Przewodnik po świecie herosów

Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy
Wydawnictwo: Galeria Książki
Percy Jackson & the Olympians: The Ultimate Guide
herosi, półbogowie, mitologia
Sophie

Przewodnik po świecie herosów to książka, wobec której półbogowie nie mogą przejść obojętnie! Ten ilustrowany przewodnik jest uzupełnieniem bestsellerowej serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Zawiera wiele informacji oraz kolorowe diagramy i mapy, dzięki którym świat herosów, bogów i potworów nie będzie już dla Ciebie zagadką!

źródło opisu: Galeria Książki, 2013

źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl/

Opinie czytelników (2056)

To jest takie podsumowania Percy'ego Jacksona i bogów olimpijskich oraz Olimpijskich Herosów, ale jest fajne :)

Świat herosów w pigułce

„Niebezpiecznie jest być istotą półkrwi. Strasznie. Zwykle na końcu ginie się w jakiś paskudny i bolesny sposób. Jeśli jesteś zwykłym dzieckiem, które czyta tę książkę jako kolejną powieść przygodową, to super. Czytaj sobie do woli. Zazdroszczę Ci przekonania, że nic takiego nigdy się naprawdę nie wydarzyło. Ale jeśli rozpoznasz się na jej kartkach - jeśli poczujesz, że jej słowa coś w tobie poruszyły - natychmiast ją odłóż. Możesz być jednym z nas. A wystarczy, że się tego dowiesz... Wtedy to już tylko kwestia czasu, kiedy oni też to wyczują i przyjdą po ciebie. Nie mów wtedy, że cię nie ostrzegałem.
Percy Jacson”*

„Przewodnik po świecie herosów” składa się z ośmiu rozdziałów, które są zatytułowane: „Percy Jacson”, „Życie w obozie herosów”, „Bogowie i duchy przyrody”, „Bestie i potwory”, „Labirynt”, „Podziemie”, „Boski magazyn” oraz „Kompendium”. Każda z części mówi odpowiednio o czymś innym związanym, oczywiście, ze światem herosów. Książka liczy...

AinEingarp | 2014-07-12
Na półkach: Przeczytane, 2014, 2017
Przeczytana: 2014 rok
Tristezza | 2014-05-20

Przewodnik po świecie herosów czytałam jakieś pół godziny. Była to nieskomplikowana, lekka lektura niewnosząca zbyt wiele do poznanego już wcześniej świata. Książka, jak można się domyślić, jest skierowana raczej do osób, które już dobrze znają Percy’ego, więc trochę nie rozumiem sensu jej wydawania, skoro większość nie jest niczym nowym. Dla mnie publikacja ta była ciekawym dodatkiem, dzięki któremu mogłam bez czytania całej serii na chwilę powrócić do ukochanego świata, lecz nie było w tym nic wielkiego. Jest to chyba najmniej pożyteczny z dodatków, niemniej przyznam, że jako fanka nie mogłabym się nie skusić i przynajmniej nie zerknąć, co takiego w sobie skrywa. Dlatego stwierdzam, że nie jest to pozycja obowiązkowa, jednak dla ciekawskich nada się znakomicie.

Sophie | 2013-12-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 27 października 2013

"Niebezpiecznie jest być istotą półkrwi. Strasznie. Zwykle na końcu ginie się w jakiś paskudny i bolesny sposób. Jeśli jesteś zwykłym dzieckiem, które czyta tą książkę, jako kolejną powieść przygodową, to super. Czytaj sobie do woli. Zazdroszczę ci przekonania, że nic takiego nigdy się naprawdę nie wydarzyło. Ale jeśli rozpoznasz się na jej kartach - jeżeli poczujesz, że jej słowa coś w tobie poruszyły - natychmiast ją odłóż. Możesz być jednym z nas. A wystarczy, że się tego dowiesz... Wtedy to już kwestia czasu, kiedy ONI też to wyczują i przyjdą po ciebie. Nie mów wtedy, że cię nie ostrzegałem."

Gdyby Percy Jackson miał taki przewodnik, na pewno nie wpakowałby się w tyle kłopotów. Ta niepozorna książeczka z holograficzną okładką, to świetna pomoc dla każdego półboga, który chce dożyć 16 roku życia. Te informacje mogą uratować Ci życie! Czy jednak równie mocno potrzebują tej książki fani?

Nie chodzi w sumie o to, że sama książka jest zła. Tylko o fakt, że ja już to wszystko...

Naddia | 2013-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Kompletnie nie wiem po co ta książka powstała! Fajnie było sobie przypomnieć to wszystko ale mam wielki niedosyt. Trochę po łepkach zrobiona została ta książka. Strasznie cieniutki jak na przewodnik po całej serii, która liczy sobie aż 5 tomów. Ale okładka prześliczna :)

Co pan robi, panie Riordan?! Czekamy na Dom Hadesa, a pan pisze jakieś "przewodniki" na nic nikomu niepotrzebne, nic nowego się nie dowiedziałam, odebrałam to jakby zaczynał pisać mało ciekawe dodatki do Percy'ego dla kasy!

| 2014-08-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Przewodnik po świecie herosów jest pełen kolorowych ilustracji, które, nie ukrywam, choć naprawdę piękne odbiegają od mojego wyobrażenia bohaterów, bogów i miejsc. Ciekawa jestem, czy Rick pomagał w ich tworzeniu, może nadzorował, żeby nic nie odbiegało od prawdy. Mnie trochę to nie przekonuje i dalej podczas czytania wyobrażam sobie własne twarze i to, jak wygląda dane miejsce, niemniej jednak jest to naprawdę dobrze zrobiony krótki przewodnik.

Polecam zapoznanie się z tą pozycją dopiero po zakończeniu cyklu Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, bo nigdy nie wiadomo, czy nie dowiemy się o jakimś ważnym wydarzeniu, które zepsuje nam czytanie i samemu poznanie całej historii. Uważam jednak, że autorka się świetnie spisała i ten dodatek jest idealnym zwieńczeniem serii, którą naprawdę warto przeczytać.

Całość na: http://siostry-w-bibliotece.blogspot.com/2014/08/przewodnik-po-swiecie-herosow-mary-jane.html

Not_afraid | 2014-03-06

Czytając to, czuję się trochę, jakby autor uważał, że jestem ciut ciut niedorozwinięta. To chyba oczywiste, że "Przewodnik po świecie herosów", jest dla tych, którzy przeczytali cykl o Percym Jacksonie. Po więc pisać w nim najbardziej oczywiste rzeczy?
Kompendium jak kompendium, nie ma nic przeciwko. mogłoby być tylko nieco mniej idiotyczne. Jak dla mnie to ludiom się w głowach poprzewracało z chciwości. Wszystko dla kasy, kasy, kasy... Mimo wszystko, może podaruję tę książeczkę dziewięcioletniemu bratu, jak tylko przeczyta chociaż "Złodzieja Pioruna". Jednakże jest tu też kompendium wiedzy i coś w rodzaju mitologii w pigułce - dobre dla odświeżenia pamięci i postaci w głowie (;

Cyneczka | 2014-12-09
Przeczytana: 04 maja 2014

Fajny, cieszę się, że mam go w kolekcji, aczkolwiek nie zaskoczył mnie jakoś bardzo. Spodziewałam się czegoś bardziej... Riordanowego. Mój ulubiony dział to zdecydowanie test na to, czy jesteś herosem :D

zobacz kolejne z 2046