Piękny nieznajomy

Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Cykl: Beautiful Bastard (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Beautiful Stranger
Kamilkaa21

Uciekając od niewiernego partnera i nieudanego związku, Sara Dillon przenosi się do Nowego Jorku. Szuka zabawy bez zobowiązań. Spotkanie w klubie z intrygującym i seksownym nieznajomym ma takie być. Sara chce odkryć niegrzeczną stronę swej kobiecej natury, a poznany mężczyzna zgadza się być jej przewodnikiem w tej podróży... Nie jest tajemnicą, że Max Stella lubi kobiety, chociaż jeszcze nie...

Nie jest tajemnicą, że Max Stella lubi kobiety, chociaż jeszcze nie trafił na taką, którą chciałby zatrzymać przy sobie na dłużej. Przystojny drań z Wall Street ma na swym koncie wiele podbojów, lecz dopiero przy Sarze zaczyna się zastanawiać, czy liczy się dla niego coś więcej.

źródło opisu: http://zysk.com.pl/

źródło okładki: http://zysk.com.pl/

Oficjalna recenzja
Sylwia książek: 932

Bo łóżko jest nudne

Chloe i Bennett biorą ślub! Kto by pomyślał, że ta nienawidząca się dwójka szykować się będzie do stanięcia na ślubnym kobiercu! A jednak. Główni bohaterowie powieści „Piękny drań” dostrzegli w sobie coś więcej niż tylko piękne ciała i teraz szykują się do ceremonii zaślubin. Na szczęście jednak to nie o nich opowiadać będzie nowa książka Christiny i Lauren. Oni już nas nie obchodzą – dotarli się, poznali i teraz zmierzają ku ustatkowaniu. A autorki wolą opisywać płomienne romanse, które dopiero się rozwijają, dla których podwaliną nie jest romantyczne zauroczenie tylko czyste, zwierzęce niemal pożądanie. Pora zatem, aby czytelniczki (a może także czytelnicy?) poznały Sarę Dillon – kobietę, z którą większości z nas będzie się łatwiej utożsamić niż z bohaterką poprzedniej powieści.

Sara Dillon musi zacząć od nowa. Powód jest dość prosty i banalny, ale nie podważa to tego, że jest także prawdziwy i bolesny – Sarę skrzywdził ukochany mężczyzna. Skrzywdził na tyle mocno, że kobieta gotowa jest zacząć życie od nowa, w nowym mieście, z nowymi ludźmi, a także, jak się szybko okaże… z nowymi doświadczeniami seksualnymi. Przeprowadzkę do Nowego Jorku ma Sarze ułatwić fakt, że znajduje się tam jej przyjaciółka Chloe. A właściwa akcja „Pięknego nieznajomego” zaczyna się wtedy, kiedy obie panie wybierają się na gorącą, tętniącą życiem imprezę, na której Sara poznaje Maxa Stellę – mężczyznę fizycznie idealnego, którego tożsamość i charakter przyjdzie naszej bohaterce poznać dużo później niż jego rozmiary…

Sara i Max wpadają na siebie przez zupełny przypadek, jednak połączy ich coś więcej niż zwykły zbieg okoliczności. Dla niego przygodny seks nie jest co prawda nowością, ale to, co czuje przy Sarze, sprawia, że ten fizyczny akt nabiera dodatkowego znaczenia. Dla niej natomiast nie tylko seks z nieznajomym jest czymś nowym, ale także to, co staje się wyznacznikiem ich romansu – uleganie pożądaniu w różnych dziwnych, najczęściej publicznych miejscach. Dzięki takiemu poprowadzeniu historii akcja „Pięknego nieznajomego” jest nieco bardziej żywa i toczy się szybciej i ciekawiej niż w przypadku „Pięknego drania”, który z tej perspektywy wydaje się być bardziej jednostajny.

To, co łączy obie powieści, poza znajomymi postaciami, to fakt, że Sara i Max, podobnie jak niegdyś Chloe i Bennett – muszą się ukrywać. O ile jednak para z „Pięknego drania” unikała rozgłosu ze względu na wspólną pracę i rodzinę Bennetta, o tyle Sara i Max mają nieco większe powody do obaw. Muszą się ukrywać, jeśli nie chcą przez kilka tygodni nie schodzić z okładek tamtejszych tabloidów. To zaś wiąże się z faktem, że „Piękny nieznajomy” ma fabułę bardziej rozbudowaną niż miało to miejsce w „Pięknym draniu”, a fabuła ta sprzyja temu, aby także problematyka powieści była ciekawsza. Jeśli jednak martwicie się, że przyćmi to namiętne, gorące sceny – nie martwcie się na zapas.

Jeśli „Piękny drań” Wam się podobał, jeśli czytałyście go z wypiekami na twarzy, jeśli powieść pozwoliła Wam się zupełnie oderwać od szarej rzeczywistości – nie zawiedziecie się, czytając „Pięknego nieznajomego”. Autorki poszły co prawda o krok dalej i otoczyły swoich nowych bohaterów kłopotliwą przeszłością, uczyniły ich postaciami z historią, ale dodaje to powieści barw, a tego, za co pokochałyście „Pięknego drania” – i tutaj wcale nie brakuje. Nie ma się co rozpisywać o stylu, w jakim została napisana ta książka, bo nic się pod tym względem nie zmieniło. Nadal jest szybko, prosto i momentami dość celnie. Sceny łóżkowe (choć zarówno w przypadku Chloe i Bennetta, jak i Sary i Maxa błędem jest mówienie o łóżku jako miejscu erotycznych ekscesów) opisywane są wciąż bardzo dosłownie, a język autorek nie stracił nic ze swojej ostrości. Próżno szukać w „Pięknym nieznajomym” jakichś eufemizmów i zawoalowanych opisów części ciała. Autorki dobrze wiedzą o czym piszą, a czytelnik wiedzieć ma o czym czyta – a nie jest tajemnicą, że głównym tematem książki napisanej przez dwie kobiety jest seks.

„Piękny nieznajomy” to lektura na jeden wieczór, a jeśli „Piękny drań” Wam się podobał, to nie musicie się martwić, że wieczór ten będzie należał do straconych. Nie jest to oczywiście literatura wysokich lotów, jednak historia jest napisana sprawnie i u niejednej czytelniczki wymaluje soczyste rumieńce podczas lektury. Powieść jest lekka i stanowi bardzo luźną kontynuację „Pięknego drania”, co jest jedynie jej plusem. Gdyby bowiem autorki zdecydowały się dalej opisywać historię Chloe i Bennetta, otrzymalibyśmy nudną historię zakochanych, o których wiemy już wszystko. Na szczęście „Piękny nieznajomy” to zupełnie nowe postaci, nowa historia i nowe erotyczne doznania, którym daleko do grzecznego łóżkowego seksu.

Sylwia Sekret

Recenzja książki "Piękny nieznajomy", Christina Lauren, Zysk 2015

Ania | 2019-10-11
Przeczytana: wrzesień 2019

Uwielbiam całe serie pod warunkiem, że każda część dotyczy kogo innego ale razem tworzą piękną całość. I tak jest z tym cyklem "Beautiful Bastard". Ta seria zdecydowanie udana jak dla mnie. Fajnie się czyta. Opisy zbliżeń też ciekawe. Tak, najlepiej przeczytać wszystkie części po kolei aby nie pogubić się kto z kim, tyle imion, tyle par. Erotyk i romans fajnie napisany. Jeśli lubi się tego typu książki to warto. Ja lubię więc polecam.

Sivrite | 2019-09-25
Przeczytana: styczeń 2019

Słabsza niż część pierwsza. Nie zapałałam sympatią do głównej bohaterki, a i motyw przewodni mnie nie urzekł.

Miałam ochotę na coś lekkiego, miłego i przyjemnego i krańcowo różnego od tego co zazwyczaj czytam. Padło na pięknego nieznajomego - pozytywne opinie, przyzwoita liczba gwiazdek, więc zabrałam się do dzieła i o zgrozo.... książka traktująca tylko o jednym - seksie, przy czym nawet sceny tego seksu nie były jakieś porywające, wręcz monotonne i wydumane. Fabuły nie stwierdziłam, bohaterowie wykreowani zostali mizernie a ich problemy kompletnie są dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Albo to nie jest gatunek dla mnie albo ta książka rzeczywiście jest niesamowicie słaba.

Rydzynianka | 2019-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2019

Musiałam dać 10 ! Książka wprost idealna. Ciekawy pomysł na fabułę, ciekawe postacie i zawiłości z nimi związane. Urocze przygody wywołujące uśmiech i rumieniec na twarzy. Wszystko owiane subtelną aurą. Polecam

grzesiekg | 2019-07-03
Przeczytana: 16 lipca 2019

Przewidywalna historyjka.

awikia | 2019-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2019

Piekna

Merigold96 | 2019-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

Dziwnie jest wrócić do tak szarej rzeczywistości,gdy ostatnie godziny spędzało się w świecie tak grzesznych fantazji.
"Piękny Nieznajomy" jest drugą częścią serii , a jednak nie kontynuacją przygód Chloe i Benneta. Czy jest to plusem dla tej książki? Zdecydowanie TAK. W "Pięknym draniu" mogliśmy już przeżyć z bohaterami wzloty i upadki , więc wydaje mi się,że ciężko byłoby z nich wyciągnąć więcej. Za to wprowadzenie nowych bohaterów wprowadza powiew świeżości i nowych doznań.
Sara Dillion jest kobietą jakich wiele, zdradzana przez byłego chłopaka,próbuje na nowo poukładać swoje życie. Jej celem jest zacząć wszystko od nowa,z naciskiem na odzyskanie straconego czasu.
W odkrywaniu swojego nowego ja , pomaga jej Max Stella , powszechnie znany playboy i pogromca niewieścich serc. Dzięki niemu Sara otwiera się na nowe doznania. Kobieta zaczyna odkrywać swoją drugą naturę i pozwala sobie na chwilę szaleństwa i zapomnienia.
Między bohaterami czuć chemię już od pierwszego spotkania. Mimo...

Sol | 2019-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2019

Oj miałam problem, żeby wciągnąć się w historię. Monstrualny problem.
A wiecie czemu? Bo znów historia jest urwana, oderwana i zaczęta w nieodpowiednim momencie, tylko dla odmiany teraz to nie autorka wrzuca czytelniczkę w środek romansu.
Niestety wydawnictwo nie zdecydowało wydać nowelki 'Beautiful bitch', która opowiada o dalszych losach związku Chloe i Bennetta, ich decyzji o przeprowadzce, o zaręczynach i jeszcze kilku innych elementach.
Szkoda, bo właściwie aby wszelkie elementy oczywistych dla angielskoczytających poznać, trzeba solidnie książkę przepołowić.
Brzydko drogi wydawco.

Natomiast jako osobna opowieść, osobny związek Sary i Maxa... no przedstawia się to mocno gorąco. Erotycznie. Grzesznie, wyuzdanie wręcz.
Nie, nie ma czerwonych, zielonych albo innych pokojów bólu, ale seksu łóżkowego to za bardzo nasi bohaterowie nie doświadczają. Fantazja głównie Maxa przekracza wszelkie oczekiwania. A o dziwo jest to też smaczne, nie obrzydliwe, a wszystko przez to, że widać jak...

enia | 2019-01-29
Przeczytana: 27 stycznia 2019

Sara Dillon i Max Stella to duet bardzo elektryzujący. Poznają się w klubie, kończą to spotkanie małą przygodą i Sara ma nadzieję nie spotkać już nigdy Pięknego Nieznajomego jednak Max przypadkiem odnajduje swojego Kwiatuszka i zaczyna się przygoda. Sara, która jest po nieudanym związku nie chce żadnych zobowiązań, Max zgadza się na to jednak z czasem przestaje mu to wystarczać. Jak Sara zareaguje na to, że jej kochanek oczekuje czegoś więcej? Jak Max poradzi sobie z lękami ukochanej? Polecam. "Piękny Nieznajomy" chyba jeszcze lepszy od "Pięknego Drania".

red_riddle | 2019-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2019

Na początku książka bardzo mi się podobała, ale potem w zasadzie wpadła w taki sam schemat jak poprzednia, czyli spotykają się On i Ona i postanawiają uprawiać sex bez zobowiązań,który oczywiście z czasem przeradza się w coś więcej. I chociaż sama ich interakcja jest ciekawa, lekko się czyta, to jednak książce brakuje tego czegoś... elementu ekscytacji, może trudność w budowaniu związku, to wszystko jest takie łatwe, powierzchowne... dla mnie to za mało, ja oczekuje ognia, dramatu, kłótni, godzenia się, niepewności, miłości, całego przekroju emocji... tu było zbyt gładko i grzecznie.
Książkę czyta sie lekko i łatwo, ot taka na jedno popołudnie lub dłuższą kąpiel w wannie ;)