Pixy

2005-12-01
Wojciech Góralczyk
komiks kultura gniewu

Okładka książki Bośniacki płaski pies Max Andersson, Lars Sjunnesson
Bośniacki płas... Max Andersson, Lars...

Najdziwniejszy, a jednocześnie najbardziej zapadający w pamięć komiks, jaki czytałam. Odpycha i przyciąga jednocześnie. Bardziej boli niż bawi.

Komiks w undergroundowym klimacie, trochę punkowo, nieco à la Tim Burton. To prosta historia, ale jak ktoś nie będzie miał zbyt dużych oczekiwań, to zabawa może być przednia.

Ależ to jest po&^$%#@*&^e, 9/10, musisz przeczytać!

Ależ to jest po&^$%#@*&^e, 9/10, musisz przeczytać!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Obawiałem się tego komiksu. Podskórnie czułem, że nie po drodze mi z tak odjechaną, obrzydliwą abstrakcją. Jednak wsiąkłem w chorą wyobraźnie Anderssona po same uszy! Kupuję ten świat w 100%. Uczucie obrzydzenia zamieniło się w chorą fascynację historią, rysunkami oraz bohaterami (!).

O jakie to było dobre! Spodziewałem się bełkotu a'la Daniel Clowes, albo jakiegoś pseudoartystycznego komiksowego strumienia świadomości, ale na szczęście się myliłem. Pixy okazał się zaskakująco głęboką i przemyślaną - choć obrzydliwą, to fakt - historią, która na pewno na długo zostanie mi w pamięci. Polecam gorąco, jeśli macie ochotę na coś dziwnego/innego/niepowtarzalnego/trzepiącego mózg.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Fascynujący koszmarek, świetne rysunki i genialne teksty przemieszane z ludzką ohydą, słabościami i brzydotą. Gorąco polecam.

Komiks jest już nie do kupienia - ale ja mam dwie sztuki i jedną chętnie sprzedam! Kontakt na priv!

• Komiksy
  • Komiks