Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe 4

Okładka książki Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe 4
Igor BrejdygantWojciech Chmielarz Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Crime+Investigation (tom 4) reportaż
reportaż
Crime+Investigation (tom 4)
Skarpa Warszawska
2021-10-27
2021-10-27
literatura polska

Patronaty LC

Okładka książki Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe 5 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Katarzyna Grochola, Robert Małecki, Małgorzata Rogala
Ocena 7,1
Opowiem ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Niewidzialne: Stop przemocy Katarzyna Grochola, Michał Kasprzyk
Ocena 5,0
Niewidzialne: ... Katarzyna Grochola,...

Mogą Ciebie zainteresować

Kupiłam książkę nieświadoma, że obejrzałam te reportaże w tv, i że są one niesamowicie wierne tamtym.
Nadal uważam, że historie świetnie opowiadają Igor Brejdygant oraz państwo Kuźmińscy, natomiast Pani Grochola jest zarówno marną pisarką, jak i marną reportażystką.
Polecam tylko zainteresowanym tematyką kryminalną.

Polecam tylko zainteresowanym tematyką kryminalną.

Czytało się bardzo płynnie. Historie były ciekawe. Książkę potraktowałem jako przerywnik pomiędzy bardziej wymagającymi książkami.

Ciekawy dobór autorów opowiadań, w szczególności warte przeczytania historia Jacka Piekiełko. True Crime pozwalające na próbę zrozumienia sprawców, jednak nie przy jednoczesnej chęci ich usprawiedliwienia. Książka ukazuje, że Polska to kraj z kartonu, w którym to ofiara musi się bronić sama, a winowajca nie odpowiada za swoje czyny.

Na półkach: , , , ,

Uwielbiam każdy tom z serii : "Opowiem ci o zbrodni". Najpopularniejsi, polscy Autorzy kryminałów i thrillerów przedstawiają po swojemu historie najgłośniejszych zabójstw, zaginięć i zbrodni zaplanowanych na "zimno", albo w amoku...🗡🔨💉

Tym razem spotykamy się z opowiadaniem Katarzyny Grocholi, które porusza wątek przemocy w rodzinie, a przede wszystkim kobiety - żony i matki, którą skrajne emocje popchnęły do najgorszego... Mamy fenomenalnie nakreślony przez Jacka Piekiełko, szokujący do granic wątek zaginionej kobiety; przykład masowego zabójstwa sparafrazowany przez Małgorzatę i Michała Kuźmińskich; bardzo smutny wątek nieodnalezionego chłopca w wersji Michała Małeckiego; historię pewnej pary, której miłość przegrała z nałogiem (I. Brejdygant), a na koniec moje odkrycie, czyli Joannę Opiat-Bojarską, która świetnie opisała niezwykłe trudną sprawę zabójstwa młodej dziewczyny, którą dzięki wielkiej determinacji, oraz pracy Archiwum X - po wielu, wielu latach udało się rozwikłać.

Polecam też obejrzeć te historie. Emitowane są na kanale Crime+Investigagion Polsat, a ich narrację prowadzą w/w pisarze. Tym razem w roli oprawców i ich ofiar wcielają się znani aktorzy. Doprawdy to wielka gratka dla fanów👍🙂👏🖤

Prawdziwi ludzie prawdziwe zbrodnie. Te najokrutniejsze popełniają często najbliżsi.

Ciekawe opowiadania zainspirowane faktami, dla osób interesujących się tematyką zbrodni całkiem dobra.

Seria krótkich opowiadań z kategorii true crime. Inspirowane prawdziwymi aktami spraw karnych napisana przez znanych pisarzy. Szybko się czytało, w jeden dzień chłonęłam, tak na zakończenie wypadu nad morze. Niektóre opowiadania były lepiej napisane, a niektóre gorzej. Oczywiście moim zdaniem. Atutem jest kwestia prawdziwych spraw, ale niestety nie przepadam za kryminałami. Może dlatego nie zachwycam się tymi opowiadaniami. Jednak dobrze się czytało. Wnioski z tych historii? Większość tych opisanych tragedii można było uniknąć.

Wcześniejsze części były całkiem dobre, tuta natomiast seria siadła.
To, co zaskoczyło mnie, to że rozdział napisany przez Grocholę podobał mi się najbardziej - zaskakująco dobrze rozczytane emocje i działania osoby współuzależnionej.

Wcześniejsze części były całkiem dobre, tuta natomiast seria siadła.

Schemat taki sam który znamy z poprzednich części, mimo wszystko format się już trochę wyczerpał - chyba najgorsza odsłona serii, chociaż dla fanów poprzednich części nie będzie specjalnym zawodem i będą bawić się podobnie co przy czytaniu poprzednich trzech części cyklu.

Jeszcze jeden dowód na to, że ten świat nie ma sensu ...

Jeszcze jeden dowód na to, że ten świat nie ma sensu ...

Dodaj cytat z książki Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe 4