Porwana

Okładka książki Porwana Róża Lewanowicz
Okładka książki Porwana
Róża Lewanowicz Wydawnictwo: Replika Cykl: Porwana (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Porwana (tom 1)
Replika
2014-02-18
2014-02-18
literatura polska

Książka dobra, pomysł też.
Jedyna wada tej książki to zbyt rozwinięte tematy, które nic nie wnosiły. Rozmowy między bohaterami a w szczególności tymi z wojska, większość można pominąć, pisząc je a czytelnikom czytając.

Książka dobra, pomysł też.

Wciągająca historia, ciekawi bohaterowie. Jedyny minus to przerost dialogów.

Wciągająca historia, ciekawi bohaterowie. Jedyny minus to przerost dialogów.

"Niebezpieczna przeszłość"
"Ryzykowna chwila"
Bardzo dobre powieści. Nie znałam autorki wcześniej i mile się zaskoczyłam.
Przede wszystkim w końcu miałam co czytać. Każda z powieści ma ponad 700 stron. Ostatnio mam wrażenie, ze zazwyczaj te powieści są coraz krótsze. Jakiś czas temu chyba standardem było 400 stron. obecnie trafiam na książki po 200 parę stron. Dla mnie to trochę za mało.
Druga kwestia: pomysł na fabułę i duża dynamika akcji. Tyle stron, a czytelnik w ogóle się nie nudzi. Mnóstwo akcji.
Kolejna rzecz: świetnie poprowadzone wątki poboczne, obyczajowe, miłosne, przyjacielskie. Dużo w tym emocji oraz zaangażowania.
No i ukazanie życia w mundurze. Pokazanie różnych patologii, szowinizmu, nielojalności kobiet wobec siebie nawzajem.
Naprawdę dobrze się to czytało i chętnie sięgnę po trzeci tom jeśli się pojawi...
Polecam!

"Niebezpieczna przeszłość"
"Ryzykowna chwila"
Bardzo dobre powieści. Nie znałam autorki wcześniej i mile się zaskoczyłam.

Książka w wersji audio. Bardzo dobrze utrzymane tempo akcji. Badanie kilka wątków porwania głównej bohaterki, przez policję, wojsko i męża ujęte w krótkich rozdziałach. Biorę sie za drugą część.

Powieść bardzo dynamiczna, pełna akcji. Zagadka z przeszłości, tajemnice, niespełnione nadzieje. Trochę oderwana od rzeczywistości, ale bardzo ciekawa.

Ciekawa pozycja, chociaż trudna do słuchania z uwagi na dużą liczbę bohaterów i zasypanie nazwiskami. Trudno było mi się połapać, czy dobrze łączę imię z nazwiskiem, ze musiałam sobie zrobić listę. Niestety, pamięć wzrokowa funkcjonuje u mnie sprawniej niż słuchowa.

Świetna książka, a właściwie cała trylogia, bo dochodzi jeszcze "Przebudzona" i "Wyzwolona". Trzyma w napięciu, wartka akcja, spora dawka poczucia humoru. Polecam.

Super polecam. Jestem facetem, ale naprawdę Pani Róża ciekawie pisze. Naprawdę polecam a szczególnie facetom, przyda im się.

Książka bardzo nierówna. Były fragmenty, od których nie mogłam się oderwać, a były takie, które bardzo się dłużyły.

Pierwsza połowa książki była dość obiecująca, ale stopniowo traciłam zainteresowanie tą mało emocjonalnie poprowadzoną historią. Nie chciało mi się też zapamiętywać wciąż pojawiających się nazwisk. Chcę, by książki mnie bawiły, wzruszały, trzymały w napięciu - ta mnie męczyła.

• 2015