Niemieckie siły zbrojne. Wojska lądowe

Wydawnictwo: Bellona
978-83-11-11596-5
wojsko, Niemcy
historyczna

Celem tej książki jest przedstawienie Ordre de Bataille niemieckich wojsk lądowych w II wojnie światowej, z uwzględnieniem każdej dywizji od momentu jej stworzenia do zniszczenia. Autor, tak dalece, jak to było możliwe, wymienił wszystkich dowódców dywizji i okresy, w jakich nimi dowodzili. Odnotował również ich promocje, ranienia i śmierć w trakcie służby. Unikatowe wydanie, pierwsze tak szczegółowe zestawienie na polskim rynku. W przygotowaniu kolejne tomy dotyczące Luftwaffe i Kriegsmarine.

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

Bedouin | 2015-07-05