Niepiosenki

Okładka książki Niepiosenki
Kazik Staszewski Wydawnictwo: Kosmos Kosmos publicystyka literacka, eseje
674 str. 11 godz. 14 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo:
Kosmos Kosmos
Data wydania:
2008-06-04
Data 1. wyd. pol.:
2008-06-04
Liczba stron:
674
Czas czytania
11 godz. 14 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-926991-1-8
Tagi:
Niepiosenki Kazik Staszewski
Średnia ocen

                6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Idę tam gdzie idę. Dalej. Autobiografia. Rafał Księżyk, Kazik Staszewski
Ocena 7,7
Idę tam gdzie ... Rafał Księżyk, Kazi...
Okładka książki Idę tam gdzie idę. Autobiografia Rafał Księżyk, Kazik Staszewski
Ocena 7,1
Idę tam gdzie ... Rafał Księżyk, Kazi...
Okładka książki Tata mimo woli Jarosław Duś, Kazik Staszewski, Stanisław Staszewski
Ocena 7,2
Tata mimo woli Jarosław Duś, Kazik...
Okładka książki Po co nam socjologia? Dominik Batorski, Peter Ludwig Berger, Jakub Bierzyński, Marta Bucholc, Adam Ćwikliński, Henryk Domański, Ludwik Dorn, Magdalena Fac, Barbara Fatyga, Kazimierz Frieske, Aleksandra Jackowska, Michał Kajta, Paweł Kłobukowski, Wiesława Kozek, Krzysztof Borys Kruszewski, Anna Kuczyńska, Tomasz Kukołowicz, Jacek Kurczewski, Grzegorz Łapanowski, Sławomir Łodziński, Piotr Łukasiewicz (socjolog), Stanisław Maksymowicz, Mirosława Marody, Dominika Michalak, Lech M. Nijakowski, Malwina Piekarska, Paula Płukarska, Grażyna Pol, Jan Poleszczuk, Grzegorz Rutkowski, Sławomir Sierakowski, Paweł Śpiewak, Jadwiga Staniszkis, Kazik Staszewski, Antoni Sułek, Róża Sułek, Paweł B. Sztabiński, Paweł Szybka, Włodzimierz Wesołowski, Edmund Wnuk-Lipiński, Kuba Wygnański, Leszek Zaborowski, Tadeusz Zysk
Ocena 5,3
Po co nam socj... Dominik Batorski, P...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Kryzys w Babilonie Robert Brylewski, Rafał Księżyk
Ocena 7,9
Kryzys w Babil... Robert Brylewski, R...
Okładka książki Gościu. Auto-bio-Grabaż Krzysztof Gajda, Krzysztof Grabowski
Ocena 7,4
Gościu. Auto-b... Krzysztof Gajda, Kr...
Okładka książki Blizna Anthony Kiedis, Larry Sloman
Ocena 7,7
Blizna Anthony Kiedis, Lar...

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
269 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
931
1

Na półkach:

Jeden z najbardziej znanych muzyków rockowych w Polsce w swojej książce przedstawiony jest wybiórczo. Jest to jednak publikacja złożona z felietonów autora ukazujących się w różnych gazetach, a nie autobiografia (chociaż i takie elementy pojawiają się).
Książka to swoisty "miszmasz" twórczości piśmienniczej Kazika. Oprócz spodziewanych wywodów na tematy inspiracji i fascynacji muzycznych pojawiają się treści kontrowersyjne, nostalgiczne, odnoszące się do kultury masowej, krytyki politycznej, sportowe, próbki własnej twórczości literackiej z czasów studiów, a ponadto denerwujące ciągłe okrzyki oburzenia (z nieukrywaną wulgaryzacją wypowiedzi) głoszące, że autor jest ofiarą, wciąż okradaną przez pseudofanów udających, że go lubią (bowiem przecież gdyby go lubili i szanowali kupiliby płytę oryginalną, a nie piracką - niekonsekwentnie jednak przyznaje, że w swej młodości również takowe albumy posiadał, i nie widział w tym nic zdrożnego, teraz gdy jednak jako dobrze zarabiający artysta mogący pozwolić sobie bez problemu na kupno wszystkich nowości muzycznych, które go interesują, wyzywa od, delikatnie mówiąc, nielojalnych kłamców i złodziei każdego, kto chce go posłuchać, a nie stać go na to). Drażniące jest niewystarczające dopowiedzenie tematyki felietonów komentujących aktualne wydarzenia, a które nie są opatrzone nawet datą wydania. Jest to jakiś wycinek z przeszłości tego co wydarzyło się, może nawet wstrząsnęło krajem, lecz ponad dekadę temu i osoby, których dana sprawa nie dotknęła personalnie nie kojarzą jej.
Książka Kazika dla fanów jego twórczości winna być przyjemną podróżą po luźnych przemyśleniach pisanych lekkim piórem, chociaż dla osób nie należących dla "fandomu kultystów" może być w niektórych momentach irytująca, a nawet podnosząca ciśnienie. Nie można zaprzeczyć, że to subiektywny obraz świata jakim widzi, bądź widziałby frontman Kultu, lecz tegoż można się przecież spodziewać, zwłaszcza, że częściami składowymi książki są właśnie felietony.

Jeden z najbardziej znanych muzyków rockowych w Polsce w swojej książce przedstawiony jest wybiórczo. Jest to jednak publikacja złożona z felietonów autora ukazujących się w różnych gazetach, a nie autobiografia (chociaż i takie elementy pojawiają się).
Książka to swoisty "miszmasz" twórczości piśmienniczej Kazika. Oprócz spodziewanych wywodów na tematy inspiracji i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    361
  • Posiadam
    182
  • Chcę przeczytać
    151
  • Teraz czytam
    20
  • Ulubione
    8
  • Muzyka
    8
  • Papier
    3
  • Literatura polska
    2
  • Literatura polska
    2
  • Felietony
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Niepiosenki


Podobne książki

Przeczytaj także