Zakręceni

Cykl: Tangled (tom 2)
Wydawnictwo: Filia
Twisted
karollllllla

Istnieją na świecie dwa rodzaje ludzi: ci, którzy najpierw myślą i ci, którzy od razu coś robią. Zawsze wolałam najpierw pomyśleć. Przeliczyć. Zaplanować. Zmieniło się to, gdy poznałam Drew Evansa. Był tak nachalny. Tak pewny siebie – i mnie. Jednak nie wszystkie romanse mają szczęśliwe zakończenia. Myślałyście, że pogalopujemy z Drew w kierunku zachodzącego słońca? Witajcie w klubie. Teraz...

Jednak nie wszystkie romanse mają szczęśliwe zakończenia. Myślałyście, że pogalopujemy z Drew w kierunku zachodzącego słońca? Witajcie w klubie. Teraz muszę podjąć decyzję życia. Drew swoją już podjął – właściwie starał się ją podjąć za nas oboje. Ale przecież wiecie, że to nie w moim stylu. Zatem wróciłam do Greenville. Sama. No, tak jakby…

Zdałam sobie sprawę, że trudno pozbyć się starych przyzwyczajeń i czasami trzeba się cofnąć do samego początku, by móc ruszyć z miejsca.

Akcja "Zakręconych" dzieje się dwa lata po wydarzeniach opisanych w "Zaplątanych", a historię opowiada Kate.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Oficjalna recenzja
Natalia-Lena książek: 2631

Nie wszystkim pisana jest miłość jak z bajki

Wszyscy znamy hasło „i żyli długo i szczęśliwie”, kiedy to książę zdobywa księżniczkę, zła wiedźma zostaje pokonana, a królestwo cieszy się dobrobytem i spokojem. Jednak szczęśliwe zakończenie to najczęściej podkreślenie pewnego etapu, nie zaś całkowite wygaśnięcie historii. Za kurtyną życie toczy się dalej… I często przynosi coś nowego. Czy księżniczka może stać się wiedźmą? Czy książę może się odkochać? Nie, przecież bajkowe romanse pozostają takimi na wieczność! Prawda? Cóż, Emma Chase chciałaby wam coś przekazać.

Kobieciarz i niepoprawny flirciarz Drew Evans jest księciem we własnej baśni, choć gdyby go ktoś zapytał, to dosadnie wyjaśniłby, co myśli o takich historiach. Co prawda zdobył serce temperamentnej i ambitnej Kate, dzięki pracy w biurze zapewnili sobie dobrobyt, a ich królestwem stał się cały świat, z kolei seks nie mógłby być lepszy… Jednak u niego wszelkie baśnie budzą złe skojarzenia. Jest bajkowo, ale przecież nie powie tego głośno. Mężczyźnie nie wypada. Dlatego to nie jego głos usłyszycie w „Zakręconych”. Teraz stery przejęła Kate i czeka przed nią trudne zadanie. Wraz z Drew musi ominąć wiele niespodzianek i pułapek, które czekają na nowym etapie związku. Niezbadany teren co rusz rzuca wyzwania i niestety, jedno z nich nie daje rady. Bajkowy romans zaczyna zamieniać się w złą wiedźmę. Czyżby Drew i Kate wplątali się w coś, czego już nie da się odkręcić?

W „Zakręconych” autorka oddała głos Kate, co jest ciekawym rozwiązaniem. To pozwoliło nam ujrzeć bohaterkę w nowym świetle i dołożyć kolejną perspektywę do tej, którą zaoferował Drew w pierwszej części. Z drugiej strony zerkamy również na pana Evansa z perspektywy panny Brooks, co pozwala na trzeźwiejszy osąd bohatera, który do tej pory skradł nasze serca swoją charyzmą i wywodami na temat związków damsko-męskich. Teraz widzimy jedynie jego postępowanie, a kryjące się za nim motywy aż do końca pozostają zagadką. W zamian za to zaglądamy do głowy Kate, która pozwala lepiej się poznać, odsłaniają spory kawałek własnej przeszłości. Prowadzona przez nią opowieść niepozbawiona jest pikanterii, o czym można przekonać się już na wstępie. Za sprawą Emmy Chase, Kate ma mocne wejście i najwyraźniej autorka pokonała swoje koleżanki po piórze, jeśli chodzi o dawkowanie erotyki. Początki zazwyczaj bywają niewinne – ale nie tutaj. Jeśli ktoś ma wątpliwości, że są to romanse przeznaczone tylko dla dorosłych czytelniczek, to pierwsze strony „Zakręconych” raz na zawsze wyprowadzą go z błędu.

W porównaniu do „Zaplątanych”, drugi tom zawiera mniej humoru i jeśli chodzi o klimat, to zdecydowanie więcej czerpie z melodramatu niż z komedii romantycznej. Emocjonalna burza i poważniejsza tematyka wynika nie tylko ze zmiany narratora (bo jakby to powiedział Drew: przecież tylko kobiety lubią rozwodzić się nad swoimi uczuciami i obwieszczać upiornie „kochanie, musimy poważnie porozmawiać”), ale także z faktu, że związek powieściowej pary rozwija się, wkracza na nowy poziom. Co za tym idzie – pojawiają się też problemy, z którymi trzeba się uporać. Istnieją na świecie dwa rodzaje ludzi. Ci, którzy najpierw myślą i ci, którzy od razu coś robią. – to zdanie perfekcyjnie oddaje sens historii opowiedzianej w „Zakręconych”. Spontaniczność i impulsywność świetnie spisywały się w związku Drew i Kate, podsycając żar romansu. Ich związek opierał się na działaniu: czy to w pracy, gdzie stali się niepokonanymi partnerami, czy w życiu prywatnym, które spędzali na podróżach i przyjęciach. Cieszyli się sobą i cieszyli się chwilą, ale gdy pojawiły się pierwsze myśli o przyszłości, okazało się, że… Nie znają swoich planów i oczekiwań, nie odbyli wielu ważnych rozmów i zbyt wiele myśli umknęło, nim zdążyli się dobrze im przyjrzeć. Chase położyła nacisk na fakt, że dobra komunikacja i porozumienie powinny być podstawą związku, bo bez nich wszystko rozsypie się niczym domek z kart. Zamiatanie wątpliwości pod dywan jest zabronione, bo w końcu sterta urośnie na tyle, że przewróci się i przygniecie biednego sprzątacza. Nie ma miłości bez szczerej rozmowy - to najważniejsza myśl przyświecająca „Zakręconym”. Ubrano ją w historię pełną emocji, dylematów i mniejszych bądź większych dramatów.

Zatrzymajmy się przy tym ostatnim elemencie, który jest tak rozbudowany, że można poczuć przesyt. Nie przypuszczałabym, że po tym, czego byłam świadkiem w „Zaplątanych”, akcja potoczy się w takim kierunku. Wir nieporozumień, sprzeczek i złośliwości miażdży wszystko, co napotyka na swojej drodze. Zupełnie nie spodziewałam się, że w tej historii może pojawić się tyle przykrych i gorzkich słów. Ponadto pomysł związany z komunikacją w związku poszedł swoją droga, a wykonanie swoją - główny zwrot akcji wydaje się być po prostu… niedorzeczny i śmieszny? Oczywiście w założeniu powinien budzić zupełnie inne odczucia. Autorka powinna jeszcze raz przemyśleć zastosowane rozwiązanie, bo tak naprawdę ta feralna scena mogłaby potoczyć się na kilka różnych sposobów, które byłyby lepiej dopasowane do całej powieści, wcześniejszych deklaracji i zachowania postaci. Ten jeden rozdział ma tak diametralnie inny poziom niż pozostała część książki, że aż mam ochotę go wymazać i zapomnieć. Zostawmy w spokoju całą resztę i udawajmy, że to nigdy się nie wydarzyło. To jakaś alternatywna rzeczywistość, która została dołączona przez pomyłkę, bo tylko tak mogę wytłumaczyć istnienie tej sceny. Nie wiem, co kierowało autorką, że tak piekielnie postąpiła z bohaterami oraz z czytelniczkami. Roztrzaskała nasze postrzeganie Drew i Kate oraz przekonanie o sile łączącego ich uczucia. Zasiała wątpliwości i według mnie później nie potrafiła ich wyplenić. To jedno wydarzenie pozostawiło rysy. Czytając romans, w tym momencie zwątpiłam w miłość łączącą głównych bohaterów, a tak chyba nie powinno być… To wydarzenie nadszarpnęło przyjemność z lektury, ale nie zepsuło jej do końca. Na szczęście jeden rozdział nie zatruł całej powieści. Przed i po pechowym wydarzeniu historia toczy się sprawnie, zamieniając „Zakręconych” w błyskawiczną lekturę, ale to nic dziwnego, biorąc pod uwagę zamieszanie, jak zgotowała na kartach powieści Chase.

W „Zakręconych” iskrzy – i to mocno. Jeśli myśleliście tak jak ja, że pierwszy tom kipiał od emocji, to poczekajcie, aż poznacie tę odsłonę serii. Kate i Drew przesunęli granicę, z taką samą pasją kochając, jak i nienawidząc. Wcześniejsze iskrzenie, które ich rozpaliło, teraz zaczęło nieznośnie parzyć. Czy para odnajdzie równowagę zanim będzie za późno? A może w tej erotycznej bajce czekają na nich inny książę i księżniczka? Jedno trzeba Emmie Chase przyznać – potrafi być dla swoich bohaterów i dobrą wróżką, i złą wiedźmą. Wyczarowała burzliwy i pieprzny romans, który zaskoczy czytelniczki, kierując losy Drew i Kate na nieoczekiwane tory.

Natalia Lena Karolak

szaraczek | 2015-10-23
Przeczytana: 23 października 2015

Niektórzy na swój happy end muszą bardzo długo pracować…

Kate i Drew od dwóch lat żyją w słodkiej sielance Nowojorskiego życia ludzi biznesu. Do czasu…

Każda kobiet marzy o tym by jej książę z bajki zareagował właściwie, gdy pojawi się ktoś „trzeci”. Drew jak zwykle przez czyste nieporozumienie zachowuje się jak skończony palant i (przepraszam za wyrażenie) jak zwykły dupek i zawodzi Kate w najważniejszym w życiu każdej kobiety momencie i pozwala jej odejść. Zrozpaczona i zdezorientowana wraca do rodzinnego miasta gdzie teoretycznie sama, bo bez Drew za to w gronie rodziny i oddanych przyjaciół musi podjąć decyzję, która zaważy na całym przyszłym jej życiu…

Tym razem jak w większości książek przeznaczonych głównie dla kobiet, narratorką jest sama Kate, co przyznam odjęło troszkę punktów książce w porównaniu z tomem pierwszym.
Nie jest to już książka pełna humoru, (choć zdarzają się momenty, w których się zaśmiejecie).

Jednak wszystkie te drobne minusiki wynikające z...

Kasiek | 2015-06-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Mimo, że pierwsza część tej serii, nie zachwyciła mnie tak jak większość czytelniczek, co wywnioskowałam po opiniach, sięgnęłam po kontynuację losów Kate i Drew. Książka nie jest zła, ale podobnie jak poprzedniej części, nie zaliczę jej do tych godnych polecenia. Cała fabuła opiera się na jednym wielkim nieporozumieniu, w obliczu którego zachowanie głównych bohaterów może wydawać się zaskakujące, ale czasami też irytujące. Ogromnym plusem jest na pewno nietuzinkowe poczucie humoru autorki. Wiele ciętych ripost jest naprawdę bardzo trafnych i wywołujących uśmiech. Zabrakło tego, co w pierwszej części podobało mi się najbardziej, a mianowicie narracji z punktu widzenia Drew. Uważałam to za największy atut książki, a tu niestety tego nie zastałam. Autorka zrekompensowała ten brak epilogiem, jednak pozostał niedosyt.

Ranech | 2015-08-25
Na półkach: Przeczytane, Erotyk, Posiadam, 2015
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

To druga część serii "Tangled". Pierwszy tom "Zaplątani" pokochałam całym sercem, oczywiście za sprawą Drew! Gdy dowiedziałam się, że książka opisana jest z perspektywy Kate, opadło moje rozochocenie, nie mogłam się do niej zabrać, wręcz bałam się, że będzie klęską. W końcu się do niej zmusiłam, moje przypuszczenia były słuszne, jest słabsza, ale autorka nadrabia świetnym poczuciem humory i trafnymi ripostami, dzięki którym zdarzyło mi się głośno śmiać :) Cała historia jest niedorzecznym nieporozumieniem, aż nie realnym. Epilog należy do Drew, za co jestem wdzięczna! Na końcu książki też mamy okazję przeczytać początek historii Dee-dee i Matthew, zapowiada się całkiem ciekawie!

Seria "Tangled":
1. Zaplątani
1.5 Holy Frigging Matrimony
2. Zakręceni
3. Zniewoleni
4. Tied

Marzena | 2015-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Historia opowiedziana przez Kate-przekrój poprzeczny życia kobiety.
Serio dziewczyny, każda z nas znajdzie tu fragment żywcem wyjęty ze swojego życia i będzie mogła powiedzieć - tak Kate, ten Drew to kawał...i tu odsyłam do alfabetycznej listy wyzwisk. Może niezbyt to dojrzałe, ale jakie oczyszczające:)))

Pokochałam Kate za całokształt, za każde zdanie, myśl, zwalcie to na solidarność jajników, na szaleństwo hormonów, na cokolwiek ale jak tu być obiektywną???
Opisane w tej części ciężkie niczym ołów kilka miesięcy wycisnęło z moich oczu łzy wzruszenia,ale też salwy śmiechu.
Dla mnie ta część jest rewelacyjna.

lulamae | 2015-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Po rewelacyjnym i rozbrajającym pierwszym tomie bałam się, że drugi (i to z perspektywy Kate) zniszczy to wrażenie. Jednak 'Zakręceni' to godna kontynuacja przy której bardzo dobrze się bawiłam.

Życie to nie bajka i nawet boski Drew z Kate po dwóch latach udanego związku zderzyli się ze ścianą problemów i niedomówień.
Pomimo tego, że książka opowiedziana jest przez Kate to lekki, zabawny i wciągający styl autorki został zachowany co jest przeogromnym atutem jej książek.
Fabuła nie jest jakoś szczególnie zaskakująca, ale na tyle dobra, że wciągała i chciało się migiem przeczytać, aby wiedzieć co będzie dalej.
Drew nie stracił na uroku (choć pojechał trochę po bandzie) i nawet pani Chase zlitowała się nad nami i dostałyśmy epilog jego oczami!

Choć nic nie przebije mi 'Zaplątanych' i perspektywy Drew to trzeba przyznać, że kontynuacja jest godna.
Zdecydowanie POLECAM!

Przebudzona | 2016-04-01
Przeczytana: 23 marca 2016

Tym razem dano głos kobiecie - i bardzo dobrze, choć miło było czytać wypociny Drew, bo męski punkt widzenia jakże odbiega od naszego - KOSMOS kobitki istny KOSMOS :)

I tak to przez ten "kosmos" Drew skrzywdził swoją ukochaną - ach co za dupek przez wielkie D. ALE dzięki temu coś się działo i poznaliśmy myśli jego wybranki serca i jak to wygląda wyciąganie wniosków ze szczątków informacji gdy się jest FACETEM, który działa CZASAMI szybciej niż pomyśli - pod wpływem EMOCJI, IMPULSU :)

Dobrze się czytało, ALE to wszystko, bo historia była jednak taka sobie - bardziej na ukazanie kobiecego punktu widzenia, niż na wywarciu w czytelniku wielkiego "wow".

Nie mniej jednak POLECAM :)

Pinina_Paulina | 2015-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Tak jak i pierwsza część - ta podobała mi się bardzo!
Muszę jednak przyznać, że wolałam ich relację opisaną z jego punktu widzenia i tutaj autorka mnie nie zawiodła, bo calutki epilog to właśnie nasz kochany Drew :)
O treści pisać nie będę, trzeba to po prostu przeczytać.
Gorąco polecam!

beatka18 | 2015-12-04

skończyłam czytać tą książkę w ciągu dwóch dni i muszę powiedzieć że kontynuacja jest bardzo ciekawa i też się fajnie czytało
byłam w szoku w momencie kiedy Drew i Kate doprowadzili do takiego nieporozumienia między sobą co o mało nie doprowadziło do ich rozstania, ale dobrze że zakończenie było happy endem, co prawda zbyt cukierkowym ale takie muszą być
teraz kolej na kolejną część

Artopolosis | 2015-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Absolutnie się nie zawiodłam, II część trylogii jest tak samo dobra jak pierwsza, genialna gra pomyłek, która sprawia, że książkę połyka się 'na raz'. Dzięki niej można chociaż na chwilę utonąć 'w ramionach' niesamowitej miłości, którą tworzą główni bohaterowie. Z pewnością wrócę jeszcze kiedyś do ich historii.

Dominika | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

"Zakręceni" to druga część "Tangled". Pierwszą część pokochałam za osobowość Drew, za to jak starał się pokazać czytelnikowi świat według niego,jak on postrzega pewne sprawy i ludzi.Natomiast druga część skradła moje serce z powodu Kate.Z tego jak ten"sam" świat widziany jest z innej perspektywy.
Z pewnością dwójka tych bohaterów zostanie w mojej pamięci ze względu na to co przechodzili. Ze względu na to jak nie potwierdzone podejrzenia wywróciły ich świat do góry nogami....

Fajnie było widzieć jak Kate odbiera to co się wydarzyło,ale brakowało mi trochę opinii Drew,mimo tego co zrobił i tak brakowało mi jego żartobliwych tekstów. Jednak epilog wynagrodził mi to w 100% i ukazał Drew z innej perspektywy, z perspektywy troskliwego,kochającego faceta którym jest,ale skrywa to pod maską pewnego mężczyzny.
Zasmucił mnie pewien fakt. Mianowicie to że nawet kiedy facet myśli że jego dziewczyna go zdradza to zamiast szczerze porozmawiać lub zrobić awanturę, robi swojej ukochanej na złość...