Narodowa demokracja w woj. lubelskim w latach 1918-1928

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
8322719388
historyczna

Książka omawia dzieje narodowej demokracji w regionie lubelskim na przestrzeni pierwszych dziesięciu lat istnienia niepodległej Polski. Przedstawia stan organizacyjny, skład personalny oraz działalność ideową formacji narodowo-demokratycznej przez pryzmat partii politycznej w postaci Związku Ludowo-Narodowego, Organizmu Ponadpartyjnego, którym był Obóz Wielkiej Polski, oraz organizacji pomocniczych: młodzieżowych, kobiecych, kombatanckich, oświatowo-wychowawczych, sportowych, paramilitarnych i innych.

Aga333 | 2012-02-24
kapiszonkkk | 2016-09-14