Biała Gorączka

Wydawnictwo: Kagra
White Line Fever
978-83-87598-45-7
autobiografia, muzyka, heavy metal,

„Biała gorączka” to zapierająca dech w piersi podróż u boku faceta, którego ekscesy was ubawią, a czasem i zaszokują. U boku faceta, który pozostał wierny swojej ukochanej muzyce i swoim ulubionym grzesznym przyjemnościom. „Biała gorączka” to zaproszenie do szalonej jazdy u boku frontmana najgłośniejszego zespołu w historii rocka.

Klakier | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016

Nie ukrywam, że nie jestem jakimś uber fanem Motorhead, nie mam ich koszulki, po śmierci Lemmy'ego nie wziąłem się za przesłuchiwanie cięgiem całej ich dyskografii, nie ryczę po pijaku "Ace of Spades". Ot, lubię sobie czasem posłuchać albumami, to starszy, to nowszy.
Jednak zawsze mi imponowali swoją długowiecznością, chwytliwymi kawałkami dobrymi na każdą okazję, a już charyzma Lema musiała budzić podziw. Wiecie, osoba gardłowego Motorhead i sam zespół to wręcz synonimy słów: "sukinsyn" i "kultowy". A które z nich bardziej pasuje, to już sprawa indywidualna.

Co się pierwsze rzuciło mi w oczy: Lemmy pisze dużo lepiej, dużo płynniej i bardziej naturalnie, niż Max Cavalera w biografii Sepultury, którą czytałem ostatnio. Tu nie ma miejsca na dłuższe przystanki, bardzo dużo się dzieje i zbyt wiele jeszcze jest do opowiedzenia, żeby się zatrzymywać. Pod tym względem autor pokazuje swoją manię szybkości, prezentowaną w muzyce jego zespołu.

Świetnie mi się czytało pokręcone koleje losu...

Magg0t | 2011-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2011

Fani Motorhead! Oto wasza biblia spisana przez apostoła Kilmistera. Życie i twórczość najgłośniejszego zespołu świata na kartach tej książki będą wam zaprezentowane. Ponadto ujrzą wasze oczy drogę na szczyt, drogę wręcz krzyżową waszego guru Lemmy'ego. Od momentu, gdy wąsa nie miał jeszcze do czasów obecnych. Wspomnienia jakże ciekawe i pouczające, chociaż czasem zatarte. Wsłuchajcie się w plugawy niekiedy język, parsknijcie śmiechem nie raz ni dwa. I zasmućcie się, że tak szybko się kończy.
Dla ludzi niezbyt obeznanych z zespołem pozycja ta nie trafi i wręcz może zaburzyć ich wyczucie dobrego smaku. Bo na kartach rządzi prawdziwy rock'n'roll. A także jego towarzysze, nieodłączni sex i drugs. Puryści i feministki : to nie jest książka dla was. To jest książka dla wielbicieli Lemmy'ego i Motorhead. Z czystym sumieniem fanom kapeli polecam!

MyMichelle | 2012-02-06
Przeczytana: styczeń 2012

KOCHAM KOCHAM KOCHAM!!! czytam i wyję, oczywiście ze śmiechu, chociaż czasami wcale nie jest do śmiechu jak np. morderstwo "małego pedzia", Lemmy jest bogiem, ta książka dała mi nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone(z zespołem) no i poprawiła mi humor ;D polecam, o ile ktoś nie ma uczulenia na wulgaryzmy i nieprzyzwoite opowiastki

Caleb | 2014-04-16

Biografia wykręcona jak sama postać Lemmy'ego. Życie frontmana Motorhead roi się od rozpusty, używek i kobiet. Czy zatem jest on tylko kontrowersyjnym muzykiem, biorącym z życia jak najwięcej? W dużej części tak właśnie jest. Nie ukrywajmy bowiem, jego relacja nie ma być skomplikowana. Muzyk już dawno utożsamiony został z egzystencjalną jazdą bez trzymanki. Czytamy, że ten facet to ch*j i menda, tam sie pieprzyłem, to białe ćpałem przez tydzień. Tak jest przez dużą część "Białej Gorączki" i wcale to nie przeszkadza. Inna sprawa, iż Lemmy potrafi być również inteligentnym facetem. Czasem przedstawia bardziej cywilizowane oblicze. Dajmy na to, nie każdy wie, że w jego osobie mamy do czynienia z zawziętym czytelnikiem.

Galfryd | 2016-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Dwa słowa - WUTKA I ŻŃEŃCIE :-)

Książka ostra, szybka, prosta i bezkompromisowa jak muzyka Motorhead. I tak samo genialna.
Lemmy inteligentnie, rubasznie, czasem złośliwie opisuje przygody swego metalowo rokendrolowego życia. Kobiety, wóda, prochy i muzyka wirują w pamięci lidera Motorhead, wszystko okraszone radosnym przeklinaniem.
"Biała Gorączka" to KULT w czystej postaci - dla każdego fana metalu, dla fanów MOTORHEAD (jak ja) - w zasadzie biblia.
Świetne, "metalowe" tłumaczenie Jarka Szubrychta.
Gorąco polecam.

PS
Kiedy Lemmy umarł, Titus powiedział - "Teraz wiem, co czuli katolicy po śmierci papieża". Celnie.

MissMi | 2012-04-14

Już sam fakt, że "Biała gorączka" została napisana przez Lemmy'ego sprawia, że jest to obowiązkowa pozycja dla wielbicieli legendy rock'n'rolla, fanów Motorhead. Styl muzyka całkowicie oddaje jego naturę, co więcej, jest to ten sposób pisania, jaki bardzo mi odpowiada. Lemmy bywa ironiczny, prześmiewczy, szczery do bólu, przy czym z kart jego autobiografii niemalże płyną mocne gitarowe dźwięki. "BG" czyta się szybko i dobrze, przynajmniej takie jest moje odczucie. To książka, do której jeszcze nie raz powrócę.

klaudia | 2013-07-23

240 stron istnego szaleństwa,prawdziwego rock'n rolla i głośnych wybryków. Prawdziwy raj dla prawdziwych fanów legendarnego zespołu Motorhead. Możemy się dowiedzieć o życiu Lemmiego z przed założenie zespołu, o jego początkach. Przez całą książkę uśmiech nie schodził mi z twarzy. Polecam!
Nawet jeśli ktoś nie lubi lub nie zna ów zespołu, a chce po prostu poznać ciekawą historię i się pośmiać to niech natychmiast po nią sięga :D

Hubert | 2014-04-19
Na półkach: 2014 rok, Ebook, Przeczytane

Na przeczytanie tej książki namówił mnie mój kolega, tak jak ja wierny fan muzyki metalowej. Jako fan wokalisty i zespołu Motorhead stwierdzam ,że jest to dla każdego fana tego zespołu obowiązkowa lektura.

Kuba | 2012-09-10

Najlepsza autobiografia muzyka rockowego jaką czytałem. Wielka w tym zasługa Jarka Szubrychta, który ją przetłumaczył.

pimwiench | 2015-07-22

Polecam każdemu, kto chce zbliżyć się do życia rock&rollowca. Pełna autobiografia legendy najczystszego rock & rolla nie pozwala na chwilę wytchnienia. Streszczenie życia Lemmy'ego obfituje w momentu pełne śmiechu, podziwu, strachu, ale także i tragedii - jak to życie, tyle że to należy do idola niemałej grupy na fanów rozsianych na całym świecie.

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana tak samo jak najnowsza płyta Motorhead.