Pan śmierć i dziewczyna

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
historyczna

Arthaniel | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Byłem przekonany, że to pojedyncza historia, jak w przypadku genialnego Pixy, a tu niespodzianka: zbiór krótkich nowelek komiksowych. Spośród nich kilka jest naprawdę niezłych - te o Panu Śmierć i Candy są super, tak samo wszystkie z cyklu o Psychopatycznym Świętym Mikołaju. Reszta to niestety średniawki, ale całość rekompensuje niesamowita (/paskudna?) kreska Anderssona, świetne (/obrzydliwe?) projekty postaci, rewelacyjne (/kompletnie nieumiejętne?) kadrowanie i zabawa z drugim planem (dzięki czemu można podziwiać jeszcze więcej brzydoty w tle!). Warto przeczytać, ale na początek polecam jednak zapoznać się z Pixy, bo wiem, że gdybym zaczął swoją przygodę z twórczością Anderssona od tego albumu, po Pixy raczej nigdy bym nie sięgnął.

Ktrzn Jnt | 2015-01-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Smolistoczarne poczucie humoru, szaleństwo ludzi i przedmiotów, niekonwencjonalna przemoc, nietypowe relacje miłosne - Max Andersson nie zostawia niczego na koniec. Treści dopełnia mocna, drzeworytowo-zinowa kreska stanowiąca idealny środek wyrazu dla brutalnych refleksji autora. Lektura tej książeczki była jak łyk świeżego powietrza, skok na bungee i wystawa Rolanda Topora w jednym.

P.S.
Jeśli sądzisz, że mężczyzna nie jest w stanie dokonać samozapłodnienia za pomocą penisa i kilku pryszczy - GO FOR IT.

p.s.2
Odradzam lekturę cierpiącym na trypofobię.

Brukselka | 2015-08-26

Kilka rzeczy naprawdę mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się. Epizody z Jasiem Pistoletem wymitają, ale narządy przekraczające granice i bezdomni gnieżdżący się w ścianach domu, chyba mi się jeszcze trochę poodbijają. Właśnie te krótsze historie były ciekawe, ale ta tytułowa dość średnia, chyba przez dość obrzydliwy charakter.

figgin | 2011-01-16

Mroczne, surrealistyczne, niepokojące. Każda opowieść z osobna jest niezła, ale razem nużą.

damciban | 2016-10-08
Na półkach: Komiks, Przeczytane