Więcej czerwieni

Okładka książki Więcej czerwieni Katarzyna Puzyńska
Okładka książki Więcej czerwieni
Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lipowo (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Lipowo (tom 2)
Prószyński i S-ka
2014-09-04
2014-09-04
literatura polska literatura XXI wieku literatura kryminalna Lipowo zabójstwo Daniel Podgórski kryminał powieści polskie powieści

Drugi tom serii o mieszkańcach Lipowa i okolicznych miejscowości i drugi raz świetna zabawa przy rozwiązywaniu zagadki :) dalsze losy głównych bohaterów i tu, moim zdaniem, niepotrzebne dramy. Chętnie sięgnę po tom trzeci, żeby się przekonać, co tam jeszcze się u nich w życiu wydarzy :)

Kopia pióra Lackberg, zaledwie na cztery z minusem.

Kopia pióra Lackberg, zaledwie na cztery z minusem.

Może być, ale ta pani komisarz jakaś dziwna. Oby to nie szło w tą stronę.

Może być, ale ta pani komisarz jakaś dziwna. Oby to nie szło w tą stronę.

Wracam do Lipowa po dłuższej przerwie, ponownie mamy trudną sprawę do rozwiązania, w którą zaangażowana jest Policja z Lipowa i Brodnicy. Łączą oni siły alby złapać mordercę, który sieje postrach w okolicy.

Książkę czytało mi się dobrze, historia mnie wciągnęła, chociaż jak dla mnie była za bardzo rozbudowana, fragmentami się gubiłam w działaniach Policji. Dopiero pod koniec akcja nabrała tempa i puzzle zaczęły do siebie pasować.

Jestem zainteresowana aby przeczytać kolejne tomy, a wiem że jest ich kilkanaście , także będę miała co nadrabiać w kolejnych miesiącach/latach.

Jest to moja ostatnia książka w tym miesiącu. To był dobry czytelniczo miesiąc.

Pierwsza część była wg mnie rewelacyjna, Klementyna niesamowita (świetnie oddana przez lektorkę audiobooka),cała społeczność Lipowa ciekawie pokazana. W drugiej części zauroczenie Klementyny trochę dziwaczne a umizgi starszych pań do ratownika po prostu głupie ( nigdy czegoś takiego nie widziałam). To mi najbardziej przeszkadzało. Urok nowości trochę zbladł więc słuchałam z mniejszym ale jednak zaciekawieniem. Na pewno przesłucham dalsze części serii ale po przerwie na inne książki.

Kolejny świetny tom przygód policjantów z Lipowa. Jak już wiem kto jest podejrzany to autorka mnie zaskakuje :)

1966

Dobry, prosty kryminał.

Dobry, prosty kryminał.

Cudownie wciągająca. Pozdiał formalny książki napędza intrygę. Zakochałam się w tej autorce:)

Super intryga, godna Aghaty Christie! Mała społeczność, wszyscy podejrzani, każdy z motywem. A wszystko po to aby na końcu okazało się zupełnie co innego niż przypuszczaliśmy!
Lepsza niż 1 cześć i na szczęście Klementyna mniej irytująca:)

Lepsza niż 1 cześć i na szczęście Klementyna mniej irytująca:)

Wysłuchana w audiobooku. Trochę działała mi na nerwy maniera czytania lektorki, ale to kwestia gustu. Oprócz tego to całkiem ciekawa historia i na pewno sięgnę po kolejne części sagi.