Przewodnik po świecie herosów

Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy
Wydawnictwo: Galeria Książki
Percy Jackson & the Olympians: The Ultimate Guide
herosi, półbogowie, mitologia
Sophie

Przewodnik po świecie herosów to książka, wobec której półbogowie nie mogą przejść obojętnie! Ten ilustrowany przewodnik jest uzupełnieniem bestsellerowej serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Zawiera wiele informacji oraz kolorowe diagramy i mapy, dzięki którym świat herosów, bogów i potworów nie będzie już dla Ciebie zagadką!

źródło opisu: Galeria Książki, 2013

źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl/

Jakub_Piotr | 2019-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przewodnik po Świecie Herosów - niezwykle udana książka stanowiąca dodatek do pierwszej z serii wielkiego Ricka Riordana. W książce tej Rick Riordan i Mary-Jane Knight łączą swe siły, aby uczynić świat wykreowany przez starszego skrybę Obozu Herosów bardziej usystematyzowanym i bezpieczniejszym dla wszystkich nowych herosów. Zawarte w niej informacje pomogą zapewne nie jednemu spragnionemu wiedzy herosowi głębiej poznać świat, którego jest częścią a zamieszczony test na boskiego rodzica z pewnością pomoże rozwikłać trudną zagadkę i największy dylemat każdego nieuznanego półboga: "Dzieckiem, którego z Olimpijczyków jestem?". Każdy fan Riordana doceni zapewne ciężką pracę obydwojga pisarzy i zmierzy się z trudami przeczytania tej, jakże niedostępnej książki.

Lexie | 2018-07-29
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 29 lipca 2018

Ładnie wydana książka zawierająca najważniejsze informacje o świecie herosów i mitologii.

Warta uwagi, chociaż nie jestem wielką fanką oprawy graficznej.

kasiazosia | 2017-12-06

Przepięknie wydany dodatek do Perciego Jacksona... Okładka, która się mieni jest jedną z moich ulubionych :)

Karolina | 2017-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Interesujące wprowadzenie do historii mitycznych bogów, stworów i innych potworów. Bardzo fajny dodatek do serii o młodym herosie Percy'm Jacksonie. Lektura obowiązkowa dla każdego fana ww. serii.

Biala_Dama | 2017-01-01

Przewodnik jako książka jest świetna. Polecam ją szczególnie dla osób, które zaczynają przygodę z Percym, ponieważ w przewodniku znajdują się opisy postaci mitologicznych, które pojawiają się książkach.

Natalia | 2016-12-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016 ✔
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Dzięki temu przewodnikowi jestem przygotowana do walki z potworami, a nawet bogami i tytanami. Wiem jak używać bejsbolówki Annabeth. A nawet dowiedziałam się kto jest dla kogo kim w rodzinie bogów (co jest wielkim wyczynem). Jeśli czujecie w sobie choć odrobinę krwi bogów w żyłach i chcecie przetrwać to zdecydowanie potrzebujecie przeczytać tą książkę.

Aleksandra | 2016-10-19
Przeczytana: 18 października 2016

Podsumowanie serii, bardzo prymitywny poziom. Nic odkrywczego, jeśli nie było w książce, to na pewno na lekcjach języka polskiego o starożytności. Fajne obrazki.

MuszkaOwocowka | 2016-10-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 15 października 2016

Cieniutki przewodnik i bardzo dobry. Krótkie i zwięzłe opisy, ale przed wszystkim te ilustracje. Są piękne na jedną patrzyłam z dobre 5 minut bez przerwy. Fajny dodatek i akurat na przypomnienie sobie niektórych rzeczy, jak się czyta OH po dwóch latach od PJ naprawdę przydatny. Mi pomógł.

Naijaa | 2016-10-05

Bardzo przyjemna pozycja, porządkująca informacje pojawiające się w serii. Polecam!