Winny

Okładka książki Winny Joanna Opiat-Bojarska Patronat LC
Okładka książki Winny
Joanna Opiat-Bojarska Wydawnictwo: Burda Media Polska Sp. z o.o. kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Burda Media Polska Sp. z o.o.
2021-04-14
2021-04-14

Okładka książki Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe 4 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Katarzyna Grochola, Michał Kuźmiński, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska, Jacek Piekiełko
Ocena 6,6
Opowiem Ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Opowiem ci o zbrodni t.3 Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński, Bogdan Lach, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska
Ocena 6,7
Opowiem ci o z... Katarzyna Bonda, Ig...

Wyróżniona opinia i

Winny

przeczytanych książek 543 napisanych opinii 476

Często zdarza się, że jeden błąd popełniony z niewiedzy, chęci ochrony rodziny czy po prostu z nieświadomości rzutuje na całe życie danej osoby, jej rodziny czy otoczenia. I Marcin mając kilkanaście taki błąd popełnił. Teraz za niego płaci haracz. Książka ma duszną atmosferę. Nie ma tu jakiejś szalonej akcji ale napięcie stopniowo wzrasta. Czy da się jeszcze naprawić błąd z młodości? Kto stoi za całą ta sytuacją? Czy odpowiedzialność i sprawiedliwość dopadnie właściwych przestępców? Sprawdźcie.

"Dwutysięczny trzeci"!

"Dwutysięczny piąty"!
"Dwutysięczny dwunasty"!

No, błagam!
Oczy krwawiły.

"Nigdy nie uda mi się uciec. Zawsze będę inny."
_
Marcin w przeszłości popełnił błąd. Chciał chronić bliskich i myślał, że tak będzie lepiej.
Tylko dla kogo? Choć spłacił swoje długi, piętno winnego cały czas ciągnie się za nim. Czas rozwiązać zagadkę sprzed lat i uwolnić się od winy. Jednak nie jest to takie łatwe. Jest ktoś, komu zależy, aby prawda nie wyszła na jaw. I zrobi wszystko, aby uciszyć Marcina.
_
Początkowo nie mogłam się przyzwyczaić do stylu pisania Joanna Opiat Bojarska Jednak pamiętając jak bardzo podobały mi się jej wypowiedzi podczas forum na Warszawskie Targi Książki nie zniechęcałam się i czytałam dalej. Aż doszłam do momentu, gdzie zalałam się kawą, bo nie byłam przygotowana na to co przygotowała dla czytelnika autorka. Nie chcę Wam tu zdradzić za dużo ale jedno mogę Wam powiedzieć. Jest mroczno, tajemniczo i...

"Nigdy nie uda mi się uciec. Zawsze będę inny."

średniawo, a szkoda

średniawo, a szkoda

Oj słabe to było...
Początek mnie zaciekawł, podoba mi się styl Autorki, czytałem poprzednio jakąś książkę i naprawdę nieżle to się czytało. Tutaj niestety, czym dalej tym coraz gorzej. Temat i założeni do tej historii może i były dobre, ale wykonanie niedopracowane. Ciągle coś mnie irytowało w tej ksiażce, nie mogłem się skupić i wczuć w tę historię. Główny bohater - jego ciągłe narzekania i schematyczne czynności, miały chyba podkreślic przybytą traumę, ale dla mnie to było niewiarygodne i płytkie, wcale mu nie współczułem, choć myślę, że taki był cel Autorki. Pozstałe osoby biorące udział w tej historii, pojawiają sie znikąd, a ich uwiarygodnienie jest słabe i nieprzekonujace.
Powiem szczerze, że ucieszyłem się że doszedłem do końca tej książki.

Oj słabe to było...

Czasami zdarzają się w życiu sytuacje, że człowiek ponosi winę za coś, czego nie zrobił. Słyszymy o niesprawiedliwych wyrokach i ludziach, którzy spędzili znaczną część swojego życia w więzieniu za nieswoje czyny. Tak też jest w przypadku głównego bohatera książki Joanny Opiat Bojarskiej. Marcin musiał odbyć karę w poprawczaku za morderstwo, którego nie dokonał, po to, by chronić kogoś (w)innego.
Głównego bohatera poznajemy jako dorosłego mężczyznę, który po wyjściu z poprawczaka układa sobie życie, ale nie potrafi odciąć się od przeszłości i dąży do odkrycia prawdy. Bardzo szybko uświadamia sobie, że komuś bardzo zależy na tym, by prawda o minionych wydarzeniach nigdy nie ujrzała światła dziennego.

"Winny" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Joanny Opiat-Bojarskiej i muszę przyznać, że książka mnie zaintrygowała tak bardzo, że nie mogłam się od niej oderwać.
Jej akcja toczy się w Inowrocławiu, w którym nigdy nie byłam, a bohaterowie są postaciami złożonymi. Podobała mi się dynamika wydarzeń, powroty do przeszłości i opisy nadwrażliwości Marcina na bodźce.
Zdecydowanie polecam.

"Winny" Joanny Opiat - Bojarskiej hmm...mam mieszane uczucia co do tej książki.
Zaczyna się w mało ciekawy sposób. Zdarzenia na pozór niepowiązane ze sobą, przeskoki czasowe, opisy zaburzeń głównego bohatera - trudno było mi się "wgryźć" w tę powieść. Dopiero po pewnym czasie zaczęłam rozumieć i bohatera i jego motywy działania.
Po przebrnięciu wstępu akcja nabiera tempa i rumieńców. Wszystko wskakuje na swoje miejsce. To nie jest typowy kryminał, ale tym bardziej warto po niego sięgnąć. Fabuła jest bardzo interesująca, porusza bardzo trudny problem jakim jest pedofilia.
Marcin, po siedmiu latach spędzonych w więzieniu za zabicie dziecka, opuszcza Poznań, aby rozpocząć nowe życie w Inowrocławiu. Postanawia również odnaleźć prawdziwego mordercę, jednak kolega, który miał mu we wszystkim pomóc zostaje zamordowany. Bohater dociera w końcu do osoby, która zmarnowała mu życie i przez którą siedział w więzieniu.
Kim jest prawdziwy morderca? Będziecie zaskoczeni.
Powieść, mimo ciężkiego początku, ma bardzo duży potencjał. Polecam.

"Winny" Joanny Opiat - Bojarskiej hmm...mam mieszane uczucia co do tej książki.
Po przebrnięciu wstępu akcja nabiera tempa i...

Na półkach: , , , ,

Dobra i wciągająca powieść, z intrygującą fabułą, którą porusza bardzo drażliwy temat jakim jest pedofilia. Niestety, trochę zbyt wolno się rozkręca, co momentami dość mocno mnie nużyło. Bohaterowie ciekawi, zmagający się z własnymi demonami, dzięki czemu stali się bardziej realni, bardziej ludzcy, zniszczalne i niezwykłe wrażliwi. Całość frapująca i godna uwagi.

NO cóż... Średnio mnie wciągnęło i ze średnim zaangażowaniem czytałem.
Moje okolice czyli Inowrocław i Bydgoszcz oraz Sławęcinek. Ogrodnik. Był nawet Radek - spec od komputerów. Pączki od Piekusia. (Rewelacja ) . Tężnia czyli Solanki. Piekne!!!
Jako były mieszkaniec Inowrocławia faktycznie klimat jest taki jak w książce czyli jest wolniejsze i spokojniejsze niż w Poznaniu.
Sam wątek kryminalny i szukanie prawdy na przeciętnym poziomie. Brawo za wnikliwe analizy topografii.
Marcin Rybacki poszedł do poprawczaka za morderstwo, którego nie popełnił. Całe dalsze życie jest z piętnem mordercy i pedofila. Udaje się po latach rozwikłać zagadkę kto zabił i gwałcił.

NO cóż... Średnio mnie wciągnęło i ze średnim zaangażowaniem czytałem.

Bardzo dobra książka. Do rewelacji brakowało jakiegoś zaskoczenia na koniec.
Polecam.

Bardzo dobra książka. Do rewelacji brakowało jakiegoś zaskoczenia na koniec.
Polecam.