Driven. Namiętność silniejsza niż ból

Okładka książki Driven. Namiętność silniejsza niż ból K. Bromberg
Okładka książki Driven. Namiętność silniejsza niż ból
K. Bromberg Wydawnictwo: Septem Cykl: Driven (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Driven (tom 1)
Driven
Septem
2014-11-12
2014-11-12
2013-12-25
Marcin Machnik
namiętność pożądanie romans sukces kontrola seks sekrety trofeum

Lekka książka, przewidywalna, czasami irytująca (powtarzające się teksty, dialogi, niezdecydowanie bohaterów 😒...). Plus za ładny język, barwne opisy.

Lektura lekka, wakacyjna, do przeczytania bez zastanowienie. Dokładnie taka jak się można spodziewać.
Niestety książka pisana w pierwszej osobie, czasie teraźniejszym, co dla mnie jest dość męczące.

Masakra, tego nie dało się czytać...

Masakra, tego nie dało się czytać...

Książkę przyjemnie się czyta a przy tym niektóre sceny mocno podnoszą libido.
Wciągająca i ciekawa, jednak akcja czasami jest dość przewidywalna.

Książkę przyjemnie się czyta a przy tym niektóre sceny mocno podnoszą libido.
Wciągająca i ciekawa, jednak akcja czasami jest dość przewidywalna.

Zachęcona pozytywnymi opiniami, zabrałam
Się za czytanie. Przeczytałam wiele książek lepszych i gorszych, jednakże po tej spodziewałam się czegoś zdecydowanie lepszego. Okrutnie nużąca i nie zachęcająca do czytania kolejnego rozdziału. Dialogi na poziomie piętnastolatków, z przewijającymi sie tekstami wyzwolić wewnętrzna dziwkę- zdecydowanie zniechęciły mnie do sięgnięcia po kolejna cześć. Do tej pory nie zdarzyło mi sie kończyć czytanie bez kontynuacji- tego niestety nie da sie czytać. Dziwni mnie tak wysoka ocena. Nie polecam nawet ma nudny wieczór. Nijaka i strasznie nudna.

Zachęcona pozytywnymi opiniami, zabrałam

Rylee Thomas - kobieta pracująca w tzw. Domu. Opiekuje się w nim chłopcami, którzy mają za sobą ciężkie dzieciństwo. Jest dla nich jak matka, której albo nie mieli, albo nie chcą pamiętać. Rylee ma za sobą dwa ciężkie lata, które spędziła na radzeniu sobie z traumatycznymi wspomnieniami związanymi z wypadkiem samochodowym. Pewnego dnia na imprezie, podczas której zdobywała pieniądze na Dom poprzez licytację randek z kandydatkami poznaje Coltona Donovana.

Colton Donovan - kierowca rajdowy, lekkomyślny i zadufany w sobie facet, który myśli, że może mieć wszystko co zechce. Zwłaszcza tyczy się to kobiet. Jednak zmienia zdanie, gdy poznaje Rylee Thomas. Dzięki niej odkrywa, że aby zdobyć kobietę nie wystarczy mieć tylko gruby portfel oraz być niesamowitym ogierem w łóżku. Przy Rylees trzeba się starać.

Rylee i Colton poznają się na imprezie, którą organizuje kobieta. jednak nie spotykają się jak to zwykle bywa przy kieliszku szampana wśród innych gości, ale w małej komórce. Dziewczyna weszła tam aby zabrać tabliczki do licytacji randek. Przed wejściem tam widziała mężczyznę i kobietę, którzy w ciemnym kącie skupiali się tylko i wyłącznie na sobie. Rylee wchodząc do komórki zatrzasnęła za sobą drzwi i utknęła. Poprzez panikę i klaustrofobię nie wiedziała jak się z niej wydostać. W końcu jej krzyki i walenie w drzwi usłyszał mężczyzna, którego widziała kilka minut wcześniej na igraszkach z inną kobietą. I poprzez wpadnięcie w jego ramiona przy uwolnieniu jej rozpoczęła się przygoda. Z seksownym i pociągającym, ale również niebezpiecznym i kontrolującym wszystko Coltonem Donovanem.

Główną bohaterkę polubiłam, nawet bardzo, ale nie powiem, że mnie nie drażniła swoimi zmiennymi humorkami. Raz chciała pójść za głosem serca i poddać się Coltonowi i jego grze, a zaraz zmieniała zdanie i jednak bała się tego. Z jednej strony jej się nie dziwię. Przeżyła tragedię wraz z osobą, która była dla niej najważniejsza na świecie i czuła jakby ją zdradzała poprzez spędzanie czasu z innym mężczyzną. Ale z drugiej strony kto nie ryzykuje nie pije szampana jak to się mówi. ;) A po za tym widziała, że pomimo tego co Donovan mówił jej na początku, że nie bawi się w randki i związki, widać że nie jest mu obojętna. Bo jaki facet wpłacił by bardzo dużą kwotę na Dom w zamian za randkę z Rylee i to niby tylko po to, żeby ją zaliczyć i zostawić? Chyba żaden. Albo milioner. Hmm... No cóż. Zobaczymy co z tej wybuchowej znajomości wyniknie. ;)

Colton to facet, który wie czego chce i zawsze to dostaje. Nie liczy się przy tym z konsekwencjami. Jest zawodowym kierowcą rajdowym i kocha to całym sercem. On także ma swój bagaż doświadczeń. Był adoptowany jako dziecko i nie chce mówić o swoim życiu przed i po adopcji. Uważał, że Rylee to kolejna kreska na łóżku do kolekcji zaliczonych panienek. Ale po pierwszym spotkaniu czuł już, że to nie tego typu znajomość. Dlatego często zachowuje się jak dupek w stosunku kobiety, która naprawdę stara się go zrozumieć i pomóc w walce z jego demonami przeszłości. Ale facet to tylko facet. Jak mu czasami się nie wykrzyczy o co chodzi to nie zrozumie. Prawda? ;)

Książkę naprawdę warto przeczytać. Jest w niej erotyka, humor, problemy bohaterów. Po prostu mieszanka wybuchowa dla osób, które uwielbiają tego typu książki. A po za tym autorka K. Bromberg ma tak cudowny styl pisania, że książkę pochłania się momentalnie i chce więcej i więcej. Niestety zakończenie... Rozerwało mnie na strzępy. Aż rzuciłam książką przez cały pokój. Tak jestem wrażliwa i agresywna jak coś nie idzie po mojej myśli hehe. ;P

🟡Bookstagram 👉 @pozycja.ksiazkujaca

Podchodziłam do tej książki jak pies do jeża. Co ciekawe skłoniła mnie do niej ekranizacja nakręcona przez Passionflix. Przeczuwałam, zupełnie mylnie, że nie będzie to nic ciekawego i wartego uwagi, a w najlepszym przypadku mocno średnia lektura. Pomyliłam się 😃❤️
Choć sam początek, zarówno w książce jak i w serialu, wydawał mi się infantylny i nijaki, to im dalej tym było coraz lepiej. Teraz cieszę się, że poznałam świat Coltona I Raylee, który mnie tak urzekł i wciągnął. Po przeczytaniu wszystkich części ten początek, a raczej samo spotkanie głównych bohaterów nie wydaje mi się już tak głupiutkie. Ogromnym plusem tej książki jest świetnie nakreślona psychologia bohaterów, zwłaszcza postaci Coltona. Byłam w stanie doskonale go zrozumieć, nawet jeśli przeżywał, skomplikowane jednak, rozterki wewnętrzne. Raylee imponowowała mi swoim spokojem, zrozumieniem zachowań Coltona i tym, że potrafiła wiele rzeczy przepracować i pomóc mu podążać drogą ku lepszemu życiu, nawet jeśli miałoby jej w nim na stałe nie być. Wykazała się ogromną empatią i inteligencją. Mimo, że w niektórych momentach serii, można z łatwością przewidzieć zwroty akcji, bo aż prosiło się, żeby te konkretne elementy się w fabule pojawiły i faktycznie dzieje się to zgodnie z oczekiwaniami, to w momencie ich czytania nie odczuwałam rozczarowania czy znudzenia. Wręcz przeciwnie, a wszystko to za sprawą sposobu w jakim zostały opisane. Nie mogłam się od tego oderwać i z wypiekami, a często i ze łzami w oczach, czytałam dalej. Colton mimo, że był w pewnym stopniu kobieciarzem to nie był obleśnym typem a wręcz przeciwnie był zabawny i uroczy. Stawiał sprawę jasno i nie chciał nikogo skrzywdzić, bo miał na uwadze czyjeś uczucia. Taka postawa bardzo mi się podoba. Autorka stopniowo odkrywała przeszłość obojga bohaterów dając tym samym czytelnikowi elementy zaskoczenia. Koniecznie zobaczcie ekranizację a ta książka zdecydowanie na zawsze zagości w moim książkowym sercu ❤️

🟡Bookstagram 👉 @pozycja.ksiazkujaca

Choć sam początek, zarówno w książce jak i w serialu, wydawał mi się...

Trochę dziwi mnie tak wysoka ocena. Główny bohater przez większość czasu traktuje bohaterkę jak rzecz. Ona niby oburza się takim traktowanem a później chce wyzwolić w sobie "wewnętrzną dziwkę".

To jest bardzo słabe ... pod każdym względem: fabuły - te same motywy, nieszczęśliwy adoptowany chłopczyk przez bogata rodzine nie radzi sobie z uczuciami, zagubiona panna która szuka księcia.
Stylu - uwolnij swoją wewnętrzną dziwkę, w innych podobnych pozycjach było: swoją wewnętrzna boginię.
Tak się pragną a nie mogą być ze sobą.
Ile było takich książek? Wiele.
Ta jest kolejna która powiela ten schemat i jest tak słaba ze szkoda papieru na nią.

Tak się pragną a nie mogą być ze sobą.
Ile było takich książek? Wiele.
Ta jest...

66/21