Best Kind of Broken

Okładka książki Best Kind of Broken Chelsea Fine
Okładka książki Best Kind of Broken
Chelsea Fine Wydawnictwo: Amazon Digital Services Cykl: Finding Fate (tom 1) literatura piękna
Finding Fate (tom 1)
Amazon Digital Services
2014-03-04
2014-03-04

Już od dawna żadna książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia.

Nie jest to kolejny typowy romans o nastolatkach. Opowiada o uczuciach w bardzo subtelny sposób i sprawia, że możemy naprawdę poczuć ból, stratę i cierpienie bohaterów.

Mimo, że tematyka może wydawać się oklepana, przecież jest tego bardzo dużo na rynku, to jednak wiem, że ta powieść zapadnie mi w pamięć, choć może to tylko dialogi, które mi o kimś przypominają? Nieistotne, fakt jest taki, że mimo trudnej tematyki potrafi łączyć ze sobą humor. Wszystko jest dopracowane, nieprzesadzone.

Lektura godna uwagi. Bardzo polecam!

Już od dawna żadna książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia.

To lato będzie gorące nie tylko z powodu wysokich temperatur.
Pixie nie spodziewa się, że w hotelu, gdzie ma pracować w czasie wakacji spotka Leviego, że będzie musiała go widzieć codziennie i dzielić z nim łazienkę.
To brzmi jak przepis na katastrofę...
Ale czasem z każdej katastrofy można wyjść cało, a prawda przyniesie rozwiązanie wszystkich problemów...

Historia Piexie i Leviego pozytywnie mnie zaskoczyła. Fabularnie ładnie się zamyka i zachwyca lekkością. Dobrze wpleciony wątek straty, poczucia winy i żałoby, która może czasem przygnieść swoim ciężarem.
Chociaż teoretycznie między Pixie a Levim nie dzieje się zbyt dużo, to sceny są tak dobrze opisane, że E.J. James mogłaby wziąć kilka lekcji. Seks, emocje i pożądanie kipią z każdej strony.

To lato będzie gorące nie tylko z powodu wysokich temperatur.
To brzmi jak przepis na katastrofę...

Historia...

hm..Mam trochę mieszane uczucia odnośnie tej książki;/
Była interesująca, momentami zabawna i zdecydowanie poruszająca ciekawe tematy jak : poczucie odosobnienia, poczucia winy, straty i oczywiście miłości oraz przyjaźni;)
Szkoda tylko, że czytając ją nie czułam ekscytacji co będzie za chwile.. a momentami nawet mi się dłużyło-__-
Mimo wszystko chyba sięgnę po dalsze części;)

hm..Mam trochę mieszane uczucia odnośnie tej książki;/
Mimo wszystko chyba sięgnę po dalsze części;)

Tak. Ta powieść jest przewidywalna.
Tak. Wiele wątków przewinęło się już w innych książkach.
Tak. Jest ona dość schematyczna.
A mimo to pełna uroku, zabawna i oczyszczająca. Pewnie, daleko jej do ideału, ale czy New Adult musi być ambitne i niebywale mądre czy wystarczy, że jest czarujące i wywołujące emocje?

Dla mnie zdecydowanie to drugie i może dlatego tak bardzo podobała mi się ta historia. Pojawia się w niej dokładnie taki typ bohaterów, jaki uwielbiam co stanowi jej największą zaletę. Już na samym wstępie dostajemy zabawną scenę z udziałem tej dwójki, a później ich słownych potyczek jest tylko więcej, co sprawiło mi ogromną radość i masę śmiechu. Pixie, jak samo imię wskazuje, jest rozkoszna. Nie tylko w byciu dobrą dziewczyną z poczuciem humoru, ale przede wszystkim w byciu jędzą. To taki typ bohaterki, który się po prostu lubi. Dość już naiwnych, zagubionych szarych myszek, dlatego tym bardziej doceniam kreację tej postaci, która była absolutnym przeciwieństwem tych określeń. No i Levi... Chłopak marzenie. Nie jakiś tam bad boy pozbawiony szacunku do kobiet. Normalny chłopak, który jest miły dla wszystkich oprócz swojej dawnej przyjaciółki. Ale to też nie tak, że nią gardzi i jest w stosunku do niej chamem. To raczej taki rodzaj czerpania satysfakcji z uprzykrzania jej życia. W bezczelny sposób, nie da się ukryć, ale równocześnie ciepły i przyjemny.

Fabuła opiera się głównie na konflikcie bohaterów, ich skrywanych tajemnicach, żalu i poczuciu winy. Właściwie można ją określić jako nieustanną walkę. Nie tylko ze sobą nawzajem, ale przede wszystkim wewnątrz siebie. Bohaterowie próbują jakoś wypełniać niezręczną przestrzeń wokół siebie, ale ich chemia i przyciąganie skutecznie im to utrudnia. Nie mogą się jednak dać jej złapać w swoje sidła, ponieważ przeszłość na to nie pozwala.
Bardzo podobało mi się połączenie skrywanego bólu i melancholii z poczuciem humoru. To nie jest smutna opowieść. To przezabawna, ale też przejmująca historia ludzi, którzy próbują poskładać się na nowo, określić swoje cele, priorytety, marzenia i uczucia oraz uporać się ze swoimi lękami.

Jeśli więc szukacie czegoś lekkiego, ale też z ukrytym ładunkiem emocjonalnym to Best kind of broken będzie idealnym wyborem. Oczywiście książka nie ukazała się jeszcze po polsku, ale wierzę, że tak się stanie, bo jest to pozycja warta uwagi. Nawet jeżeli bywa szablonowa i przewidywalna.

Tak. Ta powieść jest przewidywalna.
Tak. Wiele wątków przewinęło się już w innych książkach.
Tak. Jest ona dość schematyczna.

Dla mnie zdecydowanie to drugie i może dlatego tak bardzo...

To książka poruszająca prawdziwe życiowe tematy. Opowiada o historii młody ludzi, wiekiem dorosłych, ale podejmujących jeszcze niezupełnie dorosłe decyzje, które prowadzą do poważnych konsekwencji. Od pierwszych stron wydaje się, że to jakaś historyjka miłosna, jednak z każdym zdaniem okazuje się, że jest to książka o dwójce młodych ludzi, którzy znają się od dzieciństwa, przeżyli razem wiele sytuacji,ale i jedna ogromną tragedię, po której poczucie winy nie pozwala im dalej normalnie żyć. Jak poradzić sobie po utracie kogoś ważnego? Czy warto uciekać przed prawdą i unikać poważnych, szczerych rozmów?
Bardzo szybko i przyjemnie mi się czytało, choć chwilami było mi przykro, gdy uświadomiłam sobie, że gdzieś ktoś pewnie przeżywa podobne tragedie...
Przychodzi mi na myśl takie zdanie: książka na poziomie Sparksa...
Polecam.

Pixie i Levi - zdawać by się mogło, że żywią do siebie jakąś śmieszną, młodzieńczą nienawiść. Niestety szybko okazuje się, że nienawiść jest sposobem na wzajemne unikanie siebie i unikanie przeszłości. Przeszłości bolesnej dla obojga. Ona obwinia siebie, ona zaś siebie - oboje czują się winni śmierci Charity, najlepszej przyjaciółki Pixie i siostry Leviego.
Mimo, że książka jest przewidywalna i nie mamy przy niej opadu szczęki jak to czasami z new adult mimo wszystko bywa, to opowieść ma w sobie drugie dno. Nie jest przesycona nadmiernym seksem czy infantylnością. Nie oceniłabym jej jako genialną, ale myślę, że warto przeczytać.

Mimo, że...

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Opowiada o dwójce przyjaciół którzy utracili w wypadku kogoś bardzo bliskiego, po czym ich drogi się rozeszły jednak nie na długo, bo prawdziwa miłość zawsze przetrwa ! Polecam , bo książka jest wspaniała :)

Polecam ksiazka naprawdę dobra

Polecam ksiazka naprawdę dobra

Opowieść jakich wiele, ale bardzo przyjemnie się czytało.

Polecam :)

Opowieść jakich wiele, ale bardzo przyjemnie się czytało.

Polecam :)

Bardzo przyjemna, pełna humoru historia. Ciekawe postacie, brak sexu na co drugiej stronie, tutaj nawet buzi jest chyba dopiero pod koniec 😉 I to było fajne właśnie, opowieść skupiająca się na przeżyciach i emocjach. Nie mogłam się oderwać. Polecam.

• New Adult
  • 2015