Eben AlexanderPtolemy Tompkins Wydawnictwo: Znak Literanova zdrowie, medycyna
The Map of Heaven. How Science, Religion, and Ordinary People Are Proving That the World Beyond Is Real
Rafał Śmietana
Znak Literanova
neurochirurg naukowiec mózg śpiączka niebo
zdrowie, medycyna
Rafał Śmietana
neurochirurg naukowiec mózg śpiączka niebo

Nie wiem, czy ta książka jest nudna, czy trudna i nie mi to oceniać, ale czytało się ciężko.
Listy osób, które miały swoje przeżycia z innego świata- bardzo ciekawe. Zaś te wszystkie opisy naukowe mocno znudziły...
Morał dla mnie z tej książki jest jeden, że warto być dobrym człowiekiem i kierować się miłością w swoim życiu. Za przypomnienie tego przesłania Autorowi dziękuję 😉

Niestety nie polecam.
Nie wiem,czy jest wina tłumaczenia, czy autora, ale nie byłam w stanie pozbyć się wrażenia,że cała książka to lanie wody. Najciekawsze są w niej listy od czytelników, w których dzielą się doświadczeniem nieba, jakie mieli okazję przeżyć. A cała reszta jest niekończącym się owijaniem w bawełnę. Wspaniały temat, a potraktowany w tak nieciekawy sposób....

Wydaje mi się, że to musi być niesamowicie wielka i piękna łaska, gdy ktoś, kto na co dzień ma niewiele wspólnego z Kościołem, deklaruje się jako ateista lub agnostyk, nagle doświadcza czegoś, co całkowicie zmienia jego sposób myślenia, co sprawia, że zaczyna wierzyć. Właśnie takiego „cudu ponownych narodzin” doświadczył, jak sam deklaruje, Eben Alexander. I jak się okazuje...

"Każdy z nas nosi głęboko zakopane w sobie wspomnienie nieba"

Książka jest połączeniem naukowych rozważań z opisami doświadczeń autora i ludzi, którzy zetknęli się z inną rzeczywistością. Przeszkadzało mi pomieszanie idei różnych religii, dlatego nie wiem czy sięgnę po kolejną książkę tego autora.

Jako osoba wierząca mam mieszane uczucia. Nie żebym uważał, że moje "dogmaty" są ważniejsze. Nie odmawiając realności opisanych przeżyć łatwo popaść w błąd samoobjawienia. Owszem, ludzie doświadczają objawień, kontaktów z tamtym światem, i zaadniczo nie są one sprzeczne z teologią, ale najpełniej objawienie to przekazał Bóg najpierw przez proroków w Starym Testamencie, a...

Czytanie tej książki to może nie droga przez mękę, ale droga przez kaszę mannę zakrapianą oliwą.

Zupełnie bez wyrazu. Ni to rozprawa filozoficzna, ni traktat naukowy. Trąci pseudointelektualnym bełkotem rodem z poradników o wszystkim i o niczym, które wykwitały jak grzyby po deszczu w latach 90-tych.

Choć zagadnienia dotyczące życia po życiu, pogranicza życia i śmierci,...

Książka dla wszystkich interesujących się sferą duchową człowieka.Przyjemnie się czyta. Warto.

Książka o wiele gorsza niż pierwsza część. W zasadzie jest to parę listów od osób, które rzekomo miały do czynienia z fenomenem życia po śmierci. Może przyjemnie się ją czyta, ale tego typu opisy można z pewnością znaleźć w internecie.

1950

Myślę, że tym razem Autor może bardzie zaciekawić osoby, które poszukują naukowych podstaw wywodów, interesują się filozofią, mają potrzebę spojrzenia na problem z różnych perspektyw. Choć dla mnie (mimo, iż nauka jest mi bliska) problem naszego istnienia i istnienia życia po życiu ma wciąż bardziej duchowy wymiar, oparty na wierze, której nie muszę naukowo potwierdzać.

Super

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • 2014
  • 2015
  • 2019
  • Biblioteka
więcej mniej

Eben Alexander Mapa nieba. Nauka, religia i zwykli ludzie udowadniają, że zaświaty naprawdę istnieją Zobacz więcej