's detective agency afloat. But...

Nevada Baylor has a unique and secret skill -- she knows when people are lying -- and she's used that magic (along with plain, hard work) to keep her colorful and close-knit family's detective agency afloat. But her new case pits her against the shadowy forces that almost destroyed the city of Houston once before, bringing Nevada back into contact with Connor ''Mad'' Rogan.

Rogan is a billionaire Prime -- the highest rank of magic user -- and as unreadable as ever, despite Nevada's ''talent.'' But there's no hiding the sparks between them. Now that the stakes are even higher, both professionally and personally, and their foes are unimaginably powerful, Rogan and Nevada will find that nothing burns like ice.

źródło opisu: http://hiddenlegacy.ilona-andrews.com/

źródło okładki: http://www.avonromance.com/book-author/ilona-andrews/

Sol | 2017-12-09

Natentychmiast chcę więcej.
Ta książka zostawiła mnie w stanie takiego literackiego kaca, jak dawno już żadna inna. Naprawdę, akcja goni akcję, między bohaterami to już nie tylko iskrzy ale płonie, a tajemnice zaczynają wychodzić na wierzch.
Dowiadujemy się co nieco o pochodzeniu Nevady, w sumie z jednej strony szok a z drugiej... Tak, wszystko pasuje.
Poznajemy też przeszłość Rogana, który wcale nie jest taki szalony.
Mamy też możliwość zgłębić lekko moce sióstr Nevady, a Leon objawia w sobie początki magicznego talentu. Wyjątkowego zresztą ;)

Andrewsowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Świetna książka, świetna seria, kontynuacja nie odstaje, a może przewyższa tom 1.
Polecam bardzo gorąco.

ElaF | 2018-05-04
Przeczytana: 04 maja 2018

W kategorii guilty pleasure/ read rewelacyjna :)
Miejscami schematyczna i podobna do Kate Daniels ale i tak uwielbiam :)

Blair | 2017-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Rok 2017 obfituje w taką ilość premier, że czasem zastanawiam się czy to rzeczywistość, czy tylko sen. Co miesiąc bowiem w moje łapki trafia powieść, na jaką z niecierpliwością wyczekiwałam miesiące, jeśli nie lata. Podobnie jest także z serią Hidden Legacy Ilony Andrews. Nazwisko Ilony Andrews na moim blogu powtarza się dość często, ponieważ to moja ulubiona pisarka urban fantasy i otwarcie fanię serię Kate Daniels, o której wydanie w Polsce trzeba było jakiś czas temu intensywnie powalczyć. Tymczasem Andrews nie jest autorką jednej serii - wręcz przeciwnie! Na swoim koncie ma ich już kilka, a ja częściej bądź rzadziej staram się Wam o nich opowiadać. Zaraz po Kate Daniels przychodzi zaś czas na Hidden Legacy - cykl, którego wydanie mocno opóźniło się w czasie. O Burn for me, pierwszej części trylogii, opowiadałam Wam dwa lata temu. W tym roku zaś nadszedł ten magiczny czas, kiedy zagraniczne wydawnictwo zdecydowało się wydawać dwie następne części - White hot i Wildfire. ...

myfascinatingbooks | 2017-06-04
Przeczytana: 30 maja 2017

Nevada Baylor posiada unikalną i sekretną zdolność – potrafi jednoznacznie odróżnić prawdę od kłamstw. To jej magia sprawia, że dokładnie wie kiedy ktoś kłamie. Wykorzystuje tę umiejętność (wraz z mozolną i ciężką pracą) w prowadzeniu agencji detektywistycznej, która stanowi główne źródło dochodu dla jej barwnej, zżytej rodziny.

Cornelius Harrison, mag zwierząt zatrudnia Nevadę, aby odnalazła mordercę jego żony.

Nowa sprawa sprawia iż pani detektyw musi nawiązać ponowną współpracę z Connorem „Szalonym” Roganem. Okazuje się bowiem, że śmierć Nari Harrison jest ściśle związana z wydarzeniami sprzed dwóch miesięcy, kiedy to niemalże zniszczono miasto Houston.

Rogan jest miliarderem Pierwszym - najwyższym rangą magiem, nieodgadnionym jak zawsze pomimo „magicznego talentu” Nevady.

Akcja powieści rozpoczyna się 2 miesiące po zakończeniu wydarzeń opowiedzianych w pierwszym tomie cyklu pt. "Burn for me". Dowiadujemy się, że w tym czasie Nevada aktywnie praktykowała używanie swojej...

Wagabunda | 2018-03-10
Przeczytana: 09 marca 2018

Nevada w krainie Pierwszych radzi sobie z wdziękiem pary nożyczek wirujących w powietrzu. Miło popatrzeć na refleksy światła załamujące się na ostrzach, totalnie nieciekawie dostać w ich zasięg . Rogan ma momenty ciut Szalonego ale w większości to mocno wkurw..na zagrażające swojej partnerce niebezpieczeństwa facet . Akcja, akcja, seks , seks , akcja - to moje osobiste szybkie streszczenie tej nowelki, mam nadzieję że nie zostanie uznane za spoiler :) .Czy będzie wydane po polsku...? Kupiłabym , znakomity odstresowywacz .

Flusz | 2018-05-13
Przeczytana: 13 maja 2018

Uhh. Bardzo rzadko zdarzają mi się takie sytuacje jak ta teraz. Dotychczas zafundowały mi to tylko książki Daryndy Jones i Max Monroe... Mam na myśli sytuację, gdzie po przeczytaniu książki nie jestem sobie w stanie poradzić psychicznie z rzeczywistością... Sytuacje, gdzie oddałabym wszystko, żeby mieć życie jak te książkowe bohaterki. Przeczuwałam, że taka sytuacja może mi się przytrafić przy tym cyklu, ale zakładałam, że fala uderzeniowa przyjdzie dopiero po 3 tomie, a nie po 2... Podejrzewam, że czynnikiem powodującym taką moją reakcję może być kwestia głównych bohaterek - im bardziej podobne do mnie pod względem charakteru, tym gorzej... Wtedy gdzieś w mózgu buczy mi jedna myśl "dlaczego one tak mają, a ja nie?!" - i niestety próba ogarnięcia się i wymierzenia sobie mentalnego kopa z hasłem "bo to jest tylko jeb@#$ książka!" nic nie daje.

I właśnie w tej fazie teraz tkwię. Nie lubię tego uczucia. BARDZO nie lubię.

Co do samej książki - jest jeszcze lepsza niż część pierwsza,...

Lyra_z_Północy | 2017-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Jeśli podobał Wam się pierwszy tom cyklu, to śmiało sięgajcie po tę książkę. Ilona Andrews to solidna firma, która trzyma poziom. W "White Hot" dostajemy sporą dawkę akcji oraz magii odpowiednio przyprawionych nutą romansu. Jak we wszystkich utworach tej pary autorów, olbrzymią zaletą jest plejada różnorodnych drugoplanowych bohaterów, którzy zdecydowanie dodają smaczku całości. Uwielbiam wszystkich członków rodziny Nevady. Ba, muszę przyznać, że nawet zimny i wyrachowany Augustine (faktyczny właściciel agencji prowadzonej przez Nevadę) zdobył w tym tomie moją sympatię :).

"White hot" to kawał dobrej rozrywki. Jeśli czegoś takiego szukacie, to nie zastanawiajcie się dłużej, po prostu sięgnijcie po książkę (i nie zrażajcie się tandetną okładką). Miłej lektury! :)

Karolina Balejko | 2019-05-17
Przeczytana: 16 maja 2019

Urzekła mnie 1 część, a 2 jest w tak samo dobrym stylu napisana.
Jeszcze więcej chemii między bohaterami i jeszcze więcej zabawnych tekstów.;)

Nevada dostaje kolejne zlecenie ze swojej pracy- odkrycie kto zabił Nari Harrison, a po pomoc zgłasza się mąż - Cornelius, którego poznaliśmy w 1 części jako "przyjaciel z dzieciństwa" Adama - niedoszłego zamachowca Houston.

Mimo, że wydaję się, że sprawa będzie mniej zagmatwana, niż poprzednia to tylko pozory.. możliwe nawet, że te dwie łączą się ze sobą!

Jeśli tego było mało to dowiadujemy się coś nie coś o korzeniach Nevady, a nawet o niej samej.. czy może być perłą wśród przeciętności.. może jest nieodkrytą Pierwszą?

Polecam!

Mavoc | 2017-09-10

Przykro mi, że muszę powiedzieć coś takiego o utworze spod ręki mojej ulubionej pary pisarskiej, ale w tej części romans przyćmił realną fabułę.
To jest główny problem. Przyzwyczajony do genialnych wątków poczułem straszliwe rozczarowanie tą częścią i dominacją romansu nad czymkolwiek innym.
Wierzę jednak, że zakończenie serii wróci poziomem do tego, jakiego zwykle trzymali się Ilona Andrews.

Nanik | 2017-06-07
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Ojej... Lektura "White Hot" przypomina zawrotną jazdę bez trzymanki. Więcej akcji niż w pierwszym tomie, więcej napięcia i więcej zagadek, więcej humoru i więcej romansu, więcej pytań o moralność i więcej trudnych wyborów, wszystkiego było tu więcej! Warto było tak długo czekać!

Cała opinia: http://nanikowy.blogspot.com/2017/06/white-hot-ilona-andrews.html