Zgłosuj na książki roku 2017

Miód na serce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Wedding Bees
Barbara

Zabawna i błyskotliwa historia miłosna. Czysta przyjemność dla wielbicielek romansów i obyczajowych powieści dla kobiet. Kiedy Sugar Wallace zjawia się na Manhattanie ze swoimi pszczołami, zagadkową przeszłością i niedzisiejszym upodobaniem do taktu i manier, życie mieszkańców domu przy ulicy Flores Street staje na głowie. Sugar, pełna wiary w cudotwórczą moc uśmiechu, od lat niestrudzenie...

Kiedy Sugar Wallace zjawia się na Manhattanie ze swoimi pszczołami, zagadkową przeszłością i niedzisiejszym upodobaniem do taktu i manier, życie mieszkańców domu przy ulicy Flores Street staje na głowie. Sugar, pełna wiary w cudotwórczą moc uśmiechu, od lat niestrudzenie jeździ po kraju, ale nigdzie nie osiada na stałe. I gdy znowu nadchodzi czas przeprowadzki, pakuje ul i przenosi się dalej, pozostawiając liczne grono przyjaciół, których życie odmieniła na zawsze. Pytanie brzmi, kto naprawi jej własne? I co ona na to…

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Miod_na_serce-p-32270-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Miod_na_serce-p-32270-1-30-.html

allison | 2015-02-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 19 lutego 2015

Ciepłe, pogodne, nastrajające optymistycznie czytadło, do którego tytuł pasuje jak ulał - lektura faktycznie jest miodem na serce.

Na pewno nie jest to literatura wysokich lotów, dlatego polecam tę powieść tym, którzy chcą odpocząć przy lekturze i totalnie się zrelaksować.
Świat opisany przez autorkę jest trochę naiwny i wyidealizowany, wątki są przewidywalne, ale nie jest to banalna czy pretensjonalna opowieść. Ciekawie wykorzystany został motyw pszczół i ich królowej, tworząc magiczny nastrój.

Akurat potrzebowałam takiej lektury, więc książka spełniła swoje zadanie.

8_oclock | 2014-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2014, A_Wo
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Bardzo sympatyczne czytadełko. Odrobinę przypominało mi "Czekoladę" Joanne Harris (choć tę książkę akurat zmęczyłam). Tutaj odrobinę magii wnoszą pszczoły, reagujące na emocje swojej opiekunki.
Nie polecam osobom, które potrzebują realizmu, złożonych postaci, wartkiej i dynamicznej akcji lub oczywiście Literatury.

Cyrysia | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

Spośród wszystkich owadów, pszczoły są szczególnie pożyteczne. Dzięki nim wiele gatunków roślin może się w pełni rozwijać. Produkują także miód oraz wytwarzają produkty o właściwościach leczniczych (propolis, kwiatowy pyłek, pierzga itp.). Ale czy wiecie, że mogą również decydować o czyimś losie? Główna bohaterka książki ,,Miód na serce’’ Sarah-Kate Lynch jest tego najlepszym przykładem.

Sugar „Honey” Wallace to niezwykle uprzejma, o nienagnanych manierach i wielkiej kulturze osobistej trzydziestosześciolatka. Co roku od kilkunastu lat wspólnie ze swoimi pszczołami osiedla się w przypadkowych miejscach, gdzie zaczyna wszystko od początku. Tym razem jej wybór pada na Manhattan, przy ulicy Flores Street. Sąsiedzi kamienicy są zaskoczeni nietypową lokatorką. Pod jej urokiem jest też czterdziestoletni Theo Fitzgerald, prawnik reprezentujący organizację działające na rzecz bezdomnych. Niestety napotyka na poważną przeszkodę. „Ona ma fioła na punkcie pszczół. A ja jestem na nie...

Joanna | 2014-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2014, Z biblioteki
Przeczytana: 29 maja 2014

To już kolejna przeprowadzka Sugar Wallace. Kobieta od piętnastu lat przemierza Stany Zjednoczone i w żadnym miejscu nie potrafi zamieszkać na dłużej. Jej pobyt w jednym mieście trwa maksymalnie rok. W nieustającej podróży towarzyszą Sugar jej pszczoły. To one są jej życiową pasją a także źródłem utrzymania. Gdziekolwiek się wraz ze swymi wiernymi towarzyszkami pojawia, bezpowrotnie zmienia życie mieszkających tam ludzi. I zawsze są to zmiany na lepsze.

Tym razem Sugar wraz ze swymi pszczołami trafia do Nowego Jorku, na Manhattan. Zamieszkuje przy Flores Street, w kamienicy pełnej indywidualistów. Mieszkają tu wiecznie zrzędząca pani Keschl oraz pan McNally, którzy toczą ze sobą nieustające potyczki słowne, nieufna wobec świata Ruby Portman, która boryka się z poważnymi problemami związanymi z samooceną i odżywianiem, niezwykle nieśmiały i bardzo kulinarnie utalentowany Nate oraz zmagająca się z problemami finansowymi młoda matka Lola. Za chwilę ich życie za sprawą Sugar na...

knigoholiczka | 2014-05-22
Przeczytana: 21 maja 2014

Pierwsze pięćdziesiąt stron jakoś wcale mnie zainteresowało. Jednak gdybym odłożyła tę książkę straciłabym możliwość obcowania z dość ciekawą literaturą. Niby zwyczajnyroans, jednak potrafi zainteresować.
Bohaterką jest Sugar, młoda dziewczyna, która po dziadku przejęła miłość do pszczół. W momencie gdy ją poznajemy razem ze swoimi pszczółkami wędruje z miejsca na miejsce. Jest bardzo dobry człowiekiem, widząc, że pewien starszy mężczyzna przewraca się postanawia mu pomóc.
Jest też osobą, która bardzo lubi ludzi. Chcąc lepiej poznać swoich sąsiadów organizuje herbatki. Ma bardzo ciekawych sąsiadów- młodą dziewczynę z anoreksją, dwoje niezbyt miłych (na pierwszy rzut oka) staruszków (?), bardzo nieśmiałego chłopaka i matkę z ciągle płaczącym dzieckiem. Co łączy tych ludzi? Czy się polubią? Co wyniknie z tych znajomości.
Sugar jest też dziewczyną samotną, po ucieczce od ołtarza boi się komuś zaufać, boi się, że ktoś, tak poprzedni narzeczony Grady będzie starał się za wszelką cenę...

beataj | 2015-09-09
Przeczytana: 08 września 2015

Lekka jak płatki kwiatów, słodka jak miód i sympatyczna jak pszczółka ;-) Ot, taka historyjka na jedno popołudnie, na poprawę humoru i łatwy relaks

Kasiek | 2014-09-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 września 2014

Jest to bajka dla dorosłych. Niestety dość nudna i przewidywalna. Dialogi są płytkie, występujące sytuacje banalne. Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i przykro mi, ale nieudane. Męczyłam się, żeby doczytać tę książkę do końca.

Mońcia_POCZYTAJKA | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Ciepła i optymistyczna opowieść o życiowych wyborach, ludzkiej empatii i wierze, że okazane innym dobro powróci w jeszcze większym wymiarze. A całość osadzona w klimacie pszczelej muzyki i okraszona słodyczą miodu, który jest lekiem na wszelkie zło.

36-letnia Sugar, a właściwie Cherie-Lynn Wallace od kilkunastu lat przenosi się z miejsca na miejsce wraz z ulem i swoimi pszczołami. Podróżuje po całych Stanach Zjednoczonych i nigdzie nie zagrzewa miejsca na dłużej. Tłumaczy, że jej pszczoły potrzebują odmiany, a tak naprawdę to ona wciąż ucieka przed przeszłością. Jej kolejnym przystankiem staje się Nowy Jork, gdzie w wynajętym mieszkaniu na poddaszu ma spędzić kolejny rok życia. Na tarasie swojego niedużego mieszkanka Sugar tworzy prawdziwy ogród, azyl pośród miejskiej dżungli. Kobieta obdarzona jest prawdziwą charyzmą, a jej życzliwość, otwarcie na świat i ludzi oraz dobre wychowanie kruszą nawet najtwardsze serca i zjednywają wielu przyjaciół. Niezrażona pierwszymi...

| 2014-09-03
Przeczytana: 01 września 2014

"Miód na serce" Sarah-Kate Lynch, to moja pierwsza książka tej autorki i szczerze mówiąc, po przeczytania tej powieści, będę sięgać w ciemno po kolejne powieści Lynch.

Główna bohaterka to Sugar. Sugar, która przed laty zrobiła coś,co w jej odczuciu, złego i dlatego przenosi się wciąż z miejsca na miejsce wraz ze swoim ulem. Główna bohaterka ma pszczoły, mały rój, z królową Elżbietą Szóstą. Poznajemy je, gdy właśnie znów się przeprowadzają, tym razem do Nowego Jorku. Przypadkowe spotkanie tuż po przyjeździe okaże się bardzo brzemienne w skutki, ale Sugar nie do końca ufa swoim uczuciom i swojemu sercu.

"Miód na serce" to lekka przyjemna opowieść z niezwykłymi bohaterami. Ta książka to po prostu "miód na serce". Jest to słodko-cukierkowa opowieść o miłości, nadająca się na letnie wakacyjno-urlopowe dni.

Zdecydowanie polecam...Książka ląduje u mnie na półkę z książkami, gdzie z całą pewnością będę do niej wracać raz na jakiś czas.

Maudie | 2016-03-07

Lekka i miła książka.
Książka pełna ciepła,optymizmu i dobroci,które wypływa wprost na czytelnika z każdej strony:)