Zaufaj mi, Anno

Okładka książki Zaufaj mi, Anno Joanna Opiat-Bojarska
Okładka książki Zaufaj mi, Anno
Joanna Opiat-Bojarska Wydawnictwo: Filia Cykl: Anna Rogozińska (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Anna Rogozińska (tom 2)
Filia
2015-01-28
2015-01-28

Druga część z Anną zdecydowanie lepsza niż pierwsza, zachęciła mnie do przeczytania trzeciej.....lektura jako przerywnik od cięższych tematów.....polecam

PAMIĘTAJ: Nie bierz narkotyków, bo Cię zmiotą z planszy. Dopalacze tym bardziej.

Co prawda nie dosłownie, ale takie jest przesłanie książki, o której napiszę Wam dziś kilka słów. Mimo iż Zaufaj Mi, Anno to kryminał, który pełni przecież funkcję rozrywkową, autorka w tradycyjny dla siebie sposób, przemyciła do fabuły ważny wątek społeczny, jakim niewątpliwie jest zażywanie dopalaczy.

Od początku tej książki, możemy wyczuć między zdaniami oryginalny styl pisania autorki, który nomen omen tak bardzo lubię. Połączenie prostego i chłodnego stylu, z poetyckimi wstawkami i opisami, to coś, co ewidentnie trafia w mój gust. Ponadto w tejże części trylogii, możemy poznać zakończenie pewnego wątku, który został poruszony w finale Słodkich Snów, Anno.

Jaki jeszcze element cechuje twórczość Joanny Opiat-Bojarskiej? Oczywiście research. W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że po przeprowadzeniu takiego researchu, śmiało można pretendować o miano doktoranta nauk chemicznych.

Znacie słynne „musimy się kiedyś spotkać”, kiedy przypadkowo zobaczymy się z dawno niewidzianymi znajomymi? Asia w świetny, ironiczny sposób kpi z tej wyświechtanej formułki. Ponadto poddaje też krytyce polityków. I oczywiście nie ma tu na myśli tej, czy innej opcji sceny politycznej. Chodzi tu o zawód sam w sobie i o to, z jak wielką degeneracją emocjonalno-społeczną idzie w parze.

Tradycyjnie już polecam Wam zarówno tę książkę, jak i całą twórczość autorki. Choć jest ona tak bogata, że sam mam jeszcze „kilka” tytułów do nadrobienia. Na szczęście, jeszcze nigdy nie zawiodłem się na książkach JOB.

Skoro tekst ten zacząłem od przestrogi, chcę go także w ten sposób zakończyć. Tym razem posługując się cytatem z powyższego kryminału. „Wolę być ostrożny, niż martwy”. ;)

Podejrzane interesy, tajemnicze zgony i dopalacze, które mimo że są tak szkodliwe i niebezpieczne, wciąż bywają tak łatwo dostępne, legalne.
W tej części przygód Anna Rogozińska próbuje rozwikłać tajemnice śmierci młodych mężczyzn, którzy najprawdopodobniej korzystali z dopalaczy. Sprawa wydaje się być skomplikowana, ale Anna nie spodziewa się niebezpieczeństwa, jakie jej grozi.
Fabuła książki jest ciekawa i wciągająca. Cała historia, obok wątku kryminalnego, plecie się z życiem osobistym Anny i jej nowego chłopaka Łukasza, którego można było poznać w poprzedniej części.

Poniżej oczekiwań.

Poniżej oczekiwań.

Słucham audiobooka I jest trochę lepiej jak w 1 tomie. Książka wstrząsa bo może dotyczyć każdego młodego człowieka. Seria pisana z kobiecej perspektywy, przyjemna, ale nie powalająca.

Hej zaczytani ❤

"- Co dają wam dopalacze?
- Wolność. Nic cię nie ogranicza, nawet ciało.
- Połączenie z Bogiem. Rozszerzają umysł. Więcej widzisz, więcej rozumiesz, więcej doświadczasz. To zajebiaszcze doświadczenia."

'Zaufaj mi, Anno' od @opiatbojarska_official to książka, którą trzeba przeczytać !!! Napisana jest FENOMENALNIE - nie można jej odłożyć na później - jak już się zacznie - trzeba dokończyć 😊

Główną bohaterką książki jest Anna Rogozińska - dziennikarka śledcza z Poznania. Kiedy przeprowadza wywiad z politykiem, którego syn wypadł z balkonu podczas sylwestrowej imprezy, Anna nie wie jeszcze, jak to spotkanie zmieni jej życie...

Odgórny zakaz zajmowania się "sprawą Grzegorza Króla" oraz kolejne ofiary tylko utwierdzają kobietę w przekonaniu,że to historia idealna dla niej.

Czy Annie uda się odkryć prawdę? Czy znajomość z prokuratorem pomoże jej przedostać się do informacji niedostępnych dla mas? I co wspólnego ze zmarłym synem polityka mają dopalacze?

Rozwiązanie będzie miało swój finał w dość wyjątkowym czasie ... zbliżają się walentynki ❤

Musici koniecznie przeczytać książkę @opiatbojarska_official !!! A ja koniecznie muszę nadrobić 2 części cyklu o Annie Rogozińskiej ❤❤❤❤ i nie tylko cykl o Annie... 😁

Hej zaczytani ❤

"- Co dają wam dopalacze?
- Wolność. Nic cię nie ogranicza, nawet ciało.

Trzyma w napięciu. Intryguje. Odczułam przewagę sensacji nad obyczajowością, w tym nie brakło po drodze... trupów, jak na kryminał przystało.

Anna Rogozińska tym razem bada temat dopalaczy. W Sylwestra z balkonu wypadł Grzegorz, syn polityka, z którym Anna przeprowadza wywiad. Brak śladów udziału osób trzecich, ale jego ojciec nie wierzy w przypadkową śmierć syna. Giną kolejne osoby. Wszyscy razem spędzali Sylwestra. W dziennikarskim śledztwie Rogozińskiej ponownie pomaga Łukasz, ale tym razem już jako jej chłopak oraz wychowanek jej ojca prokurator Wiktor Braun. Podobnie jak w pierwszej części Anna spotyka się z mordercą, tylko tym razem idąc na spotkanie nie ma o tym pojęcia. Książka do ostatniej strony trzyma w napięciu.

Lepsza od pierwszej części. Bardzo dobry kryminał.

Lepsza od pierwszej części. Bardzo dobry kryminał.

Długo nie trzeba było czekać, aby po pierwszej nieśmiałej próbie opowiedzenia o Annie Rogozińskiej, która, co ważne wypadła nad wyraz dobrze, pojawiło się drugie rozdanie z dziennikarką śledczą w roli głównej.

Pierwotnie Joanna Opiat-Bojarska chciała napisać tylko jedną książkę, ale tak się jej to spodobało, że po tej pierwszej pojawiły się kolejne. Lepsze, ciekawsze, bardziej przemyślane i zaangażowane twórczo. I co równie istotne autorka odkryła w sobie lekkość słowa w gatunku, jaki bez wątpienia stanowi literackie wyzwanie. Pierwszą udaną próbą w materii kryminału była powieść, Gdzie jesteś Leno?. Literackie narodziny Anny Rogozińskiej musiały być jedynie kwestią czasu.

Słodkich snów, Anno stanowi początek serii, gdyż odnoszę wrażenie, że na dwóch odsłonach się nie skończy. Pierwsze sukcesy w Primo TV i rodzinne dramaty, których byliśmy świadkami poznając po raz pierwszy Annę, jej śledztwo dotykające szemranych interesów dwóch lekarzy, a także piętno dramatu pod Otłoczynem – to w dużym skrócie wszystko to, czego doświadczyliśmy dzięki Annie w lekturze. (...)

Pełna treść recenzji książki dostępna w poniższym linku:

• Kryminał
  • Przeczytane 2023