Zakręceni

Okładka książki Zakręceni Emma Chase
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Zakręceni
Emma Chase Wydawnictwo: Filia Cykl: Tangled (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Tangled (tom 2)
Twisted
Filia
2015-06-03
2015-06-03
2014-03-25
Katarzyna Agnieszka Dyrek
romans miłość ciąża dziecko zdrada pomyłka ucieczka przyjaźń zazdrość zakręceni

Nie wszystkim pisana jest miłość jak z bajki

Faktycznie zakręcona część. Wcale nie jest gorsza niż pierwsza, tylko, że kończy się glupio, zupełnie jakby bohaterka nagle oszalała 😅 Sytuacje ratuje epilog z perspektywy Drew, który duuuzo zabawniej przedstawia wszystko i całe szczęście. Ogólnie, przemknęłam przez tę książkę błyskawicznie. Miło się czytało.

Druga część zdecydowanie gorsza niż pierwsza. Zmęczyła mnie narracja Kate dlatego zaczęłam wiele fragmentów omijać. Poza tym nie było zabawnie.

Myślę że mogłam poprzestać na wersji Drew. Ta ich kłótnia mnie tylko zirytowała. Dorośli ludzie a porozmawiać nie umieją. Hormony hormonami, ale facet taki ogarnięty i doświadczony a zachowanie jak nastolatek. Nie spodobał mi się w ogóle pomysł kontynuacji.

2054

To nie jest coś, czego się spodziewałam. „Zakręceni” nie jest kolejnym „Zaplątani” jest tak samo dobra, ale zupełnie inna. Tu jest poważniejszy ton, ale wciąż jest parnie, romantycznie i zabawnie.
Drew i Kate są razem od dwóch lat. Mieszkają razem, pracują razem, wszystko układa się idealnie. Tak jest, dopóki wszystko się nie popsuje. Aby pominąć wszelkie spoilery fabuły, po prostu wiedz, że jedziesz na przejażdżkę znaną jako „emocjonalny rollercoaster”. Głównego problemu i konfliktu w książce można było łatwo uniknąć, ale komunikacja nie zawsze jest mocną stroną tej pary. Jeśli para nie może się porozumieć, czy naprawdę mogą sprawić, że to zadziała?
Chociaż uwielbiam Drew Evansa, były chwile, kiedy chciałam go udusić. Ale nie mogłam się na niego gniewać zbyt długo. Jest po prostu zbyt kochany. Mimo, że jego działania były czasami schrzanione, zawsze kocha Kate i mam wrażenie, że udowadnia to w wielkim stylu. Kate też nie była idealna, ani nienaganna, ale bycie w jej głowie dało nam pewien wgląd w to, jak się czuła, więc łatwo było jej współczuć.
Zakręceni różnił się od Zaplątanych pod wieloma względami. Nadal się śmiałam, ale działo się też kilka poważnych rzeczy. Był pełen niepokoju, dramatu i stresujących chwil. Nieporozumienia, problemy w związkach, trudne wybory. To były ważne czynniki w tej historii. Czasami czułam, że autorka próbuje mnie torturować. Moje emocje były takie jak na kolejce górskiej.
Jestem zadowolona z tej kontynuacji. Ale porównuję tę część, niestety niekorzystnie do Zakręconych, nawet pamiętając, że nie jest napisana w tym samym stylu, co pierwsza książka.
Zaplątani jest napisana (w większości) z punktu widzenia Kate, nie dostajemy głosu Drew, co moim zdaniem uczyniło Zakręconych takim zwycięzcą. Kate nie jest tak zabawna jak Drew. Ale szczęśliwie dla nas, epilog jest w całości Drew, w którym dostajemy perełki mądrości mężczyzny.

I kolejna część serii Tangled! Tym razem historia opowiedziana oczami głównej bohaterki Kate. Uważam, że lepiej czytało mi się jak „opowiadał” to Drew. Nie do końca mi pasowało to do głównej bohaterki, a przynajmniej styl opowiadania. Jest to jednak mały szczegół, który nie wpłynął znacząco na moją ocenę tej książki.
Czasami drobne nieporozumienie może przynieść dużo cierpienia i ciężko jest wszystko odkręcić. Tak właśnie się stało w życiu Drew i Kate. Książka ma pełno akcji i niespodziewanych zwrotów akcji. Czy jest lepsza od pierwszej części? Odpowiedź na to pytanie myśle, że pozostawię wam. ☺️

Czasami drobne nieporozumienie może przynieść dużo...

Po przeczytaniu "50 twarzy Greya" myślałam, że już nigdy nie trafię na tak złą książkę. Ale powieść "Zakręceni" wyprowadziła mnie z błędu bardzo szybko, bo już po kilku kartkach. Skoro już zaczęłam to chciałam doczytać do końca, chociaż była to droga przez mękę. Co prawda nie czytałam pierwszej części, ale patrząc na tą, myślę, że niewiele straciłam. Coś, co przypuszczam miało być komedią pomyłek, jest jedną wielką tragedią. Bohaterowie o dojrzałości emocjonalnej przedszkolaków przez nieporozumienie się rozstają i rozpaczają, że bez siebie nie potrafią żyć, jak ona śmiała go tak skrzywdzić, a on ją jeszcze bardziej. Cały świat nie ma sensu i wszystko jest takie bee... A jak już sobie wyjaśniają tą całą farsę to tak się kochają, że robi się obrzydliwie słodko. Tak słodko, że aż dostaje się od tego mdłości.
Coś co zmieściłoby się w 2-3 rozdziałach, zostało rozwleczone na całą, niestety kiepską, książkę.
Może z 10 lat temu oceniłabym na 5, może i nawet na 6.
Ale teraz, to dla mnie już bzdury.

Niby banalna, lecz wciągająca 🙂

Niby banalna, lecz wciągająca 🙂

Moim zdaniem druga część zdecydowanie gorsza niż pierwsza. Bardzo dużo dygresji i opisów, które są niepotrzebne i muszę przyznać, że z tego powodu spore fragmenty omijałam. To, co tak bardzo podobało mi się w pierwszej części, napisane z perspektywy Drew, z perspektywy Kate nie zdaje egzaminu. Autorka niepotrzebnie zmieniała narratora, ponieważ według mnie Kate jest po prostu nudna i zwyczajna. Powód kłótni głównych bohaterów również mocno naciągany, a co za tym idzie - irytujący. Jestem fanką pierwszej części, ale druga mocno mnie zawiodła.

Polecam serdecznie!!! (podobnie jak całą serie) Super, że w drugiej części zapoznajemy się z punktem widzenia Kate :) Podobnie jak na pierwszym tomie mega się uśmiałam :) BARDZO POLECAM!!! :) cała seria wylądowała na liście ulubionych :)

Polecam przede wszystkim za poczucie humoru:)

Polecam przede wszystkim za poczucie humoru:)

• 2015
  • Romans