Historia kotem się toczy

Okładka książki Historia kotem się toczy Renata L. Górska
Okładka książki Historia kotem się toczy
Renata L. Górska Wydawnictwo: Replika literatura piękna
Replika
2013-12-10
2013-12-10
literatura polska

Książka trzymająca w napięciu, choć niektóre fragmenty w niej zawarte, wydają mi się nie do końca realne.
I okładka totalnie mi się nie podoba. Za wyjątkiem kota. Ta dziewczyna wygląda jak z brazylijskiej telenoweli wzięta, a nie zwykła dziewczyna, mieszkająca na wsi.

Książka zaczęła się niewinnie, lekko, żartobliwie, a potem wybuchłam. Pomyślałam nawet - ""Co z tobą nie tak, Ada? Opamiętaj się!!! " Nic to nie pomogło, ona dalej swoje. Prawie szlak mnie jasny trafił 😂.

Książka bardzo przyjemna, ale mimo wielu wyjaśnień nadal nie jestem w stanie zaakceptować romansu, który był w moim odczuciu naciągany, mało realny. W tym wszystkim Ada stała się dla mnie infantylna na tyle, że przestałam ją lubić. Za to ten język - uwielbiam pióro Pani Renaty niezmiennie, dlatego zawsze z chęcią sięgam po jej książki.
PS. Domyśliłam się od razu, kto jest sprawcą i nie pomyliłam się 😅.

Dość zaskakująca ta książka, szczególnie rozwiązanie zagadki. Zdziwiłam się, ale to na pewno dodało książce pikantności. Ogólnie całość dobra, historia dość ciekawa, nieprzesadzona. Ogólnie polecam-dla mnie mocne 6!

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie występujący tu psychopata, m. in. dręczący zwierzęta - nienawidzę tego motywu w książkach, a w życiu to już w ogóle. Wiem, ze tak na świecie bywa - ale nie chcę o tym czytać ...
W związku z tym, wbrew tytułowi, nie jest to książka dla mnie - z trudem skończyłam.

Ada, wdowa po Henryku, matka bliźniaczek na rok na prośbę córek przeprowadza się do byłej teściowej, z którą jest skonfliktowana od wielu lat. Teściowa - Ślązaczka z krwi i kości potrafi każdemu uprzykrzyć życie. Poprzez niedomówienia sprzed lat przez długi czas obie żyją jak pies z kotem. Z czasem sytuacja się zmienia, a w okolicy zaczynają dziać się rzeczy niebezpieczne. Główna bohaterka przez przypadek staje w centrum problemów.
Książka napisana ciekawie, do końca nie wiadomo, kto jest zły a kto dobry. Końcówka romantyczna i może zbytnio przesłodzona,ale ogólnie książka zapada w pamięć.

Przepiękny język, czytanie tej powieści było nie lada przyjemnością. A i sama historia okazałą się bardzo wciągająca. Polecam gorąco!

Nie będę zdradzała zakończenia ale powiedźcie sami czy nie jest rewelacyjne?Nikt się nie spodziewa,że to nie ta osoba o której się myśli :)Bardzo przyjemna,na zimowe albo letnie wieczory.

Bardzo fajnie się czyta. Powiść dość lekka, godna polecenia. Może nie czyta się z zapartym tchem, ale ciekawa fabuła, dobrze opisane postacie.Warto przeczytać

Omijałam długo tą książkę, gdy w końcu wzięłam się za czytanie początkowo nie urzekła mnie, jednak im dalej tym było lepiej. Naprawdę książka okazała się pozytywnym zaskoczeniem, pisana jest pięknym językiem co jest jej ogromnym walorem.

Brak mi wśród gwiazdek oceny "przyjemna". Bo ani ona dobra, ani przeciętna. Niektóre opisy jak dla mnie zbędne a wątki niepotrzebne. Za mało kota w całym tym śląskim familijnym ambarasie. A jednak przyjemnie się czytało. Szczególnie próby czytania na głos śląskiej godki.

• 2015
  • Przeczytane 2014