Percy Jackson & The Olympians: The Demigod Files

Okładka książki Percy Jackson & The Olympians: The Demigod Files Rick Riordan
Okładka książki Percy Jackson & The Olympians: The Demigod Files
Rick Riordan Wydawnictwo: Hyperion Cykl: Świat według Percy'ego Jacksona fantasy, science fiction
Świat według Percy'ego Jacksona
Hyperion
2009-02-01
2009-02-01

„Archiwum Herosów” to dodatek do serii Percy Jackson i bogowie Olimpijscy, w którym znajdują się wywiady z bohaterami i trzy dodatkowe opowieści z przygodami Percy’ego. Słyszałam, że te opowiadania pokrywają się z innymi zbiorami opowiadań z tego świata, więc wiele osób nie jest zadowolonych z tego zbioru, ale ja ich jeszcze wcześniej nie czytałam, więc cieszyłam się, że mogłam znowu wrócić do tego świata, ponieważ powoli kończą mi się książki Riordana do czytania. Na pewno chciałabym, żeby ten dodatek był bardziej rozbudowany, bo miał tylko trochę ponad 100 stron.

Jako fanka twórczości wujka Ricka, nie mogłam nie sięgnąć po tą książkę.
Niestety nie sprostała moim oczekiwaniom.
Wiele opowiadań znałam z wcześniejszych polskich wydań (m. in. z "Berła Serapisa i innych opowiadań" czy "Tajnych akt obozu herosów").
Oprócz tych opowiadań w książce znalazły się wywiady z obozowicza mi i dwie łamigłówki.
Jako dodatek, czy część kolekcji książek z universum Riordana, spoko, ale jeśli nie chcecie wydawać nie potrzebnie pieniędzy, czy poszukujecie czegoś świeżego to nie jest to pozycja dla was.
Książka na pewno nie była zła - ale wybitną też nazwać jej nie mogę.
Całość mogę podsumować raczej jako skok na kasę, niż wartościową pozycję.

Jako fanka twórczości wujka Ricka, nie mogłam nie sięgnąć po tą książkę.
Niestety nie sprostała moim oczekiwaniom.
Jako dodatek, czy część kolekcji...

Warte przeczytania, jednak historie jak odgrzewane kotlety. :P

Warte przeczytania, jednak historie jak odgrzewane kotlety. :P

Świetne uzupełnienie cyklu.

Świetne uzupełnienie cyklu.

Fajnie się przy niej bawiłam, najlepiej przy samodzielnych zadaniach do rozwiązania. Wywiady z bohaterami bardzo ciekawe, a opowiadania... No cóż, gdybym nie czytała wcześniej Berła Serapisa i inne opowiadania wypadłyby dużo lepiej, gdyż w Berle są między innymi wszystkie trzy opowiadania zawarte w Archiwum.

Ekstra dopełnienie głównej serii

Ekstra dopełnienie głównej serii

Gdyby nie opowiadanie "Percy Jackson i miecz Hadesa", uznałabym tę pozycję za niepotrzebną. "Archiwum Herosów" to dodatek, niewnoszący aż tak wiele do uniwersum i jest głównie zapychaczem, który na siebie zarabia, nic więcej. Liczyłam na nieco więcej, jednak i tak spędzone przez przy tej książce chwile były przyjemne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , , ,

Fajne urozmaicenie dla fanów przygód znanych nam bohaterów, zwłaszcza dla młodszych czytelników. O punkt wyżej ocenię za opowiadanie: "Percy Jackson i miecz Hadesa". Szkoda, że Nico wraz ze swoją macochą i ojcem nie pojawiają się częściej w cyklu Bogów i Herosów Olimpijskich.

Dodatek do serii napisanej przez Pana Riordana. Bardzo szybka i lekka lektura, dla fanów Percy'ego Jacksona będzie idealna.
Polecam!

Polecam!

Kilka fajnych smaczków do głównej historii.

Kilka fajnych smaczków do głównej historii.

• Rick Riordan
  • Rick Riordan