The Demigod Files
alith

Młodzi Herosi, macie wyjątkową okazję zajrzeć do ściśle tajnego Archiwum Herosów! Zebrane przez starszego skrybę Obozu Herosów, Ricka Riordana, te ściśle tajne akta zawierają relację z trzech najbardziej niebezpiecznych przygód Percy’ego Jacksona, wywiady z waszymi ulubionymi bohaterami, mapę Obozu Herosów i wiele więcej. Zostań znawcą świata Percy’ego dzięki przewodnikowi po książkach z serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”.

źródło opisu: Galeria Książki, 2011.

źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl

MarCyśka | 2011-09-04
Przeczytana: 25 września 2011

Świetne dopełnienie! :)

czytelniczka550 | 2018-09-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 września 2018

Bardzo fajny dodatek do cyklu . Świetne opowiadania . Jestem mile zaskoczona , bo spodziewałam się czegoś gorszego .

GORĄCO POLECAM WSZYSTKIM HEROSOM !!!

Tristezza | 2011-09-22
Przeczytana: 19 września 2011

„Jeszcze więcej przygód Percy’ego”

Rick Riordan to merykański pisarz, autor powieści kryminalnych oraz powieści dla młodzieży z gatunku fantasy. Riordan studiował na Uniwersytecie stanu Teksas, specjalizując się w historii i anglistyce. Przez lata pracował jako nauczyciel. Sławę przyniosła mu bestsellerowa seria powieści dla młodzieży, których bohaterem jest nastoletni Percy Jackson, współczesny amerykański chłopiec, który odkrywa, że w rzeczywistości jest synem greckiego boga Posejdona. Obecnie Riordan mieszka w Teksasie wraz z żoną i dwoma synami.

W tym zbiorze trzech opowiadań poznamy misje Percy’ego, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Ponadto znajdziemy tutaj wywiady z naszymi ulubionymi bohaterami, mapę Obozu herosów i nie tylko. „Dowiesz się, jak Percy spotkał straszliwych nieśmiertelnych synów Aresa. Poznasz też prawdę o spiżowym smoku, który przez długi czas był uważany w Obozie herosów za legendę, a także o tym, jak Hades otrzymał nową tajną broń, Percy zaś...

patusia_dorota | 2013-11-24
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 24 listopada 2013

„Archiwum herosów” jest dodatkiem do serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy autorstwa Ricka Riordana. Za książeczkę zabierałam się długo, a było to spowodowane tym, że chciałam najpierw przeczytać pierwsze cztery części ponownie, a potem dopiero ten dodatek, który jest przypisy jako połówka pomiędzy tomami czwartym i piątym. Tak więc zrobiłam i teraz jestem już po jego lekturze.

Nie będę ukrywać, ż jestem zwolenniczką dłuższych historii, gdzie mogę lepiej zżyć się z bohaterami i lepiej ich poznać. Jednak jest to dodatek do serii, więc znałam bohaterów doskonale i krótkie treści nie przeszkadzały mi w odbiorze i „wejściu” w akcję.

„Archiwum herosów” zawiera dwa krótkie i jedno dłuższe opowiadanie. Muszę szczerze powiedzieć, że pierwsze zatytułowane „Percy Jakson i skradziony rydwan” nieszczególnie mi się spodobało, było takie nijakie, czytałam je praktycznie bez żadnych uczuć. Jednak kolejne były już lepsze. Drugie opowiadające historie o spiżowym smoku było już zdecydowanie...

WampirkaJustynka | 2014-02-26
Przeczytana: 26 października 2013

Bardzo fajna i ciekawa książka o bohaterach z serii Percy Jackson. Każdy kto lubi Percego powinien sięgnąć po tę książkę.

Zialu | 2016-05-29
Przeczytana: 29 maja 2016

Książka to w zasadzie lekkie uzupełnienie całej sagi o Precym Jacksonie i bogach olimpijskich. Jeżeli miałbym ją gdzieś umiejscowić chronologicznie wg akcji jaka się działa byłoby to po 4 tomie książki. A w książce znajdziemy 3 dodatkowe krótkie opowiadania o naszych bohaterach przeplatane luźnymi wywiadami z nimi. Ot, żeby przeczytać. Nic wybitnego.

AniaD | 2015-02-04
Przeczytana: 02 lutego 2015

Postanowienie odnośnie przeczytania całego cyklu "Olimpijscy herosi" rozpoczęłam od bardzo ciekawej książki...

"Archiwum Herosów" składa się z trzech opowiadań, kilku wywiadów z bohaterami książek R. Riordana i wiele więcej. :)

Autor po raz kolejny zaskakuje ciekawymi pomysłami. Każda z trzech opowiadań ma to coś.
Przygody Percy`ego i jego przyjaciół dzieją się po ostatniej (V części) "Ostatni Olimpijczyk".

Syn boga mórz! Syn boga mórz! Super jest być celebrytą wśród kałamarnic.

"Percy Jackson i miecz Hadesa" to jedno z opowiadań, które wywarło na mnie największe wrażenie. Autor świetnie opisał misję jaką musieli wykonać trzej półbogowie- Percy, Thalia i Nico.
Z niecierpliwością czytałam kolejne strony, poniekąd bojąc się o dalszy los herosów. A wszystko dlatego, że akcja działa się bardzo szybko, a także nie można było przewidzieć kolejnego kroku, co za chwilę nastąpi.

Wywiady z bohaterami serii były wyjątkowe. Idealnie odwzorowały daną postać, jej charakter. Nie...

Aria | 2011-12-28
Przeczytana: 18 października 2011

Najfajniejszy wywiad z Annabeth!!!

asl | 2011-08-07
Przeczytana: 2011 rok

Ciekawy dodatek do serii.

Chieko_Hana | 2013-08-09
Przeczytana: sierpień 2013

Genialne. Clarisse zmaga się z braćmi, dzieci Wielkiej Trójki ratują świat (znowu) przez niedopatrzenie, którego dopuściła się żona jednego z bogów Wielkiej Trójki. A Beckendorf? Hahahahahahahahahahaha, to było cudowne. Szczerze polecam XD