Biały Żar

Okładka książki Biały Żar Ilona Andrews
Okładka książki Biały Żar
Ilona Andrews Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Ukryte dziedzictwo (tom 2) fantasy, science fiction
Ukryte dziedzictwo (tom 2)
White Hot
Fabryka Słów
2022-10-07
2022-10-07
2017-05-30
Dominika Schimscheiner

Największym minusem tej serii, przynajmniej moim zdaniem jest wątek romantyczny, dziwnie poprowadzony i niestety w tym tomie jeszcze bardziej mnie to raziło. Ogólnie akcja toczy się szybko, co chwilę coś się dzieje, dzięki czemu jest to lektura co najwyżej na dwa wieczory. Jeżeli ktoś szuka niewymagającej fantastyki, książki na rozluźnienie to jak najbardziej polecam.

[Audiobook]

Ja te książki dosłownie pochłaniam więc czy ja muszę dużo mówić?

Dużo akcji, świetni bohaterowie i ciekawie zbudowany system magiczny.

Coś co mnie zachwyca to wątek miłosny, który niby jest ważny i wpływa na fabułę ale bohaterwie wciąż potrafią logicznie myśleć (a to się rzadko zdarza)
No ja jestem zakochana i lecę słuchać kolejne części (to już ostatnia u szykuje się kac)

[Audiobook]

Ja te książki dosłownie pochłaniam więc czy ja muszę dużo mówić?

Dużo akcji, świetni bohaterowie i ciekawie zbudowany system magiczny.

No ja jestem zakochana i lecę słuchać kolejne części (to już ostatnia u...

Pierwszy tom to było dla mnie coś nowego, odświeżającego i nie spotykanego dotąd, natomiast jeżeli chodzi o drugi tom to było dobrze, a nawet bardzo dobrze (zarwałam nockę),ale jak dla mnie nie było tego czegoś zabrakło, żebym się tak samo zachwyciła jak po pierwszym tomie, ALE nie mówię też że było źle. Pierwszy tom był po prostu bardziej interesujący. Duży plus że relacja Nevady i Rogana się bardziej rozwinęła.

Jest to bezpośrednia kontynuacja pierwszego tomu więc o fabule nie będę Wam opowiadać, bo mogłabym coś spojlerować, a tego bym nie chciała.

Na pewno przeczytam trzeci tom i tym razem też pewnie zarwę nockę, tak to już jest z książkami, które mnie wciągną na maxa.

Rewelacyjnie rozwija się intryga w tym tomie. Magia, walka i miłość, to co najlepsze w romansie urban fantasy.

Trochę słabszy tom niż pierwszy, ale nadal nie ma nudy i czyta się szybko. Fabuła idzie do przodu, a intryga się zagęszcza. Spokojnie można czytać po dłuższej przerwie od tomu 1, bo na początku jest dużo przypominajek. Nabrałam apetytu na tom 3, ale nie aż takiego, żeby od razu się na niego rzucać.

"Biały żar" trzyma poziom pierwszego tomu. Dużo się dzieje, akcja prze do przodu, kolejne intrygi i niebezpieczni wrogowie. Autorzy nie dają ani odrobiny wytchnienia. Świetne dialogi i dobry humor, w tym genialna scena z użyciem fretek do wykradnięcia dysku. Według mnie na podstawie tych ksiązek powstałby zajebisty film - pełen akcji, efektów specjalnych i magii. Naprawdę podoba mi się świat stworzony przez autorów. I Rogan, oj tak - to zdecydowanie moja ulubiona postać, mogłabym go pokochać. Nevada wreszcie odkrywa jego prawdziwe oblicze, podoba mi się, jak go określa mianem smoka, wciąż pełno zachwytów nad jego wyglądem, ale już mi tak nie przeszkadzają. Co mnie denerwowało, to - dość typowe, jak dla takich książek - odpychanie przez Nevadę pomocy oferowanej przez Rogana. Jej unoszenie się dumą. Nie wiem, jak to o mnie świadczy, ale ja bym nie miała nic przeciwko, żeby taki Szalony Rogan się mną zaopiekował. Słucham tego w audiobooku i serio - ciężko się mi oderwać.

Dla mnie zdecydowanie lepsza seria od Kate ! Spędziłam świetnie czas. pokochałam cala rodzinkę i przyjaciół , a do tego autorzy miała niesamowita wyobraźnię , i wspaniale przedstawiała nam wszystkie postacie - nie tylko główne.

Dobra kontynuacja z wartką akcją, powoli wyłaniającym się drugim dnem i nowymi umiejętnościami magicznymi! Dzięki niej przetrwałam ciężkie nocy w chorobie. Wciąga, nie daje się nudzić, ani martwić ;) Albo sie przyzwyczaiłam do popędów głównej bohaterki, albo w tym tomie było tego mniej.
Jestem ciekawa trzeciego tomu, który podobno jest najlepszy, ale przez natrętne przypominanie akcji z pierwszego tomu odkładam serię. Jednak muszę zapomnieć nieco wydarzeń z pierwszych tomów, by być gotową na dawkę przypomnień, które pewnie się pojawią w tomie trzecim.

Gdy zaczynałam czytać 1. część, nie miałam pojęcia, że to seria książek. Świat i bohaterowie na tyle mnie przyciągnęli, że sięgam po kolejne :) Wrażenia mam bardzo podobne, fajna akcja, momentami dynamiczna i dobrze napisana, postaci dość charakterystyczne. Brakuje mi trochę kontr-wątku miłosnego!

Niektóre książki nie powinny mieć kontynuacji.

Niektóre książki nie powinny mieć kontynuacji.

Ilona Andrews White Hot Zobacz więcej
Ilona Andrews White Hot Zobacz więcej