Księgowir

2010-01-01
978-83-247-1479-7
Ewa Kleszcz
Księgowir

Całkiem przyjemna książka. Bardziej dla dzieci niż dla młodzieży/dorosłych. Nie wiedziałam tego przed sięgnięciem po nią, a mimo wszystko mi się spodobała. Opowiada historię chłopca, który zostaje wciągnięty do różnych książek. Jego ingerencja zmienia bieg wydarzeń w książkach, a chłopiec próbuje odkręcić to co namieszał. Dopóki jest w książkach dla dzieci nie jest to takie niebezpieczne, ale schodki zaczynają się gdy znajduje się w świecie kryminału a nawet manuskryptu z prawdziwej bitwy...
Główny bohater dość mocno irytujący na początku, w wyniku różnych wydarzeń przechodzi przemianę i nabiera choć trochę pokory.
Nie jest to jakaś przęłomowa książka, zapewne szybko o niej zapomnę, ale dla dzieci- jest okay, zapewne spodoba się młodszym czytelnikom.

troche męcząca, i troche nie dla mnie

troche męcząca, i troche nie dla mnie

Nie śmiem zaznaczać, że to książka przeczytana w tym roku, bo nie dałam jej rady. Jak lubię literaturę dziecięcą to ta mnie najnormalniej w świecie znudziła. Książka fantasy dla dzieci. Dosłownie. Przedział wiekowy odbiorcy to 8-11 lat.

Zwyczajnie nie moja bajka, aczkolwiek polecam samemu przekonać się o zawartości tej książki

Zdecydowanie dla młodszego czytelnika, mnie szybko znudziła.

Zdecydowanie dla młodszego czytelnika, mnie szybko znudziła.

Zupełnie mi się nie podobała, nie wciągnęła mnie fabuła. Nuda. I chyba raczej dla młodszych odbiorców.

„Księgowir” to książka opowiadająca o chłopcu, który przenosi się do Przyziemia, świata z jego ulubionej serii, rządzonego przez wilki, lisy, gronostaje i inne zwierzęta. Musi tam stawić czoła wielu niebezpieczeństwom, a okazuje się, że na jednej wizycie w jednej książce się nie skończy...
Książka ogólnie mi się podobała, chociaż liczyłam na coś nieco lepszego. Najbardziej nietypowy jest chyba sposób, w jaki bohater przenosi się do świata książkowego - w czasie lektury nieświadomie zjada jedną stronę z książki. Raczej dziwne, że ktoś może coś takiego zrobić, chociaż z drugiej strony pomysły w stylu przechodzenia na drugą stronę lustra, wypijania magicznych napojów i spotykania czarodziejów nieco się już ograły. Warto więc przymknąć oko, bo mimo że „Księgowir” nie jest może arcydziełem, to z pewnością zasługuje na uwagę jako przyjemna i wciągająca książka.

Bardzo sympatyczna książka, w sam raz na leniwy dzień. Pozwala odpocząć od dzieł, które wymagają większej ilości procesów myślowych, równocześnie nie ogłupiając przy tym odbiorcy. Będę ją dobrze wspominać i chętnie zerknę na pozostałą twórczość autora.

Książka jest bardzo ciekawa. Norman jest nastolatkiem, który uwielbia grac w gry komputerowe. Ale lubi także czytać swoja ulubioną serię książek o ,,Przyziemiu".
Pewnego razu podczas czytania książki zaczyna...obgryzać jej stronę. Wszystko byłoby super, ale naprawdę? Pomysł, żeby przenieść się do książki poprzez obgryzanie jej wydaje mi się strasznie głupi. Ale książkę samą w sobie warto przeczytać, jeżeli ktoś cierpi chorobę zwaną potocznie ,,nudą" :)

To jest jedna z tych książek, które kupiłam tylko dla okładki i minimalnie fabuły :/ Ale nie jest zła, bo jednak kto nie marzy aby wniknąć do świata swojej ulubionej książki i przeżyć to wszystko od nowa, ale tym razem na prawdę? No właśnie.

• Książki o książkach
  • Sprzedam/wymienię