Serce świadomości. Podróż neurochirurga w świat zjawisk niewyjaśnionych

Tłumaczenie: Rafał Śmietana
Wydawnictwo: Znak
7,48 (27 ocen i 23 opinie) Zobacz oceny
10
3
9
3
8
7
7
8
6
3
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
Living in a Mindful Universe: A Neurosurgeon's Journey into the Heart of Consciousness
data wydania
ISBN
9788324056163
liczba stron
464
kategoria
zdrowie, medycyna
język
polski
dodała
Ag2S

Nowa książka Ebena Alexandra, autora międzynarodowego bestsellera "Dowód", znakomitego naukowca i wykładowcy Harvardu, który doświadczył życia po śmierci. Szanowany neurochirurg, sceptyk i racjonalista, w czasie kilkudniowej śpiączki przeżył śmierć kliniczną i doświadczył życia po drugiej stronie. To wydarzenie wstrząsnęło jego światopoglądem. Był tak głęboko przekonany o autentyczności tego...

Nowa książka Ebena Alexandra, autora międzynarodowego bestsellera "Dowód", znakomitego naukowca i wykładowcy Harvardu, który doświadczył życia po śmierci.

Szanowany neurochirurg, sceptyk i racjonalista, w czasie kilkudniowej śpiączki przeżył śmierć kliniczną i doświadczył życia po drugiej stronie. To wydarzenie wstrząsnęło jego światopoglądem. Był tak głęboko przekonany o autentyczności tego doznania, że postawił na szali swoją karierę naukową, aby zbadać zjawiska niewytłumaczalne i oddać sprawiedliwość tym, którzy ich doświadczyli.

Eben Alexander naukowymi metodami bada zjawiska niewyjaśnione: od przeczuć, proroczych snów czy déjà vu, które dobrze znamy, po kontakty ze zmarłymi, telepatię, doświadczenia nieba, uzdrawianie za pomocą energii, wspomnienia z minionych wcieleń czy przebłyski geniuszu. Łączy wywód naukowy ze świadectwami osób, które doświadczyły niewytłumaczalnego.

"Serce świadomości" to książka, która dowodzi, że to, co niewyjaśnione, mówi więcej o rzeczywistości wokół nas, niż zwykliśmy sądzić. Pokazuje, że te doświadczenia są prawdziwe, głębokie i wartościowe. Największa zagadka nauki może stać się dla nas prawdziwym źródłem wewnętrznej mądrości i spełnienia.

 

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
    Obecnie jeszcze nie ma dyskusji powiązanych z tą książką.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (213)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 1520
Wioleta Sadowska | 2019-03-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 marca 2019

"(…) konwencjonalne rozumienie rzeczywistości, a wraz z nim wyjaśnienia proponowane przez naukę materialistyczną, jest całkowicie fałszywe i złudne".

Trudno przejść obojętnie nad tym, gdy pod wpływem własnych doświadczeń, szanowany neurochirurg, będący zatwardziałym racjonalistą, nagle zmienia zupełnie swój światopogląd, a co więcej, stawia na szali swoją karierę naukową, aby zgłębiać to, co dotychczas niewyjaśnione. Być może to swoisty chichot losu, a być może nieprzypadkowe działanie mające na celu coś nam uzmysłowić.

Doktor Eben Alexander to neurochirurg z dwudziestopięcioletnim stażem, który przez piętnaście lat pracował w różnych szpitalach. W 2008 r. pod wpływem zakażenia zapadł w śpiączkę, w której przebywał przez tydzień. Po cudownym wybudzeniu opowiedział rodzinie o tym, że doświadczył życia po drugiej stronie. Swoje przeżycia opisał w książce pt. "Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo", która stała się...

książek: 143

"Jeśli wykluczy się niemożliwe, to, co, pozostanie, choćby całkiem nieprawdopodobne, musi być prawdą."

Właśnie wróciłam z innego wymiaru świadomości. Książka tak niesamowicie mnie wciągnęła, że przepadłam na kilka dni.
W prawdzie umysł jeszcze nie ogarnia wszystkiego ale nie jest źle, tylko po takiej lekturze znowu do mojej głowy napływa milion myśli i pytań - to chyba efekt uboczny takich książek.

Autor, neurochirurg, który przeżył śmierć kliniczną i był jedną nogą po drugiej stronie ukazuje nam nie tylko swoje przeżycia, które doświadczał w trakcie śpiączki ale naświetla nam badania nad mózgiem i umysłem, próbując rozwikłać tajemnicę świadomości.

Łączy znajomość takich nauk jak neurochirurgia, astronomia, fizyka kwantowa, kosmologia z metafizyką, starożytnymi mądrościami, współczesnymi technologiami i rzeczami, których nigdy nie ogarniemy.
Wraz ze swoją partnerką Karen, która weszła już na wyższy level (w którym możliwe staje się "wychodzenie z ciała", czy rozmowy...

książek: 89
Ania_Pawlowska | 2019-03-14
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 14 marca 2019

Eben Alexander to szanowany, amerykański neurochirurg. Jest autorem autobiograficznej książki “Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył niebo”,międzynarodowego bestsellera. Jest znakomitym naukowcem i wykładowcą Harvardu, który doświadczył życia po śmierci.

Pewnego dnia w 2008 roku stracił przytomność i zapadł w głęboką śpiączkę w następstwie bakteryjnego zapalenia opon mózgówo - rdzeniowych i właśnie będąc na pograniczu śmierci doświadczył niewytłumaczalnych zjawisk. To właśnie o nich czytamy w jego najnowszej książce “Serce świadomości, podróż neurochirurga w świat zjawisk niewyjaśnionych. “
Eben był objęty specjalistyczną opieką przez cały czas trwania śpiączki, lekarze nie dawali mu dużych szans na przeżycie, a kiedy po tygodniu wybudził się, nikt nie krył zdumienia.
Mózg doktora Ebana uległ poważnym uszkodzeniom z powodu śmiertelnego zapalenia opon mózgowych. Ta część mózgu, czyli kora nowa odpowiedzialna za kształtowanie...

książek: 2702
ewelina zdaniewicz | 2019-03-13
Przeczytana: 13 marca 2019

Książka składa się z szesnastu rozdziałów, w których autor porusza mnóstwo kontrowersyjnych tematów takich jak na przykład telepatia, przeczucia i intuicja, reinkarnacja, wspomniane już wcześniej kontakty z duchami, prorocze sny, a także pozytywne nastawienie i ogólny optymizm, który u osoby nieuleczalnie chorej może doprowadzić do całkowitego wyzdrowienia. Do każdej z wymienionych kwestii autor dodaje obudowę naukową oraz przytacza historie, które zasłyszał od innych ludzi, poznanych na różnego rodzaju seminariach. Wydaje się więc, że spotykamy się na gruncie, gdzie nauka łączy się z duchowością, ale czy na pewno?
Powiedzmy sobie jedno: te dwie kwestie w powszechnym rozumowaniu raczej nie idą ze sobą w parze. Naukowcy najczęściej deklarują, że są ateistami, że jedyne, w co wierzą, to nauka i osiągnięcia ludzkiego rozumu. I nagle przychodzi naukowiec, lekarz zresztą, a więc osoba mająca świadomość, że do życia potrzebne jest przede wszystkim poprawne funkcjonowanie wszystkich...

książek: 375
melody | 2019-03-19
Na półkach: Przeczytane

„Serce świadomości. Podróż neurochirurga w świat zjawisk niewyjaśnionych” jest to kolejna książka w dorobku Ebena Alexandra, zaraz po takich bestsellerach jak m.in. „Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo”.

Eben Aleksander, doświadczony neurochirurg i wykładowca Harvardu po przeżyciu śmierci klinicznej postanowił w nieco mniej sceptyczny sposób podejść do doświadczeń związanych z tematyką życia po śmierci. Na podstawie swoich oraz przeżyć innych ludzi, przedstawia nam inną wizję rzeczywistości wokół nas.

Tak jak w przypadku pozostałych książek zostajemy przeniesieni dosłownie do innego wymiaru, gdzie to, co ziemskie zaciera się, i pozostaje obcowanie z boskością.

Książka skierowana jest to szerokiego grona czytelników, o czym jesteśmy od razu informowani już w przedmowie. Naukowe fakty, jak i aspekty duchowe zostają połączone i przedstawione czytelnikowi, także w odniesieniu do osobistych przeżyć ludzi, którzy przez...

książek: 134
Sal | 2019-03-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 09 marca 2019

SERCE ŚWIADOMOŚCI – Eben Alexander, Karen Newell. Wyd. Znak
Pewnie wielu z was czytało książkę „DOWÓD” tego samego autora. Jeśli nie czytaliście to na pewno o niej słyszeliście, gdyż autor ruszył w trasę promocyjną po Europie i był również w Polsce.
Historia znakomitego , szanowanego neurochirurga , bardzo racjonalnie podchodzącego do spraw życia i śmierci obiegła cały świat. Człowiek , który na skutek bakteryjnego zapalenia opon mózgowych zapadł w wielodniową śpiączkę i miał bliskie zeru szanse na w ogóle życie a co dopiero na powrót do samodzielności , głośnym echem odbiła się w środowisku również medycznym.

Eben Alexander nie tylko wyszedł z śmiertelnej choroby , nie tylko wrócił do normalnego życia ale i do swojego jakże trudnego i precyzyjnego zawodu! Fakt ten jednak przewrócił jego całe bycie , światopogląd i podejście do medycyny o 180 stopni. Od tego czasu stał się wnikliwym badaczem również i tej drugiej, nieuchwytnej dla medycyny strony.

W „Dowodzie” opisuje swoje...

książek: 629
Monika Szulc | 2019-03-07
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 07 marca 2019

Eben Alexander to znany i szanowany neurochirurg. Sceptyk i racjonalista zmienił swoje podeście do świata po niezwykłym przeżyciu. 10 listopada 2008 roku stracił przytomność i trafił do szpitala. W wyniku bakteryjnego zakażenia opon mózgowo-rdzeniowych zapadł w śpiączkę. Siedem dni było dla Ebena niezwykłym przeżyciem, ponieważ doświadczył pięknej podróży. Po przebudzeniu postawił na szali swoją karierę, by zrozumieć i wyjaśnić swoje doświadczenia.

Książka podzielona jest na szesnaście rozdziałów, z czego pierwsze sześć dotyczą w szczególności nauki. Neurologia, fizyka kwantowa i dużo fachowych określeń. Autor poszukuję wyjaśnień, rozmawia ze specjalistami i uczestniczy w licznych spotkaniach. Przyznaję, że te rozdziały momentami były nużące i brakowało mi w nich mocniejszych akcentów. Dalej jest już znacznie lepiej i dałam się porwać historii opowiedzianej przez Ebena. Autor wraz z Karen Newell, która w pewnym sensie jest duchowym przewodnikiem bohatera, pomaga mu zrozumieć...

książek: 54
ZzM | 2019-03-18
Na półkach: Przeczytane

Pierwsza książka tego autora, z którą się spotykamy i od razu strzał w dziesiątkę... zostajemy z nim na dłużej.... Chyba pierwszy raz jesteśmy tak zmieszane uczuciowo po przeczytaniu książki... "Serce świadomości" to coś więcej niż zwykła książka... skłania nas ona do wielu refleksji, poddajemy analizie własne przemyślenia, a nawet odnosimy się do przeżywanych wspomnień...
Ale zacznijmy od początku... książka składa się z szesnastu rozdziałów, w których porusza mnóstwo tematów, można nawet rzec kontrowersyjnych tematów, a są nimi między innymi: telepatia, przeczucia, intuicja, reinkarnacja, kontakty z duchami, prorocze sny itp. Ogólnie pisząc rozdziały dotyczą życia po śmierci. Ale czyjego życia?...
No właśnie... pewnego dnia Eben (neurochirurg - autor książki) stracił przytomność i zapadła w głęboką śpiączkę z powodu bakteryjnego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Był on objęty specjalistyczną opieką przez cały czas trwania śpiączki lekarze nie dawali mu dużych szans na...

książek: 1643
Pinko1700 | 2019-03-15
Na półkach: 2019, Przeczytane

Choć nauka oraz medycyna z roku na rok robią coraz większe postępy, to wciąż nie znamy odpowiedzi na najbardziej intrygujące nas pytania- co dzieje się z człowiekiem po śmierci? Czy istnieje Niebo oraz Piekło? A co z ludźmi w śpiączce? Jedni twierdzą, że takie osoby odbierają wszelkie bodźce zewnętrzne- słyszą nas i na jakimś poziomie świadomości próbują odpowiedzieć, choć żaden gest nie przebija się do świata rzeczywistego. Inni obstają przy swoim- kiedy jesteś w śpiączce, nie czujesz nic. Nie słyszysz, a świat zewnętrzny zupełnie Cię nie interesuje. Mózg jest jakby w stanie spoczynku, nie tworzy dla Ciebie żadnych pięknych obrazów. A jednak znalazł się ktoś, bardzo szanowany neurochirurg, który po spędzeniu dłuższego czasu w śpiączce postanowił podzielić się swoimi odczuciami. Otwarcie dzieli się ze światem każdym uczuciem, każdym obrazem, jaki "nawiedził" go w tym trudnym dla jego organizmu okresie.

Historie z życia wzięte, dotykające tak nieustannie tajemniczego tematu jakim...

książek: 507
ansomia | 2019-03-17
Przeczytana: 16 marca 2019

Nie wszystko możemy racjonalnie wytłumaczyć. Nie wszystko jesteśmy w stanie zrozumieć. Przyjmowanie pewnych zjawisk na wiarę jest dla wielu osób niemożliwe. Niektóre kwestie wymagają głębszych badań i analiz. Bez wątpienia możemy zaliczyć do tego przeczucia, sny prorocze, telepatię czy doświadczenia życia po drugiej stronie.

Eben Alexander, znany przez wielu jako autor Dowodu, 13 marca powrócił z nową powieścią pt. Serce świadomości. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak; traktuje o przeżyciach, których pisarz doświadczył podczas śmierci klinicznej. Stara się on rozwikłać istotę świadomości, powołując się na różnego rodzaju badania nad umysłem.

Kim jest Eben Alexander? Naukowcem i wykładowcą Harvardzie. Neurochirurgiem, który od zawsze uchodził za racjonalistę. W 2008 roku pod wpływem silnego zakażenia zapadł w śpiączkę. Pisarz cierpiał wówczas na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Lekarze dawali mu nikłe szanse na powrót do zdrowia, za cud więc uznano wybudzenie się...

zobacz kolejne z 203 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd