Piękny drań

Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Cykl: Beautiful Bastard (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Beautiful Bastard
LubimyCzytać

Inne wydania

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura obyczajowa i romans. Międzynarodowy bestseller, który porwał serca czytelników w Stanach Zjednoczonych, we Francji i wielu innych krajach! Wymagający, bezwzględny ... i absolutnie nie do odparcia! "Piękny drań"… Chloe Mills, uzdolniona i pracowita studentka MBA ma tylko jeden problem: swojego szefa,...

Wymagający, bezwzględny ... i absolutnie nie do odparcia! "Piękny drań"…

Chloe Mills, uzdolniona i pracowita studentka MBA ma tylko jeden problem: swojego szefa, Ryana Bennetta. Jest wymagający, nie przebiera w słowach i nie liczy się z uczuciami innych – ale nie sposób mu się oprzeć.

Bennett Ryan wrócił z Francji do Chicago, aby podjąć znaczące stanowisko w wielkiej firmie rodzinnej. Nawet nie przyszło mu do głowy, że asystentka, która współpracowała z nim na odległość przed jego przyjazdem, to wystrzałowa, niewinnie prowokacyjna i wyjątkowo irytująca istota, którą teraz będzie widywał codziennie. Pomimo plotek nigdy nie romansował w pracy, Chloe jest jednak pokusą, której trudno się oprzeć…

Jednak gdy ich wspólne pragnienie dochodzi do granic wytrzymałości, Bennett i Chloe będą musieli zdecydować, co są gotowi poświęcić dla siebie nawzajem…

„Piękny drań" to książka pełna serca, seksu i zdrowej porcji złośliwości. Czytelników doceniających ciekawą fabułę czeka zaskakująca i pełna namiętności uczta!”
Myra McEntire, autorka "Hourglass"

“Przecudowna! Pełna humoru, fajnych dialogów, ciętych ripost i przede wszystkim namiętności i pożądania! Oczywiście znajdą się też momenty żalu, wątpliwości oraz zaskoczenia - ale bez tego książka nie miałaby tyle uroku. Opisana historia jest oryginalna i świeża, zaskakuje z każdą kolejną stroną. Nic w niej nie jest oczywiste i przewidywalne... Polecam!
Joanna Wudniak, lubimyczytac.pl

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2015

źródło okładki: http://zysk.com.pl/

Oficjalna recenzja
Sylwia książek: 877

Zrywając figi

Takich jak on jest wielu – przystojnych, świetnie zbudowanych, na wysokim stanowisku; dobrze wyglądających zarówno w garniturze, jak i spoconej koszulce. Takich jak ona też nie brakuje – podwładnych, które do pracy zakładają przyciągające męskie oko sukienki, pod którymi skrywają ekskluzywną bieliznę. Takich mężczyzn i takie kobiety spotkamy na pewno w rzeczywistości, jednak o wiele częściej są to bohaterowie książek – gorących romansów, które czyta się z wypiekami na twarzy, rozglądając się, czy przypadkiem nikt nie widzi, że akurat teraz czytamy ten perwersyjny fragment…

Jednak Bennett i Chloe różnią się od typowych bohaterów tego typu pikantnych romansideł. To, co sprawia, że nie są jak większość postaci, to fakt, że się… nienawidzą. Jego charakter zdaje się przeczyć całej cieszącej oko otoczce – w pracy krzyczy na pracowników, doprowadza ich do płaczu, jest złośliwy, cyniczny, chamski, a kiedy nie ma już nic do powiedzenia… po prostu trzaska drzwiami. Ona jako jedyna nie daje sobą całkowicie pomiatać – również potrafi w ostrych słowach odpowiedzieć swojemu szefowi, ironizuje na temat jego umiejętności, nie płacze po kątach w odpowiedzi na jakąś kąśliwą uwagę i – co najważniejsze – potrafi odpłacić szefowi pięknym za nadobne.

Pierwsza erotyczna scena pojawia się w okolicach dwudziestej strony – autorki nie marnują więc czasu na grę wstępną z czytelnikiem. Nienawiść w mgnieniu oka przeradza się w pożądanie, a Chloe i Bennett nie potrafią oderwać od siebie rąk, ust i innych, równie ważnych, części ciała. Jeśli natomiast czytelnik myśli, że po tej pierwszej pikantnej scenie, bohaterowie zaczną być dla siebie milsi, że będą w pracy zerkać ukradkiem na siebie i wysyłać miłosne liściki w pośpiechu zapisane na biurowych karteczkach – ogromnie się myli. Po uporządkowaniu ubrań, włosów i łomoczących od żądzy i wysiłku fizycznego serc, kobieta i mężczyzna wracają do swoich starych zwyczajów. I choć on dotykał jej w miejscach najbardziej intymnych, a ona – choć podwładna – przejęła na moment cały jego interes, po tej chwili uniesienia znów są dla siebie panem Ryanem i panną Mills. Znów się nienawidzą i gardzą sobą, na każdym kroku sprawiając sobie przykrość i traktując złym słowem.

„Piękny drań” toczy się niemal jak erotyczna wersja szachów. On albo ona robi ruch, na który to drugie musi odpowiedzieć – kończy się to seksem, ale nie zawsze zaspokojeniem obydwu stron, ponieważ gra toczy się w dużej mierze o władzę. Mills i Ryan mają to samo pragnienie – chcą poczuć, że to drugie jest bezsilne w ich ramionach i nie pozostaje mu nic innego, jak błagać o zaspokojenie. Przez lwią część powieści właśnie tak będzie wyglądała jej fabuła – urozmaicona sytuacjami, zerwanymi drogimi figami i oczywiście okraszona pikantnym słownictwem. Zarówno bowiem Chloe, jak i Bennett odkrywają w sobie zamiłowanie do szeptania sprośnych słów, które dodatkowo wpływają na ich wzajemne stosunki.

Christina Hobbs i Lauren Billings napisały wspólnie powieść, która na pewno nie razi erotycznym słownictwem. Pikantne sceny nie są na szczęście śmieszne, ani w jakikolwiek sposób przesadzone – czyta się je więc dobrze i można bez problemu uwierzyć w ich prawdziwość. Może nieco zbyt często powtarzają się pewne dialogi podczas zbliżeń, może kolejne sceny są do siebie zbyt podobne, jednak o wiele ważniejsze jest to, że nie są nienaturalne, jak to często się zdarza w przypadku powieści erotycznych. „Piękny drań” to sprawnie napisana historia dla wielbicieli (a podejrzewam, że głównie wielbicielek) tego gatunku. Dużym plusem jest również to, że fabuła ani nie przeszkadza czytelnikowi czekającemu na kolejną „scenę”, ani nie jest wprowadzona do powieści na siłę, aby wypełnić przestrzeń pomiędzy, następującymi po sobie dość szybko, ujęciami seksualnych uniesień tej dziwnej pary.

„Pięknego drania” czyta się szybko i książka może okazać się nawet lekturą na jeden wieczór. Dobrym rozwiązaniem autorek było ukazanie zarówno punktu widzenia mężczyzny, jak i kobiety. Rozdziały naprzemiennie opowiadają więc historię z perspektywy raz Bennetta, raz Chloe. Z ciekawością obserwować można dzięki temu nieporozumienia wynikające z niedomówień, upartości i dumy tej dwójki. To, czego się nie spodziewałam po lekturze „Pięknego drania” to fakt, że o wiele mocniej kibicowałam jemu niż jej. To jego racje wydawały mi się częściej sensowne i to jego zachowanie – wytłumaczone rozdziałem, w którym poznajemy jego myśli – było rozsądniejsze. Chloe natomiast niejednokrotnie jawiła mi się jako ciut za bardzo rozhisteryzowana kobieta, która sama nie wie, czego chce.

W tym jednak kryje się główny atut książki. Bohaterowie, kobieta i mężczyzna, choć się nienawidzą – darzą się niegasnącym pożądaniem. Brzydki charakter traci znaczenie, kiedy ręka spocznie na udzie czy karku. Przez około trzysta stron czytelnik z ciekawością obserwuje więc wewnętrzną walkę bohaterów toczoną między tym, czego chce ciało, a tym, co zaleca umysł. „Piękny drań” nie nudzi i nie irytuje, zamiast tego może zapewnić nam kilka godzin przyzwoitej rozrywki, jeśli tylko lubimy dobrze napisane, erotyczne opowieści. I choć zakończenie może nie jest wymarzone, to teraz będziecie przecież musieli przeczytać „Pięknego drania”, aby je poznać i samodzielnie ocenić.

Sylwia Sekret

Kasiek | 2015-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2015

Gdyby nie liczne pozytywne opinie, to sugerując się samym tytułem, pewnie po tę książkę bym nie sięgnęła. Jest banalny, zresztą jak sama fabuła. Jednak bohaterowie są na tyle interesujący, że akcja staje się mniej ważna niż relacje między nimi. Ich sposób bycia i ostry język, a co za tym idzie dialogi pełne ciętych ripost powodują, że książka wciąga i czyta ją się niezmiernie przyjemnie. Jednowątkowość i przewidywalność fabuły schodzi na drugi plan, gdy sami bohaterowie wzbudzają taką sympatię, a ich zachowanie niejednokrotnie wywołuje uśmiech na twarzy.

Urmurmina | 2015-05-09
Na półkach: +18

Silna i niezależna kobieta kontra piękny drań. Ich relacja szef-stażystka, w której jest dużo kłótni i protekcjonalności, zaczyna przeradzać się w pełną pożądania i gorącego seksu więź. Czy to nie zaszkodzi karierze Chloe i reputacji Bennetta?

Książka od pierwszych stron mnie wciągnęła, a relacja szefa i stażystki była od początku do końca bardzo wyrazista i namiętna. Podobało mi się, że Chloe miała tak samo silny charakter jak Bennett, pomimo, że była jego podwładną. I to było w tym genialne! Sceny łóżkowe były gorące, ale nie odpychające, a przekomarzanie się szefa ze stażystką obfitowało chwilami w świetny humor. Cała ich relacja była niesamowicie ciekawa, nie było przesadnie słodko (czego nie lubię w takich powieściach), a zakończenie mnie usatysfakcjonowało. Rewelacyjna historia, która pobudza wyobraźnię i pozwala się zrelaksować podczas czytania.

Modliszeg | 2016-09-16
Przeczytana: 16 września 2016

"Szybko się przekonasz, że uroda to tylko powierzchowność, a szpetota sięga do szpiku kości."

Chloe Mills, uzdolniona, pracowita stażystka. Ryan Bennett, wymagający, zasadniczy szef. Zderzenie dwóch mocnych charakterów, które przeradza się w namiętność.

Międzynarodowy bestseller, o interesującym temacie kompletnie mnie zawiódł. Oczekiwałam intrygujących wątków, humoru, romansu, namiętności. Liczyłam na porywające dialogi i niebanalną historię. Otrzymałam słaby erotyk.

Chloe Mills jest prawą ręką w firmie rodziny Bennett. Ceniona, uzdolniona, piękna. Codziennie stawia czoła apatycznemu, wymagającemu, piekielnie przystojnemu szefowi. Posiadając mocne charaktery, bohaterowie nie pozostają sobie dłużni w grze słów. Złośliwości stają się ich stałym dialogiem. Stosunki bohaterów zmieniają się po namiętnym, erotycznym incydencie. Od tej chwili, Chloe oraz Ryann muszą pogodzić pracę z życiem osobistym.

Za dużo erotyzmu, za mało uczuć. Zdecydowanie bardziej moją sympatię zyskał bohater....

Emilja | 2014-07-05
Na półkach: Not mine
Przeczytana: 05 lipca 2014
szaraczek | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016

Seks z szefem nigdy nie jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza, jeśli tym szefem jest tytułowy piękny drań. No, ale jak tu się oprzeć symbolowi seksu?

Chloe to najzdolniejsza stażystka w firmie Media Ryan, no i najseksowniejsza. Nic dziwnego, że długie prawie do nieba nogi, długie włosy i piękna twarz zwabiła Bennetta Ryana w swoje sidła. Od pierwszej chwili jeden z dyrektorów spółki Media Ryan wie, że złamie pierwszą zasadę dotyczącą etyki pracy: „nie sypiać z współpracownikami”.

Zdecydowanie jest to książka idealna dla fanów „Uwikłanych”, chociaż z mniejszą dozą humoru, jednak ociekająca za to seksem i uszczypliwymi docinkami, które wywoływały elektryzujące napięcie pomiędzy głównymi bohaterami.

Książka jest lekka, przyjemna i przede wszystkim ociekająca niesamowitym seksem. Moje serce już ma. Teraz kolej by zdobyła i Twoje :)

Emilja | 2015-02-25
Przeczytana: 02 stycznia 2015
Katarzyna | 2015-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2015

W sumie zastanawiam się skąd te dobre oceny i komentarze, ale każdy ma inny gust.

Dla mnie książka jest słaba. Słaba historia, bohaterka mega irytująca, już bardziej podobała mi się postać szefa niż jej. "Tak bardzo Cię nienawidzę", a chwilę później "Och! Jestem już blisko".
Naprawdę spodziewałam się czegoś więcej po tej książce.

deana | 2016-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Bardzo jednorazowa książka, ba nawet jednowątkowa. Trudno tam dopatrzyć się skomplikowanej fabuły. Nasi bohaterowie, Bennett i Chloe to zażarci wrogowie. On jest jej szefem, ona jego stażystką. Taka relacja wyzwala z nich najgorsze instynkty, nie ma dnia żeby nie darli ze sobą kotów. Cóż, przysłowie mówi, że od nienawiści do miłości jest tylko jeden krok. U nich zaczyna się od seksu w sali konferencyjnej (w pierwszym rozdziale - mają tempo szaleńcy!!). A potem to już jest na zmianę dzika kłótnia i jeszcze dzikszy seks. Wykorzystują do tego każdą możliwą przestrzeń i miejsce. Autorki uraczyły nas swoimi fantazjami w windzie, samochodzie, na klatce schodowej, w przymierzalni, w łazience i ... hmmm, nie pamiętam ale chyba jeszcze coś było.

Nie należę do fanów literatury erotycznej ale jeśli trafi w moje ręce to czytam. Najczęściej denerwuje mnie płyciutka, głupiutka fabuła (albo jej brak) oraz irytujący bohaterowie. Tutaj także nie spodziewałam się cudów. Miałam nadzieję, że...

książek: 2066
Książniczka | 2015-02-17

Nie czytuję erotyków, to jeden z niewielu rodzajów literatury, który konsekwentnie mnie odrzuca - nie czytałam więc Greya, Crossa i podobnych tworów... "Piękny drań" wpadł mi w ręce przez przypadek, a ja zupełnie nie zdawałam sobie sprawy, że to erotyk - kiedy natrafiłam na pierwsze "momenty" już na samym początku książki, uświadomiłam sobie, że to "greyopodobna" powieść... I wcale nie miałam ochoty czytać dalej.

Czytałam jednak, było już późno i nie chciało mi się szukać sobie następnej książki... Skończyło się tym, że zarwałam noc!

Wiadomo, że od takiej książki nie można oczekiwać specjalnej głębi i nie było jej tutaj, miałam też już trochę dość licznych scen erotycznych - mimo to czytało się naprawdę świetnie. Główną zaletą są sami bohaterowie i ich relacje, a więc początkowa wrogość, konflikty i słowne przepychanki. To wszystko sprawia, że iskrzy między nimi przez cały czas, a w powieści jest sporo humoru.

"Piękny drań" to naprawdę świetna powieść i cudownie...

Natalia-Lena | 2013-09-10
Na półkach: 52 książki (2013)
Przeczytana: 08 września 2013

Ambitna stażystka.
Szef perfekcjonista.
I mnóstwo wyzwisk.

Inteligentna, pracowita i na dobrej drodze do zdobycia dyplomu, Chloe Mills ma tylko jeden problem: swojego szefa, Bennetta Ryana. Jest on wymagający, nieuprzejmy – i całkowicie nie do odparcia. Piękny drań.

Bennett powrócił do Chicago z Francji, by zająć ważne stanowisko w dużej rodzinnej firmie. Nigdy nie spodziewał się, że jego asystentka będzie wspaniałą, prowokująco niewinną istotą, z którą będzie widywał się na co dzień. Pomimo krążących plotek, Bennet nigdy nie należał do zwolenników biurowych romansów. Jednak Chloe jest tak kusząca, że dla niej jest w stanie nagiąć zasady – lub wręcz się ich pozbyć – jeśli to będzie oznaczało, że może ją mieć. W całym biurze.

W miarę, jak ich apetyty na siebie nawzajem zbliżają się do punktu kulminacyjnego, Bennett i Chloe muszą wybrać, ile są w stanie poświęcić, by być ze sobą.

***&&***

Fan fiction weszło na nowy poziom. Szczególnie, jeśli mówimy o FF Zmierzchu, uściślając:...