Złe wychowanie

Wydawnictwo: Świat Literacki

Scenariusz najbardziej kasowego ze wszystkich dzieł Pedro Almodovara pierwszego filmu hiszpańskiego, który otworzył festiwal w Cannes. Sam reżyser określa go jako pełen tajemnic thriller, w którym wszystkie postacie podejmują ryzyko nie bojąc się konsekwencji. Książka opowiada więc historię dwóch chłopców -Ignacio i Enrique, którzy na początku lat 60. odkrywają w katolickiej szkole miłość, kino i strach. Ojciec Manolo, dyrektor szkoły i nauczyciel literatury jest świadkiem, a zarazem częścią tych odkryć. Te trzy osoby spotkają się jeszcze dwukrotnie pod koniec lat 70. i w latach 80. Spotkania te zaważą nie tylko na ich życiu, ale i śmierci.

książek: 2059
AnnaSikorska | 2015-11-14